PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł z odnosnikiem do pojedynczego artukułu



delit
02-12-2009, 16:35
Cześć, dopiero się zaczynam uczyć joomli i natrafiłem na taki problem. Otóż, chciałbym zrobic osobny moduł (chodzi mi zeby bylo osobne okienko po lewej stronie) wktórym moge wyświetlać pojedynczy link do artykułu z danej kategorii. Czy ktoś moze mi doradzic, jak osiagnac pożądany rezultat?

Pozdrawiam

trzepiz
02-12-2009, 16:42
najprościej utworzyć nowy moduł "Własny kod HTML" i w nim dodać odnośnik do interesującego nas artykułu.

pyziak
02-12-2009, 17:48
najprościej utworzyć nowy moduł "Własny kod HTML" i w nim dodać odnośnik do interesującego nas artykułu.
chyba dodatkowo dany odnośnik do tego artykułu musi się znajdować również w którymś menu ;), bo inaczej będzie chyba 404

trzepiz
02-12-2009, 18:58
Oczywiście tak jak mówi pyziak, zapomniałem o podstawach :) (które powinny być oczywiste)

delit
02-12-2009, 22:09
Tak własnie sądziłem, że musze uzyc modułu z własnym html, tylko nie wiem jak się odniesc do konkretnego artykułu. Ogólnie wizję mam taką, że mam sobie kategorią artykułów "treningi" i tam dodaje artykuły tydzien 1, tydzien 2 itd. W menu będzie odnosnik treningi, a tam wszystki artykuly z tej kategorii, a w osobnym module który zawsze bedzie po lewej stronie, chce zrobic odnosnik do artykuly z planem treningowym na aktualny tydzien. Jak zatem zrobi ten odnosnik,<a href="?" target="?">

pyziak
02-12-2009, 23:23
wizje to miewają jasnowidze ;)
ty potrzebujesz chyba normalne menu z odnośnikiem do artykułu, ta funkcjonalność jest w standardzie w Joomli, musisz trochę zapoznać się z podstawami zajrzyj na www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl)

delit
03-12-2009, 00:23
Coż, widocznie jestem jasnowidzem :D A tak na powaznie, to dopiero teraz dzieki Tobie sobie uswiadomilem że wystarczy zrobić osobne menu i zrobic odnosniki do odpowiednich artykułów.. Dzięki! :) I jeszcze takie pytanko, czy da sie zrobić tak, żeby w oknie modułu wyświetlać treść artykułu?

zwiastun
04-12-2009, 23:43
Poszukaj w Centrolnym katalogu rozszerzeń. Jest taki moduł...