PDA

Zobacz pełną wersję : Baner flash - sposób wyświetlania



istm
30-11-2009, 23:35
Witam,
Mam następujący problem. Na stronie a właściwie na wszystkich chce umieścić baner wykonany we flashu. Animacja jest dość długa (około 3min), dlatego też chciałbym żeby po załadowaniu strony głównej rozpoczęło się odtwarzanie i trwało ciągle, nieprzerwanie niezależnie od przechodzenia do kolejnych podstron. Aktualnie po przejściu do innej podstrony rozpoczyna się odtwarzanie animacji od początku. Baner jest umieszczony w module, próbowałem także osadzić animację bezpośrednio w szablonie. Może jest jakiś komponent albo sposób wyświetlania modułu, który mógłby mi pomóc w otrzymaniu oczekiwanego rezultatu? Z góry dziękuję za sugestie i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Pozdro

moje
30-11-2009, 23:53
Albo zrobić intro strony z owym banerem albo użyć modułu do dodawania swojego kodu html, owy baner wstawić do osobnego pliku html, a w module wstawić iframe, który wyświetli zawartość osobnego pliku html (tego z banerem).

istm
01-12-2009, 21:18
Niestety wrzucenie banera do pływającej ramki nie rozwiązuję problemu. Może ktoś zna bardziej eleganckie rozwiązanie? ;)

moje
01-12-2009, 22:55
Skrócić długość animacji albo zablokować możliwość kliknięcia w jakikolwiek link dopóki animacja nie wyświetli się cały czas.

Możesz też zmodyfikować szablon, tak aby w pliki index.php szablonu wyświetlał się baner i pływająca ramka, która wyświetlałaby plik (przykładowa nazwa) strona.php z pozostałą zawartością strony. Minusem tego rozwiązania jest, że nie będziesz miał indeksowanych w google innych adresów oprócz adresu Twojej domeny (www.twojastrona.pl).

Możesz też skorzystać z AJAX'a i zrobić tak, żeby nie przeładowywać baneru :)

istm
01-12-2009, 23:01
Dzięki za podpowiedź. Szczerze mówiąc przymierzałem się do AJAXA ale z lenistwa się wstrzymałem. Gdyby ktoś już zastosował podobne rozwiązanie prosze o info, gdyby ktoś znalazł jakiś gotowy skrypt też bym się nie obraził. Jeszcze nie próbowałem AJAXA wpleść w Joomle.:cool: