PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena 1.o.11 konieczność logowania



lukasz
25-11-2009, 15:54
Witam
zgodnie z podpowiedzią z forum zainstalowałem na joomli 1.0.15 Konene 1.0.11 PL, instalacja poszła ok, i forum generalnie wygląda niczego sobie.
szukam jednak jednej funkcji i się zastanawiam czy nie powinienem od tego zacząć.
a mianowicie:
czy można tak ustawić to forum aby do dodania nowego posta nie trzeba było się logować a jedynie podać swój pseudonim i ewentualnie przepisanie tekstu z pliku graficznego.
to ma być małe forum dla mieszkańców pewnej wsi gdzie konieczność rejestrowania wywołuje rzeżączkę.
z góry dzięki za podpowiedzi.
pozdrawiam.

alex51
26-11-2009, 13:45
(...)
czy można tak ustawić to forum aby do dodania nowego posta nie trzeba było się logować a jedynie podać swój pseudonim(...)
W zapleczu należy wejść w Komponenty => Kunena Forum, a w nim wybrać: Kunena Wszystkie ustawienia. Tam w części Bezpieczeństwo => Ochrona forum => Forum tylko dla zarejestrowanych wybierz opcję Nie. Sprawa pseudonimu jest określona w kolejnej, niżej widocznej opcji. Wybierając tam opcję Tak umożliwisz wybór dowolnego pseudonimu dla piszących posty niezarejestrowanych, odwiedzających Twoją stronę.

lukasz
26-11-2009, 18:19
Witam
to wszystko już zostało zrobione
niestety, widok jest taki:
www.kobylec.eu (http://www.kobylec.eu/component/option,com_kunena/Itemid,45/)
brak możliwości pisania nowych postów czy odpowiedzi na coś co by było umieszczone,
a w momencie gdy daje zaloguj lub zarejestruj otrzymuje komunikat brak uprawnień.
z górydzięki za sugestie i Pozdrawiam.

alex51
26-11-2009, 18:34
Moja wina, bo zapomniałem dodać o konieczności uwzględnienia jeszcze jednej opcji w tym samym dziale ustawień Kuneny:
Uprawnienia: Czytanie/Pisanie - tam należy wskazać opcję Tak, aby pisać posty mogli również użytkownicy niezalogowani.

lukasz
26-11-2009, 21:01
Wielkie dzięki alex51, teraz jest jak powinno.
mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tej samej sprawy, wiadomo że forum będzie moderowane, a do tego potrzeba jakoś się zarejestrować, i logować, a przy probie logowania lub rejestracji wyskakuje monit o braku uprawnień, jeśli przestawię forum na tryb dla zarejestrowanych to forum w ogolę się nie wyświetla.
macie jakieś pomysły,
dzięki i pozdrawiam.

alex51
27-11-2009, 08:15
Poruszyłeś teraz zupełnie inną kwestię, która, jak sądzę nie musi być zależna od ustawionych uprawnień gości. Jeśli chodzi o samo forum, to należałoby zacząć od dokładnego zapoznania się z >>Poradnikiem<< (http://wiki.joomla.pl/Kunena/Spis_tre%C5%9Bci).
Kwestia braku uprawnień była wielokrotnie poruszana na tym forum i zależy ona od wielu czynników. Proponowałbym również skorzystać ze znajdujących się tu wyjaśnień, ale do tego należałoby skorzystać z wyszukiwarki naszego forum.
Sprawdź też, czy problem braku uprawnień będzie się powtarzać przy wyłączonym forum, lub przy wyłączeniu komponentu kunena. W ten sposób można potwierdzić lub wykluczyć rolę tego komponentu w problemach z uprawnieniami.