PDA

Zobacz pełną wersję : $mainframe->getCfg('sitename') wyświetla pusty ciąg znaków



piollo
25-11-2009, 21:40
Chciałem się przywitać ze wszystkimi, ponieważ to mój pierwszy post na tym forum. Zatem cześć Wam i z góry dziękuję wszystkim, którzy zajrzeli do mojego posta. ;)

Mam problem, ponieważ mimo ustawionej zmiennej w pliku configuration.php

var $sitename = 'NAZWA';fragment kodu wstawiony w pliku index.php

<?php
$document =& JFactory::getDocument();
echo $mainframe->getCfg('sitename').'!!!';
?>nie wyświetla nazwy witryny :(
:confused: Nie wiem jaka może być przyczyna? Odkryłem to dopiero teraz, gdy chciałem w TITLE dodać nazwę sitename - okazało się, że zmienna zwraca pusty ciąg znaków ""
Sprawdziłem z innym szablonem (oryginalnym Joomla) i jest ten sam problem, więc to nic związanego z moim plikiem index.php.
Być może przyczyną jest jakiś dodatek lub moduł, który zainstalowałem w międzyczasie?

Wersja Joomla: 1.5.15, updateowana z wersji 1.5.14, instalowana BEZ PRZYKŁADOWYCH DANYCH, czyli bez treści Joomlowskich.
Strona http://new.white.pl/ (tymczasowo)

Fragment tego kodu wstawiłem na samym początku kodu PHP w index.php, dlatego widać trzy wykrzykniki na samej górze strony...

Czy ktoś wie, dlaczego nie jest pobierana "Nazwa witryny" z "Konfiguracji"?
Dziękuję za pomoc :)

moje
25-11-2009, 21:46
W konfiguracji Joomla jest wpisana nazwa strony jak rozumiem?

A czego używasz do SEF?

piollo
25-11-2009, 22:29
W konfiguracji Joomla jest wpisana nazwa strony jak rozumiem?

A czego używasz do SEF?

Tak, oczywiście, że jest wpisana nazwa strony :)

Do SEF używam tylko SEF Service Map oraz Unicode Slugs

Jeżeli to będzie pomocne, to załączam plik PDF z niektórymi kluczowymi stronami w Panelu Administracyjnym (link do pliku: http://new.white.pl/new-white-pl_panel-administracyjny.pdf - tajny szyfr wymazałem). Jestem skłonny dla pomocnej osoby dać tymczasowy dostęp do całości mojego serwisu przez ftp wraz z panelem adm joomla, jeżeli to będzie konieczne... (mam kopię zapasową, poza tym strona na razie jest w wersji testowej) ;)
Nie potrafię po prostu zlokalizować przyczyny :( a nie jestem zawodowym programistą PHP ;)

PS. Włączyłem "Analizę systemu" - może będzie pomocna?
Acha... serwer stoi na home.pl (pod home.pl zmieniłem już pewne ustawienia znalezione w necie: to chyba było php.ini i coś jeszcze - nie pamiętam co)

PS2. Dzięki moje za błyskawiczną odpowiedź!

moje
25-11-2009, 22:31
Dodatki do SEF zazwyczaj mają w ustawieniach opcje czy wyświetlać tytuł strony, czy nie- tam szukaj.

EDIT:

Standardowy SEF Joomla Ci nie odpowiadał?

piollo
25-11-2009, 22:41
Tak, oczywiście, że jest wpisana nazwa strony :)

Do SEF używam tylko SEF Service Map oraz Unicode Slugs

Odpowiadam na swojego posta, bo postanowiłem WYŁĄCZYĆ WSZYSTKIE PLUG-INY... witryna wywala błąd ERROR LOADING PLUG-INS, ale... pojawił się tytuł STRONY, zatem będę szukał przyczyny po kolei włączając/wyłączając plug-iny!

Dzięki moje za sugestię z SEF - dam znać, który plug-in lub jego ustawienie było przyczyną!

moje
25-11-2009, 22:47
Poszukaj w ustawieniach Twojego dodatku SEF, a pluginy zostaw w spokoju ;)

EDIT:

Pytałem czy standardowy SEF Joomla Ci nie odpowiadał, że zainstalowałeś dodatek?

Jola
25-11-2009, 23:00
Witam,
proponuję wpisać ten kod wewnątrz dokumentu np w sekcji body. :)

moje
25-11-2009, 23:04
Kody związane z title strony "są bezradne" jeśli używa się dodatków do SEF, które mają w swoich opcjach ustawieniach związane z title (paskiem tytułu)- sam sprawdzałem.

EDIT:

Może być tak, ze dodatek będzie zawierał w kodzie fragment dotyczący title ale w ustawieniach nie będzie nic o title.

Jola
25-11-2009, 23:09
Racja - wyrzucenie kodu przed dokument nie "zapobiega" wyświetlaniu. :)

piollo
26-11-2009, 00:09
Dodatki do SEF zazwyczaj mają w ustawieniach opcje czy wyświetlać tytuł strony, czy nie- tam szukaj.

EDIT:

Standardowy SEF Joomla Ci nie odpowiadał?

1. Będę jeszcze szukał, ale z drugiej strony nie używam SEF zmieniających tytuły stron (chyba? na pierwszy rzut oka przynajmniej tak mi się wydaje...). Tytuły niektórych stron oraz strony głównej zmieniałem w ustawieniach MENU, ale tam sprawdzałem najpierw. Zanim do Was napisałem naprawdę dużo ustawień zmieniałem i sprawdzałem.

2. Standardowy SEF jak najbardziej jest w użyciu. Dodałem sobie SEF tworzący mapę strony oraz SEF tworzący UNICODOWE adresy podobnie jak na Wikipedii.

moje
26-11-2009, 00:15
A próbowałeś wyłączyć oba te dodatki SEF lub użyć innego dodatku SEF (np. JoomSEF)?

piollo
26-11-2009, 00:17
Poszukaj w ustawieniach Twojego dodatku SEF, a pluginy zostaw w spokoju ;)

EDIT:

Pytałem czy standardowy SEF Joomla Ci nie odpowiadał, że zainstalowałeś dodatek?


Co do tych plug-inów! W tej chwili wywaliło mi się wszystko, po tym jak wyłączyłem wszystkie plug-iny, a potem chciałem je włączyć :( ech... za szybko chciałem ;) ...ale w międzyczasie zdążyłem dojść do jednego z plug-inów JoomFish!!! System - Jfrouter. Otóż wyłączyłem ten plug-in i 'sitename' pojawił się... włączyłem System - Jfrouter - 'sitename' zniknął!

To dało mi do myślenia, że być może NAZWA WITRYNY nie jest przetłumaczona w JoomFish? Ale dlaczego nie była wyświetlana w języku polskim? Na razie nie mogę tego sprawdzić i dać odpowiedzi, bo stronka się wywaliła i odzyskuję dane z wczorajszego backupu.

moje
26-11-2009, 00:19
Trzeba było od razu "litanię" spisać z zainstalowanych dodatków ;)

piollo
26-11-2009, 00:20
A próbowałeś wyłączyć oba te dodatki SEF lub użyć innego dodatku SEF (np. JoomSEF)?

Tak, w pierwszej kolejności je wyłączyłem, ale to nie było to. Przed chwila napisałem, że może to mieć coś wspólnego z JoomFishem... pewnie jutro będę do tego dochodził, gdy odzyskam stronę z backupu po tym, jak coś za dużo wyłączyłem i wywaliło w kosmos całość

piollo
26-11-2009, 00:21
Trzeba było od razu "litanię" spisać z zainstalowanych dodatków ;)

hehe... zrobiłem to w pliku PDF (chyba w drugim poście?)

piollo
26-11-2009, 00:26
Witam,
proponuję wpisać ten kod wewnątrz dokumentu np w sekcji body. :)

to była pierwsza rzecz jaką robiłem - umiejscowienie kodu w pliku index.php nie miała znaczenia (nie ważne, czy na początku w pierwszym wierszu, czy w ostatnim, czy w meta, czy przed meta, czy za meta, czy w body itd.) Później tak się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że to jest PHP, więc kod HTML generowany jest dynamicznie po stronie serwera, zatem nie powinno mieć znaczenia umiejscowienie tego fragmentu kodu - prawda? Dane są pobierane z bazy danych i innych plików php, a nie z sekcji meta title ;)

moje
26-11-2009, 00:29
Ten pdf to trochę przesada- za dużo przewijania ;)

Taka moja skromna uwaga, oglądając Twoje posty, widzisz przycisk Edytuj- bywa przydatny ;)

piollo
26-11-2009, 00:45
Ten pdf to trochę przesada- za dużo przewijania ;)

Taka moja skromna uwaga, oglądając Twoje posty, widzisz przycisk Edytuj- bywa przydatny ;)

1. Co do PDF-a lubię podawać wyczerpujące informacje ;)

2. Ponieważ nie jestem bywalcem forów od czasów, gdy miałem już dość swojego osiedlowego forum ;) to chętnie się dostosuję do netykiety tutaj panującej? Rozwiń temat, albo napisz mi na priva w czym rzecz, bo nie do końca kumam z tą edycją? Raz jej użyłem dzisiaj w celu wywalenia błędnej informacji, ale w jakim sensie miałem użyć edycji w Twoim rozumieniu? - Powstało zamieszanie, ponieważ sporo postów pojawiło się w tej samej chwili i odpowiadałem cytując, ponieważ każdy miał trochę inne uwagi. Ale poprawię się, tylko napisz mi dokładnie w którym konkretnym momencie powinienem użyć dzisiaj EDYTUJ?

piollo
26-11-2009, 15:30
OK. Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc!

Znalazłem przyczynę, która powoduje, że zmienna $mainframe->getCfg('sitename') zamiast przyjmować NAZWĘ WITRYNY przyjmuje pusty ciąg znaków ""

Zmienia się to w momencie włączania / wyłączania plug-inu JoomFisha o nazwie:

System - Jfrouter --> /plugins/system/jfrouter.php

Zatem zacząłem szukać w JoomFish...

Wielką zmyłką jest to, że w zakładce JoomFish "Translation" nie można znaleźć żadnego modułu, komponentu itp. odpowiadającego treściom wpisanym w Panelu Administracyjnym -> Witryna -> Administracja :(

Przypomniałem sobie, że gdzieś kiedyś widziałem już ustawienia translacji językowej dotyczących tej części systemu Joomla. No i znalazłem...
...JoomFish -> zakładka "Language Configuration" -> ikonka "Config" na wysokości każdego z języków na liście (ostatnia kolumna tabeli) :D

Mamy na tej stronie możliwość ustawienia tłumaczenia danych z części Administracja Zaplecza:
- Komunikat o wyłączeniu
- Nazwa witryny (hurraaa!) (sitename)
/problem w tym, że JoomFish chyba(?) domyślnie nie ustawia żadnych wartości dla tych pól formularza, np. nie pobiera ich z domyślnego języka - albo kiedyś wyczyściłem te pola formularz i nie pamiętałem tego?/
- Opis witryny (matadane)
- Słowa kluczowe (matadane)
- Serwer pomocy
- Wysyłaj z adresu (poczta e-mail systemowa)
- Nazwa nadawcy

a także tekst domyślny odpowiadający stałej Joom!Fish NO TRANSLATION AVAILABLE

Tak więc jeszcze raz dziękuję wszystkim życzliwym osobom w tym wątku. Kończę go optymistycznym akcentem i mam nadzieję, że przyda się on kiedyś potomnym którzy spotkają się z podobnym problemem ;)