PDA

Zobacz pełną wersję : Zgłaszanie błędów przez użytkowników



rooke_lemurek
25-07-2006, 14:46
Witam!
Chciałem zapytać czy istnieje jakiś moduł lub komponent, który umozliwiałby informowanie administratora o błędach na stronie. Powiedzmy jest artykuł i jest tam masa błędów (nie aktualne) i czy da radę jakoś to zgłosić do administratora będąc uzytkownikiem przez jakiś link, formularz lub gotowy formularz/komponent? Pytam bo nie wiem jak to szukać na forum. Dziękuję z góry :P

fanti
25-07-2006, 14:55
Kontakty -> kontakt do adinistratora potem tworzysz pozycję menu jako łącze do kontaktu

Rybik
25-07-2006, 15:35
albo zrobic sobie formularz w facile formas dodatkowo zainstalowac security images

albo z pominieciem Joomla korzystac z Bug Genie

rooke_lemurek
26-07-2006, 07:08
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Musze teraz pomysleć które rozwiązanie będzie najlepsze. Pozdrawiam :)

nahagel
31-07-2006, 12:34
Witam,

ja również szukam takiego zasobu, zależy mi jednak, żeby w informacji od zgłaszającego uwagę oprócz jego uwag był link do konkretnej strony

Przy powyższym założeniu tworzenie dodatkowego menu nic nie daje. Nie sprawdzałem jeszcze "security images". Czy tam jest takie rozwiązanie?

Rybik
31-07-2006, 16:14
security images sluzy zabezpiecz\eniu formularza przed spam-botami, w formularzu trzeba sobie samemu dodac wymagane pole na linka

nahagel
31-07-2006, 16:39
... i poprosić użytkownika żeby tam wklejał link? To jest jakieś rozwiązanie, ale byłoby sprawniej gdyby ten link sam się tam wklejał. Pewnie jest na to jakiś prosty sposób w php, ale najpierw trzeba go (php) znać. :|

Rybik
31-07-2006, 17:09
w FF moze byc klopot z dodawaniem wlasnego kodu php, trzaby samemu formularz napisac pobierjacy aktualny adres ze zmiennych serwera ale w tym Ci teraz nie pomoge

nahagel
01-08-2006, 13:42
dzięki za sugestie - utworzylem taki formularz - działa, trzeba bylo dopisać tylko nowy script, zainteresowanym podaję kod:

function ff_insertlink(element, action)
{
element.value=document.referrer
}
udało się zatem bez zmiennych serwera i Security Images (z tym to niezła zmyłka :o, ale idea ochrony danych słuszna)

aha - jeżeli ktoś nie zna Facile Forms to tu się szybko nauczy podstaw:
http://facileforms.ibk-software.ch/firstform1.htm

Rybik
01-08-2006, 14:01
nuu piknie :) ja sie ff nie przygladalem az tak a ze skrytpow javaśnych to kieptki jestem, dostajesz reputona :)