PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłącznie wymagania niepowtarzalnego adresu email.



misiekg88
24-11-2009, 01:07
Witam.

Znalazłem opis wykonania tego zadania na joomli 1.0.x - tam jest po prostu do wyboru opcja w konfiguracji i zapis w pliku configuration.php:

$mosConfig_unique-mail (http://www.php.net/mail) = '1'; # 1 – domyślnie, wymaga unikatowego adresu e-mailowego przy rejestracji,

W joomli 1.5 nie mogę tego znaleźć, a muszę mieć taką opcję. Bardzo proszę o pomoc, który plik trzeba edytować by usunąć tą walidację i by mogło się rejestrować kilku userów z tym samym emailem?




Joomla 1.5.x jest dużo gorzej zrobiona według mnie, mam z nią same problemy... Kod wygląda tak, że w każdej linijce powinno być "fix me"...

zwiastun
24-11-2009, 01:14
Kiedy powstawał Joomla 1.0 poczta elektroniczna dopiero powszechniała. Dziś to powszechne narzędzie.
W opcjach konfiguracyjnych nie ma takiej możliwości. Walidacja jest pewno w komponencie user.

misiekg88
24-11-2009, 01:39
Tak, ale co komuś przeszkadzała taka opcja...

No nie ważne, w plikach w com_user zarówno w komponentach admina jak i w głównym nie ma nic związanego z walidacją tych maili. To musi być zakopane gdzieś indziej.

Bardzo proszę o pomoc, jest to kluczowym czynnikiem do działania serwisu, a wszystko jest już mniej więcej zrobione na joomli 1.5 i nie chciał bym od nowa budować na 1.0.

Dziękuje za zainteresowanie i proszę o dalszą pomoc.

misiekg88
24-11-2009, 09:12
Ok. Znalazłem:

/libraries/joomla/database/table/user.php

Linux rulez! Topic do zamknięcia, może komuś się przyda.