PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja formularzy



primo
26-11-2009, 16:10
Witam,

z zamierzchłych czasów, kiedy jeszcze "ręcznie" pisało się skrypty php obsługujące formularze mam przyzwyczajenie, że po wypełnieniu i wysłaniu formularza wyskakiwało jakieś powiadomienie w stylu: "Wiadomość została wysłana. Dziękujemy bardzo".

Czy jest możliwa taka konfiguracja kontaktu i innych załączanych formularzy, aby po wysłaniu otrzymać jakiś komunikat?

pozdrawiam

moje
26-11-2009, 16:21
Tak, użyj nadpisywania szablonem i wykonaj modyfikację standardowego formularza.

Jola
26-11-2009, 23:26
Witam,
tak się akurat składa, że po wysłaniu formularza standardowy komponent kontakt usiłuje wyświetlić podziękowanie: "Dziękujemy za Twoją wiadomość".
Usiłuje - ponieważ nie każdy umieszcza w swoim szablonie kod:

<jdoc:include type="message" />, który odpowiada za wyświetlanie komunikatów będących wynikiem działania takiej funkcji:

$mainframe->redirect($adres_przekierowania, JText::_('Treść komunikatu') );

primo
26-11-2009, 23:48
Sprawdziłem. Działa rewelacyjnie :) - wielkie dzięki :)

maximodo
04-03-2010, 15:44
Jaki plik należy edytować?
Próbowałem /components/com_contact/controller.php
Niestety tam są teksty po angielsku, a na stronie wyświetlają się po polsku - gdy wpisałem swój tekst po polsku to żadna informacja się nie pojawiła ;/
Dodatkowo chcę trochę zmienić wygląd strony zawierającej formularz kontaktowy(ten standardowy Joomla), dokładniej chcę dodać tam zwykły statyczny obrazek tj. mapkę dojazdu.

Sprawdzałem już nawet Firebugiem i wszystko pięknie ładnie, ale nie mogę odnaleźć plików które powinienem edytować ;/
Pomożecie? :)

zwiastun
04-03-2010, 15:51
Główny plik szablonu (to odnośnie komunikatu).
W pozostałych kwestiach: na wiki doczytaj o nadpisywaniu szablonem (template overrides)

maximodo
04-03-2010, 20:10
Witam,
tak się akurat składa, że po wysłaniu formularza standardowy komponent kontakt usiłuje wyświetlić podziękowanie: "Dziękujemy za Twoją wiadomość".
Usiłuje - ponieważ nie każdy umieszcza w swoim szablonie kod:

<jdoc:include type="message" />, który odpowiada za wyświetlanie komunikatów będących wynikiem działania takiej funkcji:

$mainframe->redirect($adres_przekierowania, JText::_('Treść komunikatu') );

Szukalem powyższego kodu w plikach szablonu, niestety znalazłem tylko taki (index.php w głównym katalogu szablonu):

<jdoc:include type="message" />
Niestety nie ma tej funkcji, która wyświetla treść komunikatu ;/
Czy powinienem po prostu dopisać linijkę, którą podała Jola?

Czy może w pliku component.php w którym również zamieszczony jest następujący kod:

<body class="contentpane">
<jdoc:include type="message" />
<jdoc:include type="component" />
</body>

edit
---------------
ok problem rozwiązałem inaczej.
W pliku controller.php w katalogu components/com_contact, trzeba było zamiast polskich znaków wstawić znaki diaktryczne w Unicode. Wcześniej, gdy wpisywałem tam normalnie tekst z polskimi "ogonkami" nic nie było wyświetlane.
Niestety problem z mapką nadal aktualny.
Może znajdzie się ktoś kto wskaże rozwiązanie, zanim przebrnę przez ten zawiły dla mnie na ten moment temat nadpisywania szablonów ?