PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla na domowym serwerze



mariooo944
30-11-2009, 15:06
Witam!
Posiadam domowy serwer Synology o dość przyzwoitych parametrach. Instalowałem na nim różne CMS NP. WEBMANA i działał bez problemu, Joomla również zainstalowała się beż żadnych problemów lecz przy próbie instalacji spolszczenia lub komponentów wyskakuje następujący błąd:
JFolder::create: Path not in open_basedir paths
Unable to create destination
Czy ktoś wie o co chodzi.
Będę wdzięczny za wszelaką pomoc.

Bazyl
30-11-2009, 16:41
Szukajka: Unable to create destination

mariooo944
04-12-2009, 21:52
Szukajka: Unable to create destination
Niestety przeszukałem wszystkie możliwe tematy i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

moje
04-12-2009, 22:02
A angielski kolega zna?

Nawet takim łamanym angielskim w stylu "kali chcieć jeść" można dużo wywnioskować "niezdolny do stworzenie przeznaczenie/cel" ;)

big_krzysiek
04-12-2009, 22:03
sprawdz chmod-y

mariooo944
05-12-2009, 13:07
niestety nic to nie dało.
Dodam tylko że inny CMS działa bezproblemowo.

zwiastun
05-12-2009, 13:46
Przejrzyj ustawienia php, zobacz, co masz podane w ścieżce ustawienia open_basedir. Sprawdź, czy ścieżka poprawna, spróbuj zakomentować.

Poniżej masz fragmencik z nieopublikowanego opracowania tej kwestii dla Joomla:

Ograniczenie dostępu do plików do jednego katalogu

W pliku php.ini możliwe jest ustawienie opcji open_basedir w celu ograniczenia dostępu do okreśłonych katalogów z poziomu skryptów PHP. Gdy ta opcja jest ustawiona, to PHP oganicza funkcje wejścia/wyjścia i funkcje systemu plików tak, że mogą one operować jedynie wewnątrz wskazanego katalogu lub w jego podkatalogach. Nazwa katalogu podawana jako argument w funkcji open_basedir traktowana jest jako prefiks, a nie dokładna nazwa katalogu.
Oto przykładowa konfiguracja:
open_basedir = /var/www/html/konto/public_html/joom Takie ustawienie pozwala na dostęp do katalogów /konto/public_html/joom oraz /konto/public_html/jooml czy /konto/public_html/joomla, o ile takie istnieją. Aby ograniczyć dostęp do jednego katalogu, jego nazwę należy zakończyć ukośnikiem, np.
open_basedir = /var/www/html/konto/public_html/joomla/ Użycie kończącego ukośnika w celu ograniczenia dostępu do jednego katalogu, może w niektórych konfiguracjach (PHP od wersji 4.4.8) spowodować przy zapisywaniu globalnej konfiguracji wygenerowanie następującego ostrzeżenia Joomla! JFolder::create: Infinite loop detected.
Ponadto, jeżeli open_basedir jest włączona, konieczne może być ustawienie dyrektywy konfiguracji PHP upload_tmp_dir, na ścieżkę, która wchodzi w zakres open_basedir, lub alternatywnie dodać ścieżkę upload_tmp_dir do open_basedir używając odpowiedniego seperatora ścieżki dla systemu hosta.
open_basedir = /var/www/html/konto/public_html:/tmp Opcja open_basedir może być konfigurowana nie tylko w php.ini, ale także w pliku konfiguracyjnym Apache, używając opcji php_admin_value, w sekcji definiującej host wirtualny, np.:

<VirtualHost www.twoja_domena.com>
ServerName www.twoja_domena.com (http://www.twoja_domena.com)
DocumentRoot /var/www/html/konto/twoja_domena
php_admin_value open_basedir /var/www/html/konto/twoja_domena
</VirtualHost>

Nie można jej konfigurować w .htaccess.

mariooo944
10-12-2009, 11:47
Witam. Problem zostal rozwiazany a okazal się banalnie prosty a mianowicie: Podczas instalacji joomli nie wpisalem ustawien ftp,kiedy to poprawilem wszystko zaczelo smigac jak nalezy. Dzieki wszystkim za pomoc.

zwiastun
10-12-2009, 13:45
Ustawienia FTP nie są konieczne, no ale skoro działa...

mariooo944
10-12-2009, 14:23
Wiem ze nie są konieczne dlatego je zawsze pomijalem ale widac przy serwerach domowych Synologi musi byc.

_PH
08-02-2015, 10:48
To może i mnie pomożesz?
Mam ds214play
Joomla instalowana z „centrum pakietów” wersja 3.3.5 instaluje się w katalogu /web/joomla. Nie potrafię tego zmienić.
Wtedy logowanie do strony wygląda na przykład: "serwerph.pl/joomla”
Nie podoba mi się tak. Chciałbym, żeby nie było /joomla.
Przeniosłem pliki instalacyjne z katalogu „/Web/joomla” do „/Web”
Można też wypakować pliki z innego pakietu instalacyjnego do katalogu „/Web” – Też próbowałem. – Wtedy logowanie do strony wygląda: „serwerph.pl”
…i tak chcę.
Jednak wtedy niczego nie można doinstalować – Katalogi mają status „Niezapisywalne” i nie potrafię tego zmienić. W FileZilla zmieniam parametry na „Zapisywalne” Jednak w zapleczu joomla widnieją dalej jako niezapisywalne.
Nie chcę wpisywać na pasku adresu /test. Czy /inne
A może jest inny sposób rozwiązania tej kwestii? Próbowałem przekierowań ale zawsze mi wyskakuje /katalog w którym jest joomla.