PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją Joomgallery



Dunger
02-12-2009, 14:10
Chcę zainstalować Joomgallery, tylko na serwerze, gdzie mam zainstalowaną Joomlę jest wyłączone uploadowanie plików, dlatego opcja "upload package file" niestety odpada.
Próbowałem wrzucić archiwum z joomgallery (wersja 1.5.0.4) na ftp, podać do niego linka w "install from directory" (/joomgallery/joomgallery_1_5_0_4.zip), czy bezpośredni adres do niego przy "install from URL" (http://www.adresmojejstrony.pl/joomgallery/joomgallery_1_5_0_4.zip), ale w obu przypadkach wyskakiwał mi jakiś błąd.

Przy próbie instalacji bezpośrednio z folderu, wyskakiwało "Please enter a package directory";
natomiasto przy instalacji z adresu www, wyskakuje "Remote Server connection failed, failed to open stream: no suitable wrapper could be found; Invalid URL"
Próbowałem przy pomocy archiwum z modem, potem próbowałem rozpakować pliki moda do /joomgallery/ i wtedy próbować wczytać, ale też nie pomogło.

Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

EDIT: moja wersja Joomli 1.5.15

nikszal
02-12-2009, 14:21
Widzę, że adres strony to tajemnica, a mógłby wiele wyjaśnić. Wrzuć paczkę instalacyjną to katalogu tmp i z niego uruchom instalację.

Dunger
02-12-2009, 14:59
Tajemnica nie, ale sądziłem, że nie będzie miało to jakiegoś większego wpływu :P
www.stwfis.am.wroc.pl to adres stronki,
joomla jest wgrana bezpośrednio na roota.
A poprzez "paczkę instalacyjną" masz na myśli wypakowane pliki czy archiwum?
I wtedy przez "instal from directory" wpisać po prostu "tmp/joomgallery_1_5_0_4.zip"?

nikszal
02-12-2009, 15:16
Jeśli to jest serwer uczelniany, to problem może tkwić w samej jego konfiguracji.
Paczki nie rozpakowuj. Instalację przeprowadź opcją "Instaluj z sieci' po wpisaniu ścieżki do paczki.