PDA

Zobacz pełną wersję : Jedna baza danych 2x joomla



kazz18
01-12-2009, 00:05
Witam.

Mam zasadnicze pytanie. Czy jeżeli zainstaluje nową Joomle na bazie danych istniejącej już Joomli to ta nowa będzie pobierała całe informacje dot. użytkowników itp. automatycznie z tabel bazy danych starej J!? Chodzi mi o to, że nie będę nadawał nowych nazw tabel, tylko te które są standardowo.

Wyszło trochę masło maślane... więc napiszę jeszcze w punktach.

1. Mam serwis tematyczny oparty na Joomla.
2. Chcę zainstalować nowy serwis na nowej Joomli.
3. Nowy serwis ma korzystać z bazy danych serwisu tematycznego (głównie chodzi mi tutaj o użytkowników).
4. Nie wiem czy jak będzie korzystać z bazy danych serwisu tematycznego to będzie także pobierać dane z tabel o artykułach (zapewne będzie), ale chodzi mi o to, żeby ich nie publikował od razu (tutaj nie mam pewności czy będzie czy nie)
5. Czy da się jedynie zrobić tak aby serwis tematyczny i nowy serwis stały na osobnych bazach ale były zintegrowane ze sobą pod względem użytkowników? Jeżeli użytkownik rejestruje się albo na jednym serwisie albo na drugim to automatycznie posiada konto na jednym i drugim (wiem, że się tak da zrobić ale nie do końca wiem jak).

Pozdrawiam,
Kazz.

moje
01-12-2009, 00:08
Poczytaj o dodatkach do zarządzania kilkoma/wieloma Joomla z jednego panelu administracyjnego.

kazz18
01-12-2009, 00:49
Poczytaj o dodatkach do zarządzania kilkoma/wieloma Joomla z jednego panelu administracyjnego.
A dokładnie? Jakieś nazwy?

Znalazlem coś co się nazywa "Jentla" ale ani opcji downloadu ani kupna nie widzę. W sumie najpierw bym wolał przetestować niż kupić kota w worku.

moje
01-12-2009, 18:08
A na http://extensions.joomla.org/ kolega szukał?

kazz18
02-12-2009, 00:31
Szukał ale nic co by mogło go zainteresować nie znalazł. Skoro bólem jest podanie nazwy komponentu/modyfikacji/modułu to nie wiem jaki sens jest w istnieniu tego forum. Temat do zamknięcia - napiszę na oficjalnym forum Joomli i tam przynajmniej się dowiem tego co chcę wiedzieć...