PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawienie obrazka w menu ?



kurczaczek699
24-11-2009, 22:50
Otóż mam następujący problem, chce w main_menu (joomla 1.0.x) niektóre linki wyróżnić obrazkiem. Chce aby to wyglądało w taki sposób.

pozycja wyróżniona
http://krakowguides.eu/starewww/krakowguideslewe_04.gif
pozycja zwykła
http://krakowguides.eu/starewww/krakowguideslewe_05.gif

tutaj strona na której potrzebuje to ustawić http://krakowguides.eu/

Bardzo proszę o pomoc, najlepiej szczegółową, gdyż pierwszy raz robię stronę na CMSie, w ogóle mało w życiu miałem styczności z tworzeniem stron www.

a_m
24-11-2009, 23:21
Napiszę Ci jak zmienisz tytuł artykułu o Zakopanem "Ojczyzna Górali" na "Ojczyzna Górali Podhalańskich" albo "Ojczyzna Podhalan" ( ojczyzną niewielu Górali jest Zakopane, gdyż nie wszyscy Górale w Polsce to Podhalanie i możemy sie wkurzyć :) )

KYCu
24-11-2009, 23:22
(...)w ogóle mało w życiu miałem styczności z tworzeniem stron www.
No to ciężko będzie Ci wytłumaczyć. Proponuję na początek, zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać, nauczyć się podstaw html i css. Poważnie mówię. Przyda się Tobie :). To co chcesz osiągnąć da się właśnie "załatwić" poprzez css. To sprawa pierwsza.
Druga zaś sprawa to taka moja propozycja, gdy już nauczysz się administracji Joomla, przenieś, migruj swoją J!1.0.x na nową wersję 1.5.x. W Twoim przypadku większych problemów być nie powinno gdyż masz mały serwis.

kurczaczek699
24-11-2009, 23:36
htmla znam dość dobrze, z css-em jest troche gorzej.
Co do ojczyzny podhalan to są to przykładowe dane i ja tej treści nie tłumaczyłem. jeżeli mi nie możecie napisać co i jak no to szkoda, myślałem że mi pomożecie. Wiem że w css-ie się da to zmienić poprzez wprowadzenie odpowiednich klas, ale nie wiem dokładnie jak to zrobić.

KYCu
24-11-2009, 23:38
jeżeli mi nie możecie napisać co i jak no to szkoda
Możemy, ale nie w sprawach, które wałkowane już były na forum. Wystarczy poszukać, dobrze poszukać! To nie boli.

kurczaczek699
25-11-2009, 00:20
W moim przypadku css jest zdefiniowany w pliku index.php - szablonu, ponieważ jest to tylko kilka linijek.


a.mainlevel, a.mainlevel:visited, a.mainlevel:hover {
font-size:14px;
font-family:Georgia;
font-weight:bold;
font-style:italic;
display:block;
padding:5px 0;
}
a.mainlevel:hover {color:rgb(166,83,0)}
a.promo, a.promo:visited, a.promo:hover {
background:url(templates/rhuk_milkyway10/butt.jpg);
width:180px;
text-align:center;
height:41px;
line-height:41px;
font-size:14px;
font-family:Georgia;
font-weight:bold;
display:block;
}

myślę że poprawnie dodałem klasę do wyróżnionego przycisku lecz mimo tego nie działa, nie wiem co robić i proszę o konkretną pomoc, a nie "było już na forum".

zwiastun
25-11-2009, 00:58
1. Wyróżnianie niektórych odnośników w menu Joomla 1.0 obrazkami jest opcją konfiguracyjną, opisaną już dawno. I na pewno nie będziemy tego powtarzać.
2. Niegrzeczne uwagi w formie:
proszę o konkretną pomoc, a nie "było już na forum".
zachowaj sobie np. na podwórkowe rozmowy z kolegami
3. W standardowych rozwiązaniach menu w Joomla 1.0 nie da się dodawać klas do poszczególnych pozycji menu, więc Twoje wysiłki kodowania czegoś w CSS w tej mierze niczemu nie służą
4. bezsensowne rozwiązanie dla upartych - menu z pojedynczą pozycją, formatowaną dodatkowo przyrostkiem klasy CSS, a następnie połączenie go z innym modułem menu w niewidoczny dla użytkowników sposób