PDA

Zobacz pełną wersję : modyfikacja .css - > zero rezultatów



leftyy
23-11-2009, 23:04
Czy zdarzyło się kiedyś komuś, że pomimo wprowadzaniu zmian w plikach .css szablonu, ten się nie zmieniał? Zmieniałem kolor tła. rozmiar...i dalej nic? Proszę o pomoc.

moje
23-11-2009, 23:07
Jak wprowadzałeś zmiany czy to, co chcesz zmienić, nie ma stylu lokalnego?

Bazyl
23-11-2009, 23:08
Witaaajjjjj...

Zdarzyło się: pomylić nazwę, wgrać do innego katalogu, nie wyczyścić cache...

leftyy
23-11-2009, 23:09
Ciężko mi powiedzieć..a po czym mogę to stwierdzić?

moje
23-11-2009, 23:13
Najpierw napisz co i jak robiłeś.

leftyy
23-11-2009, 23:19
Szablon ściągnięty z sieci - > zainstalowany - > następnie opcja "Edit CSS" - > Plik "template.css" - > poprawiona część kodu:

body {
font-family: Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif;
line-height: 1.3em;
margin: 0; < -- żadne zmiany nie były widoczne
padding: 0; < -- żadne zmiany nie były widoczne
font-size: 11px;
color: #666;
background: #fff; < -- żadne zmiany nie były widoczne
}

Nie oszukujmy się, jestem nowicjuszem..co robię źle?:confused:

moje
23-11-2009, 23:24
Ale co background?
Skąd pomysł, że nie widać żadnej różnicy? Zmieniasz tylko odstęp wewnętrzny i zewnętrzny dla body. Nie wiem co Ci daje taka zmiana.

Poczytaj o css ;)

Link do strony?

leftyy
23-11-2009, 23:30
- czytam cały czas o css..
- zmieniając background również nie było żadnej zmiany...
- strona powstaje na razie na localhoście, także nie ma się czym chwalić:/

Jest może poradnik w sieci, który w miarę dokładnie mi opisze, który parametr na co wpływa?Chyba innej opcji nie widzę..bo Joomlę traktuje hobbistycznie, także ten mój css to raczej słabiutki..

Dzięki za zainteresowanie...

moje
23-11-2009, 23:35
Kolor tła to nie jest background, dlatego pytałem "co background" ;)
No i po co Ci wstawić zerowy margines wewnętrzny i zewnętrzny dla body?
Pytanie, co chcesz zmienić?

pyziak
23-11-2009, 23:40
Jest może poradnik w sieci, który w miarę dokładnie mi opisze, który parametr na co wpływa?Chyba innej opcji nie widzę.. Poradników jest wiele, ale i jest Firebug i tym dodatkiem do FF powinieneś się zainteresować

leftyy
23-11-2009, 23:42
generalnie to chciałem mieć jakikolwiek wpływ na wygląd mojego szablonu, dlatego też zacząłem od opcji "background", która wydawała mi się najbardziej oczywista i najłatwiejsza do zmiany... Niestety się pomyliłem;/ Docelowo chciałem, by menu podręczne miało stałą wielkość i nie rozwijało się wraz z resztą strony.
Tak samo też chciałem ustawić minimalną szerokość okna, by przy wyświetlaniu niewielkiej ilości tekstu nie wyglądało to źle..obiła mi się o uszy opcja min-width, ale nie mogę jej znaleźć w moim szablonie..

leftyy
23-11-2009, 23:43
Poradników jest wiele, ale i jest Firebug i tym dodatkiem do FF powinieneś się zainteresować

Dzięki za link, jak najbardziej skorzystam:)

moje
23-11-2009, 23:48
Wcale nie musi być wpisana w Twoim szablonie, przy okazji polecam tez poczytać o różnicach w wyświetlaniu kodu poprzez różne przeglądarki.

leftyy
23-11-2009, 23:54
Dzięki za pomoc chłopaki, wszystkie rady jak najbardziej postaram się przyswoić, a moją niewiedzę z css'a zniwelować jak najszybciej. Pozdrawiam i dobrej nocki.