PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do bazy mySQL



ximi
28-11-2009, 19:19
Założyłam stronę na Joomla 1.5 na pewnym bezpłatnym serwerze. Od wczoraj strona nie otwiera się, wyświetla się komunikat: "Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to database". Tak samo jest, gdy chcę się zalogować na zaplecze.
Chciałam zrobić kopię bazy, ale w phpMyAdmin - brak baz danych, natomiast w panelu administracyjnym baza jest widoczna.
Dzwoniłam do administratora serwera, obiecał, że sprawdzą, ale jest sobota, pracują krócej... Tak się rozmawia o komputerach z kobietą :(
Mam nadzieję, że tutaj uzyskam jakieś dobre rady. Zależy mi na tej stronie, poświęciłam jej dużo czasu i trudno byłoby mi ją odtworzyć.
Help me.... :'(

zwiastun
28-11-2009, 19:25
Niewiele pomożemy. Jeśli nie masz dostępu do CPanel lub innego klienta zarządzania kontem, a w nim klienta obsługi swojej bazy danych, to przyjdzie Ci czekać do poniedziałku.
Co znaczy, ze "w panelu administracyjnym baza jest widoczna"?

ximi
28-11-2009, 19:46
Dzięki za szybką odpowiedź.

>Co znaczy, ze "w panelu administracyjnym baza jest widoczna"?
To znaczy, że gdy zaloguję się da panelu adm. na serwerze hostingu, to widzę nazwę bazy danych i mogę zmienić do niej hasło. To chyba znaczy, że ta baza istnieje i można będzie ją odzyskać? Mam taką nadzieję.

Pozdrawiam

zwiastun
28-11-2009, 20:04
Jeśli istnieje, to powinnaś ją móc obejrzeć. Jeśli zmieniałaś hasło, to może być powodem, że nie możesz jej zobaczyć. Przywróć pierwotne hasło. Z tego samego powodu Joomla może się nie łączyć z bazą, bo ma stare hasło w pliku konfiguracyjnym.

ximi
28-11-2009, 20:07
Hasło zmieniłam po awarii, tak zalecał admin z hostingu. Potem zmieniłam z powrotem na pierwsze hasło. I nie działa :(

ximi
28-11-2009, 20:10
Tan admin obiecał, że jeśli się uda, przyślą mi kopię tej bazy, ale dopiero w pn. Miałam nadzieję, że mogę tę kopię zrobić inaczej, a przede wszystkim wcześniej.

kleik
07-04-2010, 17:12
Mam podobny problem zaomniałem hasła do bazy i mój hostingodawca zmienił je na nowe teraz po wpiasaniu adresu wykakuje mi taki komunikat:" Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL" Wiem, że powinienem zmienić hasło w pliku konfiguracyjnym joomli który to plik (configuration.php?) i którą linijke mam zmienić?

kleik
07-04-2010, 17:16
Dobra, już zrobiłem sam, dla ludzi, którzy mają podobny problem. Trzeba zmienić linijkę "var $password = 'tu wpisać swoje nowe hasło ' "; w pliku configuration.php