PDA

Zobacz pełną wersję : Multithumb - co jest ???



Mieczysław Orzeł
28-11-2009, 17:03
Wiem, że było już dużo tematów tego typów ale, żaden mi nic nie wyjaśnił.

Korzystałem i próbowałem coś zrozumieć ze strony extendmedia.pl ale tam nie jest wyjaśnione jak zrobić miniatury w artykule.

Korzystam z joomla 1.0.8 .

{mosimage} jak to wstawiam to jest normalnie obrazek ale ja zrobić aby on był wyświetlany w arykule jako miniatura w lightbox-sie. Są jakieś specjalne komendy ???

Proszę o pomoc lub linki do tematów które to wyjaśniają.

zwiastun
28-11-2009, 17:20
Przykłady:
Standardowe

{mosimage}
a w ustawieniach tekst zastępczy: mt_popup:Zachód słońca

Okno typu Lightbox
Ekran zostaje przyciemniony i następuje płynne otwarcie okna, w którym zostaje wyświetlony obraz.

{mosimage}{multithumb thumb_width=660 thumb_bg=#f8f8f0 border_size=5px border_color=#f8f8f0}

Slimbox:
Podobnie jak LightBox, stosowana jest jedynie inna bliblioteka

GreyBox:

{mosimage}
a w ustawieniach tekst zastępczy: mt_greybox:Tytuł

Miniatury:

{multithumb thumb_width=100 thumb_height=70}{mosimage} {multithumb default}

{multithumb caption_pos=below thumbclass=}{mosimage}{multithumb default}

{multithumb border_size=3px border_color=#FF6600 border_style=double}{mosimage}{multithumb default}


Znak wodny:

{multithumb watermark=1 watermark_file=images/stories/multi/water.png}
{mosimage}{multithumb default}

Mieczysław Orzeł
28-11-2009, 17:52
Dziękuje bardzo.

Mieczysław Orzeł
28-11-2009, 18:32
heheheh no zrobiłem tym type loghtbox ale jest coś takiego i się nie wyświetla....

http://iv.pl/images/yuen5t67npzeluct2oo.jpg


http://iv.pl/images/bh1o8g84jvdjz5alisiy.jpg

Lub pojawia się takie a gdy nacisne na to image to takie:

http://iv.pl/images/poi1pcu4ms7jssfwes0.jpg

zwiastun
28-11-2009, 18:37
Wspomaganie Cię z tak starą wersją Joomla! ma niewielki sens. Przyczyna może tkwić w samym Joomla, w używanym szablonie, w błędnym wpisaniu polecenia. Dodatek na pewno działa w 1.0.15 poprawnie!

Mieczysław Orzeł
30-11-2009, 17:30
A jest jakiś moduł który będzie dobrze współpracował z tą wersją joomla(1.0.8) ???

big_krzysiek
30-11-2009, 17:40
zrob z aktualizacja to co pisze ci zwiastun...i nie chodzi tylko o multithumb...

Mieczysław Orzeł
30-11-2009, 17:50
No tylko, że to jest strona szkolna i raczej nie będziemy robić aktualizacji.... a naprawdę nie ma innej możliwości.

big_krzysiek
30-11-2009, 19:19
tym bardziej..jesli jest to strona szkolna...!!!
przy tej wersji joomla .... za niedlugo moze pojawic sie na wpis z adresem strony zone-h.org lub podobnym rankingu...i rozne dziwne rzeczy widoczne po wejsciu na wasza strone...
wstyd bedzie wtedy wiekszy, bo wiecej osob wtedy na nia wejdzie, a calym zrodlem zla w tej dzwinej sytuacji bedziesz TY!
jesli chodzi osobiscie o multithumb w j! 1.0.15 dziala bez zarzutu...
przemysl to....
wystarczy zrobic kopie strony poprzez ftp-a, i nadpisac pliki na serwerze patchem...nic to nie kosztuje..poza 15 minutami zmarnowanego czasu ( w zaleznosci od szybkosci lacza) i napieciem emocjonalnym, czy sie udalo...
pozdrawiam
krzysiek

zwiastun
01-12-2009, 16:55
Krzyś z tą aktualizacją, to pewno nie tak prosto - zależy, jakiej wersji 1.0.8n użyto. Ale ogólnie to żadna filozofia!