PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprawidlowo dzialajacy mod banner?



ludzik
26-11-2009, 22:17
Czesc,
przerylem podforum dot. wersji 1.5.x i nie znalazlem nic podobnego. Mianowicie chodzi o to, ze chcialem zrobic sobie okienko z przedrostkiem _menu, w ktorym modul banners wyswietlalby loga wspolpracujacych organizacji. Jednakze po wpisaniu w pole "ilosc reklam" wartosci wiekszej niz 1, dostaje reklame pod reklama. Moim zamyslem bylo zas to, zeby za kazdym odswiezeniem pojawiaj sie losowo wybrany banner- tak jak z Random Image, tylko ze potrzebny mi jeszcze link do strony danej organizacji..

Moje pytanie brzmi: czy to normalny sposob dzialania tego moda czy tez powinno byc tak, jak mi sie wydaje?

Jesli sie pomylilem i tutaj nalezy zastosowac jakiegos rotatora, to powiem Wam, ze mam tutaj kolejny problem. Chcac olac modul Banners wzialem na warsztat pare rotatorow i one wyswietlaja mi tez banner pod bannerem. Zreszta pisalem juz o tym (link (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=32548)) i nikt mi nie odpisal :confused:

Rece mi opadaja...

moje
26-11-2009, 22:38
Pierwsze, to mowa o przyrostku, a nie o przedrostku ;)
Po drugie, moduł banerów, to nie menu!
Jest moduł NewsFlash, który tak może, wystarczy porobić odpowiednie artykuły, a w nich obrazki, będące odsyłaczami.

souacz
26-11-2009, 22:56
Moim zamyslem bylo zas to, zeby za kazdym odswiezeniem pojawiaj sie losowo wybrany banner- tak jak z Random Image, tylko ze potrzebny mi jeszcze link do strony danej organizacji..
Tak własnie działa moduł banners. Ustawiasz sobie "random", ew. kategorię z której bannery mają się wyświetlać, wpisujesz liczbę reklam 1 (oznacza 1 banner jednorazowo wyświetlany a nie ilość bannerów w ogóle) i masz dokładnie to, co chciałeś

ludzik
26-11-2009, 23:24
Pierwsze, to mowa o przyrostku, a nie o przedrostku ;)

Fakt, z pospiechu pozajaczkowalem ;)



Po drugie, moduł banerów, to nie menu!

Pewnie ze nie, ale nie sprawia problemu dodanie mu przyrostka ;) tak, by wygladem pasowal do menu, pod ktorym go umiejscowilem.



Jest moduł NewsFlash, który tak może, wystarczy porobić odpowiednie artykuły, a w nich obrazki, będące odsyłaczami.
No to moze byc jakis sposob na prowizorke, fakt. Choc liczylem ze moze gdzies robie bledy i stad to nie dziala jak trzeba..




Tak własnie działa moduł banners. Ustawiasz sobie "random", ew. kategorię z której bannery mają się wyświetlać, wpisujesz liczbę reklam 1 (oznacza 1 banner jednorazowo wyświetlany a nie ilość bannerów w ogóle) i masz dokładnie to, co chciałeś
Kurde mac, probowalem zrobic tak wczesniej i nie dzialalo. Teraz dopiero zauwazylem ze jest ustawiona opcja "Uprzywilejowane i kolejnosc" w losowaniu- przy takim ustawieniu to moglem sobie odswiezac do zakichanej smierci i pojawialby sie ciagle ten sam banner. Po ustawieniu na "Uprzywilejowane i losowo" w koncu zaczelo sie losowac. W tej glupiej opcji tkwil problem.

Dzieki za naprowadzenie.

BTW, czy ktos moze ma pomysl czemu inne rotatory moga mi nie dzialac (link do topicu w 1 poscie)?

moje
27-11-2009, 00:02
Rotatorowi banerów możesz stworzyć osobny przyrostek z osobnym stylem.

Taka prowizorka nie raz działa lepiej niż fachowe rozwiązanie.

Podobnie jak NewsFlash możesz wykorzystać GlobalsNews (PL dostępna w dziale tłumaczeń na forum).

Nie wiemy jaki masz hosting ani jak jest skonfigurowana Twoja Joomla i jakie dodatki są zainstalowane.

Polecam cześć A regulaminu, jak ja przeczytasz, to zrozumiesz dlaczego Cie tam odsyłam ;)

A czy pobrałeś mov AMP'a i na nim testowałeś te rotatory?

ludzik
27-11-2009, 00:21
OK, zatem dokladam brakujace info.

Informacje o systemie:
PHP uruchomione w: Linux main4 2.6.30.4 #1 SMP Mon Aug 10 15:27:52 CEST 2009 x86_64 Wersja bazy danych: 5.0.51a-9+lenny2-log Metoda porównywania bazy danych: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.6-1+lenny3 Serwer WWW: Apache/2.2.9 (Debian) mod_fastcgi/2.4.6 mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8g PHP działa na: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.14 Stable [ Wojmamni Ama Naiki ] 30-July-2009 23:00 GMT Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6

Instalacja poprawna, wersja 1.5.14. Hosting uczelniany (UAM). Raczej nie mamy tam duzych ograniczen w stosunku do darmowych hostingow.



A czy pobrałeś mov AMP'a i na nim testowałeś te rotatory?

Never heard, zainteresuje sie tym jakos w weekend bo mam jutro wyjazd.

Generalnie majac modul Banners cudem dzialajacy to problem czesciowo rozwiazany. Jednakze nie obrazilbym sie jakby te rotatory ruszyly bo ta nasza stronka (http://www.ad-astra.amu.edu.pl) troche dretwa jest przez mala ilosc grafiki (juz ktos pracuje nad bannerem w topie)

Pozdro, dzieki za poswiecany czas

ludzik
05-12-2009, 17:57
Pobralem mov AMP i tam, na czystej joomli w wersji 1.5.14 (takiej jaka sam mam), Banner Slider dziala OK. Z Super Carousel Banner cos nie halo ale problem lezy gdzie indziej niz na mojej joomli.

Tak czy tak, moje pytanie jest nastepujace-czy to moze byc jakis konflikt z dotychczas zainstalowanymi modami i pluginami? Jesli tak, to jak moge sprawdzic ktory z nich robi problem? Metoda eliminacji poprzez wylaczanie kolejnych z nich?

Bo probowalem wylaczajac niemal wszystkie moduly jakie dzialaly i rotatory bez zmian. Prosze o jakies wskazowki.