PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja mod_briaskISS



Artezjusz
29-11-2009, 23:17
Witam!
Próbuję od dłuższego czasu zainstalować mod_briaskISS.
Niestety nie wiem na czym polega problem, ale joomla chyba nie widzi modułu. Umieściłem go za pomocą ftp w katalogu tmp i przy instalacji system podaje mi następującą informację:

Moduł Instaluj: Another module is already using directory: "/home/site/17717/www/zzz/modules/mod_briaskISS"

lub

It was not possible to copy the selected file. JInstaller::install: Failed to copy file: /home/site/17717/www/zzz/tmp/mod_briaskISS/mod_briaskISS.php to /home/site/17717/www/zzz/modules/mod_briaskISS/mod_briaskISS.php (czasami końcówka xml)


Moduł został także umieszczony w katalogu modules i bez względu na to skąd chcę go zainstalować i który plik wskazuję ( php lub xml), próba instalacji kończy się powiadomieniem:

"Please enter a package directory"

Umiesczony moduł jest oczywiście rozpakowany i zmienione są atrybuty katalogów. Czy mógłbym prosić o wskazówkę co do instalacji tego modułu?

moje
29-11-2009, 23:29
Usuń katalog wraz z zawartością, który według Joomla jest używany przez inny moduł i ponownie zainstaluj ten moduł.

Nie masz pliku zip tego modułu? Nie możesz zainstalować tego modułu poprzez instalator?

zwiastun
29-11-2009, 23:31
Chyba przekombinowałeś!
Katalog /tmp jest dla Joomla! (raczej, a nie dla ciebie)
Instaluj z pakietu, a nie z katalogu
Jeśli z katalogu, to np. /instaluj, który sobie stworzysz.
Zadbaj o prawa do zapisu w katalogu /tmp oraz katalogu /modules
Usuń z katalogu /tmp i /modules pliki tego modułu, bo już tam zostały chyba wrzucone przez instalatora

Artezjusz
29-11-2009, 23:50
No niezupełnie. Bez względu na to czy zrobię sobie nowy katalog czy umieszczę w tmp to wyjdzie na to samo. Co do instalacji z pakietu, też próbowałem, ale ta opcja nie działa więc wybrałem sobie wersję drugą czyli umieściłem moduł ręcznie. Jak też pisałem wyżej prawa dostępu są nadane prawidłowo. Ogólnie jest to błędne koło ponieważ już od początku kiedy moduł był umieszczony w jednym katalogu to system krzyczy że korzysta z drugiego....

moje
30-11-2009, 00:12
Polecam część A regulaminu ;)

Jola
30-11-2009, 00:16
Witam,
która wersja modułu, skąd pobrana?

Artezjusz
30-11-2009, 07:28
Jola,
Moduł został pobrany z tego miejsca:

http://briask.com/blog/download-imageslideshow/

Jeszcze na wszelki wypadek zrobiłem wczoraj tak jak radził Zwiastun, ale jak pisałem wcześniej po próbie instalacji z katalogu "c", którego stworzyłem, wyskakuje polecenie:

it was not possible to copy the selected file. JInstaller::install: Failed to copy file: /home/site/17717/www/zzz/c/mod_briaskISS/mod_briaskISS.php to /home/site/17717/www/zzz/modules/mod_briaskISS/mod_briaskISS.php (czasami końcówka xml)

moje
30-11-2009, 11:47
A do części A regulaminu, to już nie chciało się zajrzeć?