PDA

Zobacz pełną wersję : Baner podczas: przypomnij haslo/dodaj uzytkownika itp



sienczek
01-12-2009, 15:50
Witam
mam taki oto problem:
mam na stronie rozne banery: kazdy w osobnym module, kazdy moduł przypisany do odpowiedniej pozycji w MENU
Wszystko ładnie pięknie jednak jest probleem ponieważ nie można wybrać gdzieś jaki moduł(baner) ma być wyświetlany w pozycjach ktorych nie ma menu: mianowiscie: zaloz konto, przypomnij haslo, przypomnij nazwe.
Banery w tych pozycjach sa jesli jakis jeden baner ustawie w pozycji WSZYSTKIE - wtedy tam jest ten baner. Mam nadzieje ze sie jasno wyraziłem.
W jaki sposób wstawić tam baner? nawet na sztywno jakos?

zwiastun
01-12-2009, 16:33
Załóż niewidoczne menu, dodaj w nim te pozycje

sienczek
02-12-2009, 01:24
hmm troche nie rozumiem: w jakis sposób zrobić niewidzialne menu? menu ktore bedzie "wyswietlane" np na kazdej stronie ale nie bedzie widoczne tak? Jak mam przypisać niewidzialne menu tylko do strony zaloz konto/przypomnij haslo? Mam dac na pozycji WSZYSTKIE? wtedy banery beda mi sie duplikowac.

Bazyl
02-12-2009, 08:28
W ukrytym menu utwórz te pozycje:

zaloz konto, przypomnij haslo, przypomnij nazwe.

sienczek
02-12-2009, 13:19
Czy to niewidoczne menu (modul) mam ustawic poźniej na: Przypisanie menu/Pozycje menu: WSZYSTKIE?
dodam ze uzywam standardowego modułu logowania joomli

Bazyl
02-12-2009, 14:38
Nie pytaj tylko testuj! ;)

sienczek
02-12-2009, 15:00
A nie mozna jakos w templatce w componencie com_user przypisac na sztywno ze miejscu np USER3 ma cos ladowac? Bo nie rozumiem po co mam tworzyć nowe pozycje w niewidzialnym menu jak mam już standardowy moduł logowania joomla: gdzie mam przyciski przypomnij, zaloz i tak dalej! Mam je wywalić i stworzyć osobne menu z nimi? Bo Waszej koncepcji nie moge pojąć jakoś.

Bazyl
03-12-2009, 08:37
Stary, zastanów się, czego chcesz.

W pierwszym poście napisałeś, że nie możesz przypisać banera do pozycji zaloz konto, przypomnij haslo, przypomnij nazwę.

Tu masz rozwiązanie, jak chcesz jeszcze kombinować rób to w zaciszu domowym...
;)

sienczek
03-12-2009, 09:32
No ok mam niby rozwiazanie, chcialbym z niego skorzystać ale do końca nie rozumiem go bo nie jest jasno napisane, a jak pytam o szczegóły to mnie zbywacie ;)
Dla testu zrobilem nowe menu, dodalem pozycje haslo i link zewnetrzny(bo jaki inny) do tego z modulu:nie pamietam hasla, zrobilem nowy modul banerowy przypisalem go do nowego menu, podglad-klikam odnosnik i banera nie ma: a link prowadzi taki sam jak w module.... :/ Bo chyba o to chodzilo...

Bazyl
03-12-2009, 10:59
Może się nie rozumiemy.

Robisz tylko nowe menu (zawartość już znasz), które nie będzie opublikowane.
Dzięki temu możesz przypisać moduły do tych pozycji.

" dodalem pozycje haslo i link zewnetrzny(bo jaki inny)" - przejrzyj dokładnie dostępne typy...

www.wiki.joomla.pl

sienczek
03-12-2009, 11:38
aha jest dzial uzytkownik.... :)
czyli tworze nowe menu w projektancie: nazywam je niewodoczne, dodane nowe pozycje rejestracja, przypomnij haslo itp.
wchodze w moduly, dodaje nowy modul MENU, przypisuje menu niewidoczne, pozycja left, pozycja menu WSZYSTKIE, modul wylaczam.
Wchodze w modul baneru - przypisuje go do wszystkich pozycji z menu "niewidoczne" - CZY TAK?? czy cos inaczej
Czyli po prostu musze sie pozbyc tego standardowego modulu logowania i zrobic logowanie na osobnej stronie?

Bazyl
03-12-2009, 11:40
Nie pytaj - testuj!