PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla - problem Main Menu



ElkAks
01-12-2009, 14:25
Witam,

System CMS : Joomla 1.5.15b
Problem : Artykuł

Mam do zrobienia operację w Main Menu:

Label (sekcja)
--Label1 (kategoria_podgląd)
----Label11 (kategoria_podgląd)
------Label111 (kategoria_lista)
--------Artykuł
------Label112 (kategoria_lista)
------...
------Label11n (kategoria_lista)
----Label12 (kategoria_podgląd)
----...
----Label1n (kategoria_podgląd)
--Label2 (kategoria_podgląd )
--Label3 (kategoria_podgląd )
--...
--Labeln (kategoria_podgląd )

Menu oparte na sekcjach i kategoriach zrobiłem. Zrobiłem także Artykuł, wprowadziłem do niego swoje dane i powstał problem. Dane z Artykułu wyświetlacją się również w Label (sekcja).

Z doswiadczeń jakie mam – Mambo 4.x wiem, że taka konstrukcja menu jest zasadna, ale dlaczego powstaje problem przy Joomla.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Andre

zwiastun
01-12-2009, 16:41
1. Mambo to już nie Joomla! Rozstanie nastąpiło 4 lata tem, a Mambo 1.5.x ma nowy silnik!
2. Artykuł przypisany do kategorii i sekcji z natury rzeczy będzie się wyświetlać na stronach prowadzących do sekcji czy kategorii - co w tym dziwnego.
3. Menu służy do organizacji treści na witrynie, sekcje i kategorie na zapleczu; na witrynie spełniają jedynie rolę pomocniczą w stosunku do menu.
4. Nie przypisuj artykułu do sekcji/kategorii, nie będzie się w nich wyświetlać (o ile wiem, w Mambo jest dokładnie tak samo! Tylko artykuł nazywa się statycznym)

ElkAks
01-12-2009, 17:53
Hej,

Jaką formę powinien zatem mieć Artykuł aby jego tytuł wyświetlał się w tabeli Label111 i z tamtąd był otwierany?

Andre

PS. Mam dokumentację angielską do Joomli ale też jet to potraktowane szybko i zgrubnie.

zwiastun
04-12-2009, 22:26
Wystarczy, że będzie w tej kategorii (ale będzie się również wyświetlać w sekcji - dokumentacja do Mambo, co prawda starszego, jest taka sama, jak do joomla 1.0 - obrazki inne)