PDA

Zobacz pełną wersję : Nic nie mogę zmienić : Lista - Artykuły w kategorii



ulaa
24-11-2009, 23:10
Wybrałam typ pozycji menu:
Lista - Artykuły w kategorii

W parametrach podstawowych:
- ilość odnośników 15
-filtruj: ukryj

W parametrach rozszerzonych:
Uporządkuj artykuly: kolejnosc

Artykuly mam uporzadkowane w dziale "Artykuly"

Wyswietla sie:
1. W innym porządku.
2. 10 odniśników
3. Opcja filtruj włączona.


Czemu nic nie moge zmienic?

KYCu
24-11-2009, 23:13
Przeczytaj ze zrozumieniem
* http://wiki.joomla.pl/Jak_ustawić_parametry_prezentacji_artykułów_i_i nnych_pozycji_treści%3F
* http://wiki.joomla.pl/Screen.content.edit.15#Porady

ulaa
24-11-2009, 23:41
Rozumiem tak: priorytet wg kolejnosci:
zmiana w parametrach rozszerzonych w poszczegolnych artykulach>parametry pozycji menu>ustawienia w preferencjach (wszystkich artykulow).

Problem polega jednak na tym, ze w poszczegolnych artykulach NIE ma opcji
"uporzadkuj artykuly wg kolejnosci" co jest w komponencie pozycji menu - u mnie ustawione na 'kojenosc" wlasnie. Porzadkuje zle.
Podobnie jesli chodzi o ilosc odnosnikow- znowu w najwyzszej w hierarchii opcja jest widoczna w parametrze podstawowym 'pozycji menu' - ustawione mam na 15 artykulow. Wyswietla sie 10.

Ustawilam tez brak filtrowania, a on fitruje.
Nie wiem, po prostu jak to zmienic.

KYCu
24-11-2009, 23:47
Problem polega jednak na tym, ze w poszczegolnych artykulach NIE ma opcji
"uporzadkuj artykuly wg kolejnosci"
Bo w parametrach samego artykułu nie ma takiej opcji...

u mnie ustawione na 'kojenosc" wlasnie. Porzadkuje zle.
Skoro masz ustawione aby porządkowało wg. kolejności to wejdź w Artykuły-> z filtrów wybierz interesującą Cię sekcję i/lub kategorię gdzie znajdują się artykuły i poukładaj je na liście tak, jak Tobie odpowiada. Chyba nie muszę tłumaczyć, jak się robi to robi? ;)

ulaa
25-11-2009, 00:01
Bo w parametrach samego artykułu nie ma takiej opcji...

Skoro masz ustawione aby porządkowało wg. kolejności to wejdź w Artykuły-> z filtrów wybierz interesującą Cię sekcję i/lub kategorię gdzie znajdują się artykuły i poukładaj je na liście tak, jak Tobie odpowiada. Chyba nie muszę tłumaczyć, jak się robi to robi? ;)

Tak w ogóle to dzięki za uwagę.:)
Oczywiscie w kategorii ustawilam artykuly jak powinny byc. Nie wyswietlaja sie dobrze.

KYCu
25-11-2009, 00:07
ustawione mam na 15 artykulow. Wyswietla sie 10.
A w ogóle czy w wybranej kategorii masz więcej niż 10 artykułów? bo może masz tylko 10 i ciężko było by wyświetlić więcej :p
Spróbuj stawić "Uporządkuj artykuły" na Domyślnie.

a_m
25-11-2009, 00:24
takie wtrącenie w rozmowę:
ilość odnośników nie odnosi się do ilości artykułów, do których odwołujemy się w danej pozycji menu; o ich liczbie decyduje Pozycji nad kolumnami: + Pozycji w kolumnach.Ilość odnośników, to ilość linków do artykułów w spisie treści

KYCu
25-11-2009, 00:26
@a_m przerwę Ci i powiem, że tutaj chodzi o opcję Lista - Artykuły w kategorii a nie Przegląd - Artykuły w kategorii ;)

Jola
25-11-2009, 04:41
Witam,
nie ma co gdybać - tak to niestety działa.
Joomla przedkłada informacje o stronicowaniu pochodzące z sesji nad te, które pochodzą z ustawień pozycji menu.
Jak to obejść - plik: components/com_content/views/category/view.html.php linia 77 jest:


$limit = $mainframe->getUserStateFromRequest('com_content.'.$this->getLayout().'.limit', 'limit', $default_limit, 'int');zamienić na:

$limit1 = JRequest::getVar('limit', 0, '', 'int');
if ($limit1 || $limitstart)
$limit = $mainframe->getUserStateFromRequest('com_content.'.$this->getLayout().'.limit', 'limit', $default_limit, 'int');
else
$limit = $default_limit;

ulaa
25-11-2009, 14:08
Jolass - wreszcie działa!

Dzięki wszystkim.

KYCu
25-11-2009, 16:04
Wszystko pięknie ale po aktualizacji plików Joomla! ta zmiana może zniknąć ;). Backup tegoż pliku sobie zrób aby problem w przyszłości nie powrócił ;)