PDA

Zobacz pełną wersję : [Problem] - VM 1.0.6 - błąd przy generowaniu miniaturek



marcin_olo
25-07-2006, 13:36
Podczas dodawania nowego produktu, gdy dodaję zdjęcie i wybieram opcję generowania miniaturek to pojawiają mi się takie błędy:

Warning: imagecreatefromjpeg(): '/var/tmp/phplyvLG3' is not a valid JPEG file in /home/elule_www/www/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php151

Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /home/elule_www/www/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php258

on line Warning: imagedestroy(): supplied argument is not a valid Image resource in /home/elule_www/www/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php170 on line on line



Oczywiście miniaturka się nie geeneruje, tzn generuje się zawsze czarny obrazek. Czy ktoś wie co jest tego powodem?
Z góry dzięki

DannyM
03-08-2006, 09:49
Sprawdz czy Twoj serwer obsluguje biblioteke do tego typu operacji np GD2.

System" -> "System Info" -> "PHP Info" -> gd

Sprawdz czy masz zaznaczone "Włączyć samodzielne tworzenie miniatur?"

marcin_olo
03-08-2006, 12:08
Wszystko jest włączone, a teraz to juz nawet wszystko jest ok, tzn. było wszystko ok, jedynie co to ta jedna fotka, na której robiłem wszystkie testy był jakaś "nie ten teges" ;)
Wszystkie inne działają i jest wszystko pieknie.

nieznamsie
22-08-2006, 21:49
Witam, od nie jestem zaawansowanym userem :( i mam taki problem ze zdjęciami, podczasz generowania miniaturek:

Warning: imagecreatetruecolor() [function.imagecreatetruecolor]: Invalid image dimensions in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 245

Warning: imageantialias(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 250

Warning: imagealphablending(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 251

Warning: imagesavealpha(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 253

Warning: imagecolorallocatealpha(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 255

Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/
com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 258

Warning: imagejpeg(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/
com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 297

Warning: imagedestroy(): supplied argument is not a valid Image resource in /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/administrator/components/
com_virtuemart/classes/class.img2thumb.php on line 169

Error: Cannot read uploaded thumbnail image temp file: /home2/nanocp2/public_html/sklepzbielizna-com/components/com_virtuemart/shop_image/
/product/resized/263edcb7bb1b6543f76cdfae646c92a0_165x0.jpg.
One common reason for this that the upload path cannot be accessed
because of the open_basedir settings in the php.ini. Or maybe the
directory for temporary upload files on this server is not readable.


Dodatkowo jak próbuje wgrać miniaturke recznie to jest widoczna w systemia, natomiast na stronie już nie ma :(

Prosze o pomoc w tej sprawie...

nieznamsie
22-08-2006, 22:16
Cofam posta.... banał, nie zaznaczyłem w ustawieniach sklepu:
Konfiguracja / Strona / Layout / Enable Dynamic Thumbnail Resizing?

:)

pozd. Krzysiek

zwiastun
22-08-2006, 22:33
I dobrze by było, gdybyś jeszcze nam nie rozwalał strony.:) Długie linie komunikatów trzeba dzielić spacjami!

heniu4
22-08-2008, 09:15
Wiem wiem problem potopowy...

Ale nie chce zaśmiecać forum...

Wszędzie znajduję właśnie tę odp " Konfiguracja / Strona / Layout / Enable Dynamic Thumbnail Resizing?" Tylko jest mały problem że ja w swojej Joomli nie mam takiego czegoś:X Miałem wersje 1.0.11 myślałem że w tym tkwi problem, updejtowałem na 1.0.13 i nadal nie mam takiej opcji w Globalnej konfiguracji, bo innej "konfiguracji" niestety nie mam...

Dziękuje za odp

inkos
22-08-2008, 12:33
Joomla 1.0.13 to nie szczyt bezpieczenstwa. Co prawda to juz milowy krok w porownaniu z 11 ale i tak daleko do poziomu z joomla 1.0.15. Zaktualizuj ją.

heniu4
22-08-2008, 13:49
Joomla 1.0.13 to nie szczyt bezpieczenstwa. Co prawda to juz milowy krok w porownaniu z 11 ale i tak daleko do poziomu z joomla 1.0.15. Zaktualizuj ją.


tylko nie rozumiem powiązania bezpieczeństwa z tym, że nie mogę dodać fotek:)?

EDIT:

Gdyby co to mam RSgallery.

Problem pojawił sie sam... Myślicie, że safe mode ( czytałem gdzies na forum o tym) może być problem? hosting ovh

heniu4
22-08-2008, 14:06
tylko nie rozumiem powiązania bezpieczeństwa z tym, że nie mogę dodać fotek:)?

EDIT:

Gdyby co to mam RSgallery.

Problem pojawił sie sam... Myślicie, że safe mode ( czytałem gdzies na forum o tym) może być problem? hosting ovh

EDIT:

Problem nie znikł po aktualizacji do Joomla! + Admin Language 1.0.15. Nadal to samo...

W sumie od wersji tej 1.0.13 pojawił sie brak polskich liter, jak i na stronie, jak i w zapleczu.

w themplates/index.php


<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />mam chyba dobrze ustawione wiec nie wiem gdzie leży problem ;O

EDIT:

A co do błedu to taki wyskakuje:


Warning: imagecreatetruecolor() [function.imagecreatetruecolor (http://www.pawex.info/administrator/function.imagecreatetruecolor)]: Invalid image dimensions in /home.28/p/a/w/pawex/www/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 532

Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /home.28/p/a/w/pawex/www/administrator/components/com_rsgallery2/includes/img.utils.php on line 541
- Error Image Upload : ogrodzenie42.jpg : error creating display image: error resizing image: /tmp/phpZoPB4N

crazyluki
22-08-2008, 14:11
może źle wykonałeś aktualizację?
poczytaj na forum o aktualizacji joomla...