PDA

Zobacz pełną wersję : [Migracja 1.0_>1,5] Problem Nie znaleziono pliku szablonu! Sprawdź w szablonach



czajna
28-11-2009, 13:12
Cześć,

jestem właśnie w trakcie migracji serwisu z joomla 1.0 na 1.5. Przeprowadziłem próbną migrację serwisu do folderu /test. Po migracji niestety strona główna starej Joomli przestała działa i pojawia się komunikat:


Nie znaleziono pliku szablonu! Sprawdź w szablonach:

Przeszukałem forum, było kilka razy o tym problemie jednak żadne wskazówki mi nie pomogły. Bardzo proszę o pomoc.

Tomek

sunpietro
28-11-2009, 13:15
spróbuj włączyć plugin legacy w Joomla 1.5 i szablon powinien Ci zaskoczyć.
Jeśli nie, to go przebuduj pod Joomla 1.5

czajna
28-11-2009, 13:20
Tylko problem w tym, że to była próbna migracja i nie mam poprawnego pliku z migratora, a nie mogę się teraz dostać nawet do panelu admina w starej Joomli, więc raczej nie uda mi się przebudować całego serwisu na Joomla 1.5 bez tych plików migracyjnych.

zwiastun
28-11-2009, 13:36
Twoje informacje są tak niekompletne, że nawet jasnowidz niewiele poradzi.
Migrator nie zmienia żadnych plików w istniejącej instalacji, a jedynie tworzy pliki potrzebne do migracji. Ale co to znaczy, że przeprowadziłeś próbną migrację do folderu /test to Ty sam jeden wiesz.
Przeczytaj artykul o migracji, stoi jak na wolej skórze:
1) kopia witryny na serwerze testowym
2) migracja z kopii
3) przetestowanie po migracji
4) przeniesienie na serwer wdrożeniowy

czajna
28-11-2009, 13:41
Migrowałem do folderu /test, oznacza to, iż przeprowadziłem tam instalacje Joomli 1.5 oraz migrację danych z Joomla 1.0. W tym momencie pojawił się błąd w folderze głównym www/ czyli problem z serwisem, który stoi na Joomli 1.0.

Po tym wszystkim usunąłem folder /test.

Problem teraz tkwi w odtworzeniu starego serwisu działającego na Joomli 1.0

zwiastun
28-11-2009, 14:03
1. Posprawdzaj plik configuration.php - najlepiej odtwórz go z poprzedniej kopii bezpieczeństwa
2. Zakładam, że nie zniszczyłeś bazy danych dla Joomla 1.0

czajna
28-11-2009, 14:48
Zamieniłem configuration.php stworzyłem tabelę jos_sessions, strona działa, ale pojawia się kolejny problem, wyskakuje komunikat:



Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /homez.106/narowerz/www/includes/frontend.php on line 9494 linijka pliku frontend.php to:


$modules = $database->loadObjectList();A co w przypadku gdy baza jest zniszczona? Niestety przypuszczam że to się stało. Najgorsze jest to że wykonałem backup bazy przez JoomlaPack, wszystko przebiegło pomyślnie, pliki zgrałem na komputer, a teraz patrze i te pliki są puste! (wchodziłem teraz do panelu admina, do komponentu JoomlaPack, sprawdzałem i są te pliki, jest podana ich wielkość w kb, ale po ściągnięciu są puste).

Mam tylko backup, który wykonałem gdy już pojawił mi się ten problem z szablonem (czyli po próbnej instalacji joomla 1.5 w folderze /test), a przebiegao to tak:

zrobiłem zrzut z phpmyadmina wszystkich tabel jos_ (i tym samym oczyściłe je z rekordów :confused:)
zrobiłem zrzut z phpmyadmina wszystkich tabel bak_ (i teraz właśnie strona działa na tych tabelach bak_ - importowałe je i ustawiłem bak_ w konfiguracji)
próbowałem backup'u z managera ovh.pl (tam też serwis się znajduje), jednak backup następuje tylko tabel, a nie rekordówCzuję, że jestem z tym wszystkim głęboko w d***e. Jednak nie wyobrażam sobie przez moje głupie błędy stracić teraz cały serwis, który prowadzę już kilka lat i mam wielu lojalnych użytkowników, którzy również się bardzo rozczarują jak serwis padnie. Zalezy mi więc bardzo żeby to ogarnąć.

Macie jakieś pomysły co spróbować teraz?

www.narowerze.info (http://www.narowerze.info)

http://img689.imageshack.us/img689/9062/screenbc.th.png (http://img689.imageshack.us/i/screenbc.png/)

EDIT:

Wpadłem na pomysł że przecież jak w panelu admina w komponentach te pliki z backupem w JoomlaPack znajdują się to mogę je odnaleźć na ftp i rzeczywiście mam je, spróbuje importować i dam znać jak poszło. Co prawda plik SQL ma 25 mb, ale chyba jak podzielę go na części to się uda zaimportować

zwiastun
28-11-2009, 15:28
A może pójdź po rozum do głowy i zacznij od solidnej lektury! Bo w tej chwili do jednej głupoty jesteś gotów dołączyć kolejne!
Na www.pomoc.joomla.pl jest komplet materiałów!

czajna
29-11-2009, 23:58
Dzięki za pomoc, odtworzyłem stronę.

zwiastun
30-11-2009, 00:27
Pogratulować! Napisz teraz poradnik: jak nie dodawać sobie niepotrzebnej roboty :)