PDA

Zobacz pełną wersję : Grafika we wprowadzeniu do artykułu



italiano
30-11-2009, 15:25
Witam,
Joomla 1.5.15
Szablon: Luck_of_the_irisch
Czy da się uzyskać taki efekt, że artykuł widoczny na stronie głównej ma zawiera tytuł i jakąś grafikę, a po otwarciu artykułu pojawia się ta sama grafika, tylko nieco większa?
A jeśli tak, to jak to zrobić?
Pozdrawiam
Italiano

moje
30-11-2009, 22:35
Pisząc artykuł masz przycisk, do wstawienia podziałki artykułu, na zajawkę/wstęp i resztę treści. A w ustawieniach odnośnika menu dotyczących wyświetlania, wybierz co ma być widoczne, po na naciśnięciu "czytaj więcej".

italiano
01-12-2009, 04:23
Rzeczywiście! Nie sądziłem, że to takie proste. Byłem przyzwyczajony, że po naciśnięciu "więcej" pokazuje się dalsza część artykułu. Dziękuję

alex51
01-12-2009, 07:14
Może nie dla wszystkich takie proste;), dlatego dla rozpoczynających zmagania z joomla w paru słowach opiszę jak osiągnąć taki efekt.

Należy przygotować 2 wersje tego samego obrazka w dwóch rozmiarach: oryginalnym i pomniejszonym (miniatura).
Tworząc nowy artykuł, zaczynamy od napisania jego tytułu np. Witajcie a następnie w treści można napisać jedno zdanie: Witam wszystkich.
Poniżej wstawiamy miniaturę obrazka.
Pod wstawioną miniatura obrazka dajemy znacznik "Czytaj więcej", a pod nim powtarzamy napisane wcześniejsze zdanie Witam wszystkich.
Niżej wstawiamy obrazek w rozmiarze oryginalnym.Aby uzyskać planowanyefekt należy wejść w Parametry rozszerzone i w pozycji Wprowadzenie wybrać opcję Ukryj, co spowoduje wyświetlanie w głównym widoku artykułu bez tekstu i obrazka wprowadzającego.

italiano
01-12-2009, 11:47
Dodam tylko, czego dopiero co się nauczyłem, że niekonieczne jest wstawianie dwóch wersji obrazka. Można wstawić dwa razy ten sam, a w pierwszym przypadku w jego parametrach ustawić wymiary miniatury.

alex51
01-12-2009, 12:22
Oczywiście masz rację, używając dodatku Wstaw/edytuj obrazek, będącego na wyposażeniu edytora np. JCE. Oprócz osadzania grafiki umożliwia on też edycję dodawanej grafiki. W tym przypadku ma się możliwość określania parametrów wyświetlania danego obrazka.
Jest też opcja prostego dodawania obrazów za pomocą pluginu Grafika, widocznego pod oknem edytora, w której nie ma wyżej opisanej możliwości.