PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta PollXT pod tekstem wprowadzającym



mattin
29-11-2009, 10:49
Witam
Mam zainstalowaną Joomla 1.5.14 oraz PollXT 2.00.05 Potrzebuję zrobić ankietę składającą się z prawie 10 pytań i stąd wybór padł właśnie na PollXT, bardzo mi się podoba ten moduł i z tego co na razie widzę będę mógł w nim zrobić to co potrzebuje. Ale problem jest w tym, że przed ankietą ( nad nią, powyżej) musi być tekst wprowadzający z opisem czego dotyczy ankieta, jak głosować itp - w sumie jakieś parę zdań. Próbowałam stworzyć ten wstęp w postaci artykułu ale wyświetla się on POD ankietą i nie wiem jak tę kolejność zamienić ponieważ na liście z artykułami nie ma ankiety ( dzięki czemu mógłbym zamienić kolejność) ani na liście z komponentami nie ma artykułów gdzie mógłbym zamienić kolejność wyświetlania. Czy / gdzie jest jakaś wspólna lista na której jest możliwość ustawienia kolejności wyświetlania tych dwóch elementów na stronie ?

PS. Ta opcja o którą mi chodzi to coś mniej więcej jak "Intro Text: " w zakładce Configuration w edycji poll'a - pozwala wprowadzić tekst przed ankietą jednak tam nie można tak jak w przypadku artykułu dać pogrubionej czcionki , itp.

KYCu
29-11-2009, 12:06
Witaj

Pierwsza i najważniejsza sprawa to zaktualizuj Joomla! Obecnie mamy wer. 1.5.15.
Druga sprawa to nauczyć się obsługi Joomla! w stopniu podstawowym i wpaść na pomysł taki że jeżeli mam ankietę przykładowo w prawej kolumnie, zawsze można wykombinować tak, że nad ankietą umieszczam moduł z własną treścią, wpisuję potrzebną mi treść ankiety wraz ze wszelkimi pogrubieniami, obrazkami i świecidełkami. A dopiero pod tymże modułem umieszczam ankietę a właściwie jej same pytania. Kombinatoryka stosowana jak nie idzie inaczej...

mattin
29-11-2009, 18:25
Racja, tak właśnie chcę zrobić. Ta ankieta którą chcę umieścić ma być na środku strony, nie na lewej czy prawej kolumnie - u mnie nazywa się ta pozycja "breadcrumb"
OK czyli rozumiem tak, że muszę stworzyć sobie moduł a w nim dodać artykuł który to włąśnie będzie wstępnym opisem z bajerami do ankiety. Problem jest jednak na etapie wyboru typu modułu. W zasadzie to ten moduł ma być niejako kontenerem tylko na ten 1 artykuł ale nie widzę na liście wyboru typu modułów przy tworzeniu modułu takiego typu. Jaki wybrać ?

KYCu
29-11-2009, 19:03
Sprawa pierwsza to taka, że pozycja breadcrumb docelowo w Joomla! nie służy do wyświetlania przypadkowych modułów. Ale to mniej ważne ;)

Sprawa druga. Ankieta na środku strony może być wyświetlona w artykule. Są odpowiednie do tego dodatki, dzięki którym masz możliwośc umieszczania modułów w artykułach. Nic nie mówiłem wcześniej? dlatego że tą metodę, którą opisałem wczesniej, mogłeś zastosować wówczas gdybyś miał ankietę np w prawej kolumnie, bez dodatkowych wtyczek. Oczywiście w identyczny sposób jaki opisałem można umieścić ankietę na środku witryny ale to już bardziej sprawa kombinatoryki i za dużo opisywania dla początkującego :P także pozwolisz, że nie napocę się w tej odpowiedzi.
Polecam poszukać takiegoż dodatku na extensions.joomla.org, nawet Ci pomogłem i za Ciebie dwie istotne frazy wpisałem w wyszukiwarce i oto efekt
http://extensions.joomla.org/extensions/search/module+article
wybierz odpowiedni i testuj.

mattin
30-11-2009, 19:14
dziękuję Ci za naprowadzenie, poszukam tam czegoś