PDA

Zobacz pełną wersję : Blad Router.php w kontaktach



Aharoni
25-11-2009, 16:35
Witam! Gdy chce wyslac maila przez formularz kontaktowy wyswietla sie blad:


Fatal error: Unsupported operand types in /public_html/new/includes/router.php on line 148

Czym on jest spowodowany i jak go naprawic? Korzystam z wersji 1.5.14 oraz skórki edytowanej przeze mnie. Pozdrawiam

marcusos
19-08-2010, 12:01
Mam ten sam błąd. Co ciekawe formularz czasami działa, czasami nie. Wersja joomli 1.5.10. W ciągu paru dni muszę rozwiązać tą sprawę... Pomoże mi ktoś?

Czytając fora podejrzewam, że brakuje strony wyświetlanej po kilknięciu "Wyślij" w formularzu kontaktu. Nawet jak maile zostają wysłane, to pojawia się ten sam pusty formularz, a nie potwierdzenie wysłania.
Gdzie w joomli można sprawdzić i ustawić stronę potwierdzenia?

marcusos
22-08-2010, 18:28
Szukając rozwiązania dotarłem do manuala na stronie www.raptorservices.com/manuals/ezrider.pdf. Oto jego fragment:


Fatal error: Unsupported operand types in /home/site/public_html/includes/router.php on line 141
While the path in your error message may be different - the cause is still the same.
This is an error that happens on the Joomla 1.5x system, and it happens if you're a little careless in your management of menu links.
For example - to access a component via the frontend of your site - you MUST create a menu link to that component. With EZ Rider, there are then a number of internal menu links as well. The problem then arises when you're able to access a component via a URL link created in the menu manager, and the subsequent internal links have no "parent" component link with an $Itemid because it has been deleted.

Ja zrobiłem pozycję menu prowadzącą do formularza kontaktu, i adres z paska przeglądarki skopiowałem do artykułu. Pozycja menu nie była więcej potrzebna więc zakończyłem jej publikację (nie była widoczna w menu). Po jej ponownym opublikowaniu fatal error przestał się pojawiać.
W dalszym ciągu nie pojawia się potwierdzenie wysłania formularza, tylko nowy pusty formularz. To błąd czy tak ma być?