PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób utworzenia nowej wersji strony



italiano
24-11-2009, 18:40
Witam!
Proszę o poradę. Mam jedną stronkę zrobioną jeszcze w Jommla 1.0.11. Stwierdziłem, że zamiast migracji najlepiej będzie zrobić tę stronę od nowa na bazie aktualnej wersji systemu.
W związku z tym mam pytanie - czy techniczne możliwe jest utworzenie na serwerze osobnego katalogu, zainstalowanie tam aktualnej wersji joomli, dostosowanie jej do swoich potrzeb, a następnie, gdy będzie już wszystko gotowe, zmiana nazwy katalogu? Pytanie, czy po takiej zmianie katalogu system się nie posypie. Nigdy czegoś takiego nie robiłem, a siłą rzeczy chciałbym sobie zaoszczędzić niepotrzebnej pracy.
Z góry dziękuję za pomoc.

moje
24-11-2009, 18:43
Jest możliwe.
Wymaga to osobnej bazy danych osobnego katalogu, potem przypisuje się adres www do nowego katalogu :)

KYCu
24-11-2009, 18:46
Witaj

Oczywiście, że jest możliwa taka migracja.
Sam szablon można zaktualizować. Opis tutaj http://wiki.joomla.pl/Aktualizacja_szablonów_Joomla_1.0
Co do samej streści. Przenoszenie ich zajmie Ci o wiele więcej czasu jeżeli masz bardzo rozbudowany serwis.

czy techniczne możliwe jest utworzenie na serwerze osobnego katalogu, zainstalowanie tam aktualnej wersji joomli, dostosowanie jej do swoich potrzeb, a następnie, gdy będzie już wszystko gotowe, zmiana nazwy katalogu? Pytanie, czy po takiej zmianie katalogu system się nie posypie.
Zmieniasz ścieżki w pliku configuration.php i jeżeli wszystko będzie ok, to strona powinna działać bez zarzutu.

#edit

...a w skrócie to tak, jak napisał @moje :p

italiano
24-11-2009, 18:50
Ogromne dzięki!
Strona na szczęście nie jest zbyt rozbudowana. Przyda jej się też pewne odświeżenie