PDA

Zobacz pełną wersję : flash czy exe ?



greggor78
30-11-2009, 08:41
Mam za zadanie zamieścić na stronie aplikację flash (z rozszerzeniem .exe). Proszę o informację w jaki sposób mogę tak zrobić żeby aplikacja uruchmiała się po kliknięciu np. w link?
Udało mi się jedynie zrobić, że zamieszczona aplikacja chce się ściągnąć, a chodzi mi o to, żeby się odrazu urchamiała.
z góry dziekuję za pomoc

Dylek
30-11-2009, 10:11
A nie wydaje Ci sie z rozszerzenia .exe to pliki wykonywalne dla systemu operacyjnego, a nie stron WWW?

greggor78
30-11-2009, 10:42
A nie wydaje Ci sie z rozszerzenia .exe to pliki wykonywalne dla systemu operacyjnego, a nie stron WWW?

właśnie wiem, że to dziwne, i stąd mój tytuł tematu. Program to to jednak chyba nie jest, bo jak wchodzę we właściwości to przy typ pliku pisze wprawdzie "aplikacja", ale przy opis pisze "Adobe Flash Player 9.0 r45". Nie bardzo wiem jak to rozumieć.
Ikonka uruchamiająca to też jest "flashowa", a po odpaleniu uruchamia się coś na wzór strony www z przełącznikami wyglądającymi jak linki na stronie.
Wiem, że może wychodzę na niezbyt rozgarniętego, ale z flashem dotąd nie miałem do czynienia podobnie jak z joomlą w starej wersji 1.0.11, dlatego z góry prosze o wyrozumiałość

GOGOKOM
30-11-2009, 11:23
ktoś wykonał tą aplikację - niech zapisze ją jako swf
zerknij tu:
http://webme.pl/uruchamianie-pliku-exe-na-stronie-HTML-t20.html
ale nie wiem czy zadziała plik exe i uzyskasz to czego oczekujesz w/w rozwiązanie to raczej na innego typu niespodzianki.

greggor78
01-12-2009, 16:45
ktoś wykonał tą aplikację - niech zapisze ją jako swf
zerknij tu:
http://webme.pl/uruchamianie-pliku-exe-na-stronie-HTML-t20.html
ale nie wiem czy zadziała plik exe i uzyskasz to czego oczekujesz w/w rozwiązanie to raczej na innego typu niespodzianki.

problem w tym, że autora aplikacji nie znam, bo dostałem ją od właściciela strony a nie od to robił.
Jeśli chodzi zaś o ten kod źródłowy to w którym miejscu mam to wkleić?
W "edytuj html"? I jak to zadziała? Uruchomi się od razu na stronie, czy po kliknięciu?

GOGOKOM
02-12-2009, 21:14
nie testowałem takiego rozwiązania, najprościej w index.php templatki - ominiesz trudności interpretacji przez joomla

greggor78
16-02-2010, 09:45
Ciągle nie udało mi się rozwiązac tego problemu. Nie wiem gdzie dokładnie w index.php mam to wkleić i jak to zrobić, że ten plik był uaktywniany po kliknęciu np. w wybrany link.
Proszę o konkretną odpowiedź bo chciałbym ten problem mieć wreszcie za sobą

greggor78
21-02-2010, 10:37
raz jeszcze proszę o pomoc w zamieszczeniu pliku exe który działa jak aplikacja flash na stronie w joomli.

Karol99
22-02-2010, 10:25
Bezpośrednio takiego pliku wykonywalnego na stronie nie osadzisz. Musisz go najpierw przekonwertować do formatu .swf - np. takim programem (http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/Misc__Utilities/EXE2SWF.html). Są inne, które też to potrafią. Trudno z góry przesądzić, jaki będzie efekt konwersji: jeśli ten flash jest jakoś mocno interaktywny, to mogą być problemy.

Pozdrawiam!

greggor78
23-02-2010, 04:18
niestety program nie pomógł

wyrzuca komunikat :
"No SWF file found inside executable! Is the file really a self-playing Flash executable?"<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

Już sam nie wiem. Może ja cośźle interpetuje.

Oceńcie sami. Poniżej podaję linka do tego pliku. Liczę na Waszą pomc
http://galerie.gorlice.pttk.pl/start.exe

MagicWawa
23-02-2010, 10:29
Karol99 - ten program tworzy plik wykonywalny .exe z animacji flash, a nie odwrotnie. Jest to przydatne wtedy, kiedy chcesz komuś pokazać animację, a masz pewność, że ten ktoś nie ma zainstalowanego flashplayera. Plik .exe zawsze otworzy się w systemie windows, ponieważ jest to jeden z podstawowych pików obsługiwanych przez system.

greggor78 - najłatwiej będzie Ci po prostu zrobić link do tego pliku i opis prowadzący odwiedzających poprzez ściągnięcie do odpalenia tego pliku na ich komputerze.
Niestety serwer nie odtworzy Ci pliku .exe, ponieważ jest to plik wykonywalny systemy windows i przeglądarka, a tym bardziej serwer www nie zinterpretuje go tak jak windows.

EDIT: A to, że ma ikonę flasha oznacza tylko tyle, że tworzący ten program wstawił po prostu taką ikonę, a może skorzystał z podobnego programu, który podał Karol99 i zrobił .exe z pliku flashowego.

greggor78
24-02-2010, 02:01
ok ,dziękuję za informację. Miałem nadzieję, że uda sieto jakoś powiązać ze stroną i będzie się wyświetlało jako zawartość podstrony. NO coż - trudno, zrboiętak jak mówisz - zostanie tylko link.
dziękuję za zainteresowanie tematem.
pozdrawiam