PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja forum



DobleYou
29-11-2009, 15:36
Używam forum Agora 3.0.6, zrobiłem wszystkie kategorie i do kategorii dodałem fora. Ale nie mogę dodawać postów. Gdy wejdę na forum znajdujące się na mojej stronie wyświetlają mi się wszystkie kategorie, gdy klikam na wybraną to pisze, że forum jest puste i nie ma żadnych postów, obok wyświetla się ikona Narzędzia forum (jest to chyba jakiś skrypt Java) ale gdy wchodzę w nią nic się nie wyświetla. Nie wiem jak dodawać posty do tego forum, dodam, że strona nie jest na żadnym serwerze w sieci tylko lokalnie.
Proszę o pomoc..

nikszal
29-11-2009, 18:23
Działa poprawnie (http://testsite.nstrefa.pl/index.php?option=com_agora&Itemid=68). Przed chwilą pobrałem i zainstalowałem. Mam jedynie problem z wyświetlaniem emotikomów, ale nie instalowałem wszystkich rozszerzeń.

DobleYou
29-11-2009, 18:55
A jak dodawałeś posty do forum za pomocą ikony narzędzia forum czy jakoś inaczej..?

nikszal
29-11-2009, 19:02
Panowie - trochę myślenia! Na zapleczu tworzycie kategorię, a następnie do utworzonej kategorii tworzycie fora.

Na stronie frontowej należałby się chyba najpierw zalogować. Co o tym myślicie? A później to już prosta droga.

DobleYou
29-11-2009, 19:11
Możliwe, że masz rację, ale ja tą stronę z forum nie mam na serwerze tylko lokalnie...

nikszal
29-11-2009, 19:14
A w jaki sposób zmienia to konfigurację Agory oraz tworzenie kategorii i for?

Edit:

Część robisz od strony zaplecza, a część od frontu po zalogowaniu się.

DobleYou
29-11-2009, 19:17
Ja już mam stworzone wszystko kategorie i do tego fora, ale nie mam w tych forach żadnych postów i nie wiem jak dodać posta do poszczególnych for. Jest tam ikona narzędzia forum ale jak kliknę w nią to nic się nie dzieję. I nie wiem jak stworzyć posta do forum..

DobleYou
29-11-2009, 19:20
A ma się zalogować na swoją stronę czy na forum ?? A jak się zalogować na te forum skoro nie ma tam żadnego logowania.. ?

nikszal
29-11-2009, 19:21
Ręce opadają. Zalogowałeś się od frontu? Nie masz standardowego formularza logowania na stronie? To jakieś novum.

DobleYou
29-11-2009, 19:34
Ja już nie wiem próbowałem na wszystkie sposoby.. Na co ma się zalogować, bo nie wiem i wogóle jak mogę stworzyć te posty, bo już sam nie wiem czy cś jest źle ustawione czy co ? Pomocy

DobleYou
29-11-2009, 19:36
Odnośnie formularza mam, ale jest to formularz z modułu alpha registration, może musi być standardowy moduł logowania Joomla..?

nikszal
29-11-2009, 19:41
Ludzie!!! Czytajcie ze zrozumieniem. Przecież wyraźnie napisałem w poście #9, że chodzi o standardowy moduł logowania (mod_login). Widać go tutaj (http://testsite.nstrefa.pl/), po lewej stronie i jest w każdym Joomla (chyba, że któryś z Was zechciał go wywalić).

DobleYou
29-11-2009, 19:46
Mam to rzecz jasna, ale po zalogowaniu nic się nie zmienia, mówiłem już to wcześniej.Więc nie wiem co jest nie tak. Odinstalowałem ten alpha registration i mam standardowy moduł ale po zalogowaniu nic się nie dzięje jest to samo klikam w forum pisze forum jest aktualnie puste a że by dodać post nie ma żadnej opcji jest tylko opcja narzędzia forum, która po kliknięci nic nie robi..

nikszal
29-11-2009, 19:55
Po zalogowaniu widać tak, jak na załączonym obrazku (http://testsite.nstrefa.pl/images/screen.jpg).

DobleYou
29-11-2009, 20:00
Próbowałem wprawie wszystkiego i nic nie działa...

DobleYou
29-11-2009, 20:01
U mnie wyświetla się zamiast nowy watek opcja Narzędzia forum klikam w nią i nic..

nikszal
29-11-2009, 20:02
To załóż sobie konto na mojej stronie (http://testsite.nstrefa.pl).

DobleYou
29-11-2009, 20:08
Problem rozwiązany.. Po prostu zalogowałem się tam jako zwykły użytkownik a nie jako admin. Dzięki za pomoc..
+ wędruję do ciebie

nikszal
29-11-2009, 20:20
Sprawdź, czy zadziała dopisanie w 46 wierszu template_css.css (#container)

margin-left: auto;
margin-right:auto;

DobleYou
30-11-2009, 18:00
Problem rozwiązany. Otóż,aby móc stworzyć wątki muszę być zalogowany jako użytkownik. W rezultacie mój problem polegał na tym, że moduł logowanie miał problemy z zalogowaniem mnie na stronę, a że nie byłem zalogowany nie mogłem dodawać postów.
Dzięki za pomoc.
:)