PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla Estate Agency i listowanie wpisów plus nagłówki nieruchomości



angelhod
30-11-2009, 11:33
Witam
jako że od niedawna bawię sie Joomla Estate Agency na Joomla 1.5 i w sumie wszystko mi pasuje ALE są dwie rzeczy które bardzo chciałbym zmienić
1) jestem prawie w 100% pewien że zaraz po instalacji tego dodatku w pierwszych zabawach zrobiłem coś takiego że wpisy (nieruchomości) mogłem np wyświetlić w tabelce w jakimś chyba narzuconym formacie w stylu:
mieszkanie|metraż|dzielnica|cena
czy jakkolwiek to było nie mogę dojść czy tak faktycznie można a może ja coś źle pamiętam... będę wdzięczny za podpowiedzi
2) drugi problem to chciałbym aby był przycisk MIESZKANIA i jak się na niego naciśnie to będą tam wszystkie mieszkania nie ważne jaka dzielnica z tym że żeby w nagłówku każdego wpisu było oprócz typu nieruchomości, nazwy miasta i numeru referencyjnego jeszcze conajmniej dzielnica


czy ktoś mógłby mi z tym pomóc lub chociaż powiedzieć czy to dużo roboty z tym?

Aeon
04-12-2009, 13:02
jeśli chodzi o pkt 2 to jak masz na swojej stronie main menu lub jakieś inne menu, dodajesz nowy link/przycisk i w następnym oknie jak Ci sie pyta czy to ma być artykuł czy link czy coś innego dajesz na łącze wewnętrzne -> Joomla Estate Agency -> Nieruchomości -> pierwsza opcja (u mnie pisze Ustawienia nieruchomości ale chyba coś mam ze spolszczeniem bo raczej to sie tak nie nazywa).

potem mozesz wpisać tytuł przycisku i po prawej stronie masz opcje podstawowe i rozszerzone, tam ustawiasz czy mają być wyświetlane nieruchomości tylko sprzedaż czy tylko wynajem, jaki rodzaj nieruchomości chcesz wyświetlać itd. czyli ustawisz jakie nieruchomości z Twojej bazy ma dokładnie wyświetlać strona po przyciśnięciu przycisku który właśnie stworzyłeś.

angelhod
05-12-2009, 14:02
Aeon dzieki za podpowiedź ale w tym drugim punkcie chodziło mi o to że by np stworzyć przycisk np o nazwie mieszkania i jak się go naciśnie to pokazują się mieszkania ze wszystkich dzielnic i teraz niestety pokazuje to mniej wiecej w takiej formie :
Mieszkanie Kraków ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale

Mieszkanie Kraków ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale
Mieszkanie Kraków ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale

a chodzi mi o to zeby tu jeszcze pokazał jaka to dzielnica z resztą wogóle u mnie nigdzie dzielnica się nie pojawia oprócz podczas wpisywania rekordu ;)

Aeon
05-12-2009, 15:00
hmm.. ja dzielnicę zmieniłem na województwo :) w wyszukiwarce i wszędzie była dzielnica przed miastem - moim zdaniem to było totalnie bez sensu żeby wybierać najpierw nieruchomość potem dzielnicę a potem dopiero miasto (ktoś inteligentny wybierał najpierw miasto ale b.duzo ludzi wybiera najpierw dzielnicę).. wystarczyło przetłumaczyć plik z językiem.

jeśli chodzi o Twój problem nr dwa to nie ma ustawień odnośnie tego jakie szczegóły będą wyświetlane przy wynikach wyszukiwania czy normalnie podczas przeglądania ofert... tu trzeba będzie edytować plik .php w którym jest określone co system wyświetla :) nie powinno byc to trudne - z tego co kojarzę jest to plik default.php w folderze tmpl (musisz edytować zarówno moduł emphasis jak i search, pewnie też w samym komponencie będzie trzeba dodać pare linijek :)

a mam do Ciebie pytanie - używasz modułu emphasis do promowania wybranych ofert? jeśli tak, to w tytule promowanej oferty np Mieszkanie Kraków dobrze wyświetla Ci 'ó' i inne polskie litery czy masz krzaczki? u mnie są krzaki (www.nieruchomosci.amflat.pl (http://www.nieruchomosci.amflat.pl)) i nie mogę sobie poradzić z tym problemem.. jeśli używasz tego modułu i nie masz krzaków, miałbym ogromną prośbę - wyślij mi emailem pliki tego modułu ze swojego serwera (folder mod_jea_emphasis z katalogu /modules i plik pl-PL.mod_jea_emphasis.ini z katalogu /languages/pl-PL/)

byłbym niezmiernie wdzięczny...

angelhod
05-12-2009, 15:08
nie uzywam bo narazie bawie sie tym JEA
ale dzis/jutro zainstaluje i powiem ci jak to u mnie jest....

a co do mojego pytanie to mi chodzi o to aby 1 z przyciskow byl do tego aby wyswietlic wszystkie mieszkania w formie mniej wiecej takiej:
Mieszkanie Kraków, dzielnica( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale

Mieszkanie Kraków, dzielnica ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale
Mieszkanie Kraków, dzielnica ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale
Mieszkanie Kraków, dzielnica ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale

Mieszkanie Kraków, dzielnica ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale
Mieszkanie Kraków, dzielnica ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale

ze jak sobie przegladasz to zanim klikniesz na detale wiesz w jakiej dzielnicy to jest

Aeon
05-12-2009, 15:47
da sie to zrobić, przejrzę pliki .php i poszukam odpowiednich wartości do zmienienia, ale jeśli zmieni się to w plikach .php wszędzie będziesz miał wyświetlane oferty w taki właśnie sposób:

Mieszkanie Kraków, dzielnica ( Ref : 43432432 )
zdjecie
detale

nie da sie zrobić żeby jeden przycisk wyświetlał wyniki tak jak powyżej a reszta żeby wyświetlała to samo tylko bez dzielnicy... (tzn. da sie ale to jest w choler... pisania) :)

jak znajdziesz chwilę zainstaluj moduł emphasis - to dla mnie bardzo ważne co z tymi krzaczkami bo kompletnie nie mogę sobie z tym poradzić :(

angelhod
05-12-2009, 21:50
no wydaje mi sie ze wolalbym wlasnie wszedzie...

dzis juz nie no chyba ze mnie najdzie ;) ale jutro na bank sie nim pobawie bo mnie nim zainteresowales