PDA

Zobacz pełną wersję : ile kosztuje obsluga techniczna serwisu postawionego na joomla



big_krzysiek
02-12-2009, 20:18
witam!

mam pytanie jak w temacie...tak z ciekawosci... :-)
administratorzy wrzucaja artykuly (najczesciej z worda i trzeba poprawiac), poza tym do obowiazkow nalezy wszystko pozostale...to czego nie widac...zeby strona dzialala...
hosting darmowy...kilkadzieciat/kilkaset wejsc dziennie...kilka/kilkanascie nowych artykulow tygodniowo...

pozdrawiam
krzysiek

Dylek
02-12-2009, 21:29
Na wszelki wypadek pomonoz cene jaka dostaniesz razy dwa luib trzy z uwagi na darmowy hosting, z ktorym moze byc roznie... :)

zwiastun
04-12-2009, 23:36
liczysz (szacujesz) czas pracy np. w godzinach), mnożysz przez stawkę godzinową (np. 100, 150, 200) + 20-40% za utrudnienia (darmowy serwer) i wychodzi Ci koszt. Klient szybko się przekona, że:
a) Worda najlepiej zmienić na najnowszego (nie wrzuca tyle śmieci! albo nawet wcale!)
b) serwer najlepiej zmienić na własny.

No i może dojść do wniosku, że najlepiej administrować stroną samemu :)

BenLomax
05-12-2009, 11:40
(np. 100, 150, 200) Te wartości to polskie złotówki?

Za 1h pracy 100-200 zł?

zwiastun
05-12-2009, 13:37
Za prywatną wizytę u lekarza 10-15 minut: 50/70/100 zł, co w przeliczeniu na godzinę daje 200/280/400 zł.
To tak na marginesie.
Niemniej - nie podawałem waluty. Możesz liczyć w groszach. Zależy, jak się cenisz. Ja wykonuję sporo za darmo, a jeśli za pieniądze, to negocjacje zaczynam od 100/h

eman
05-12-2009, 15:26
Ja prowadzę gościowi serwis związany z jego regionalna gazetą
obowiązki:

1-dodawanie codziennie jednego arta z pliku worda bądź innych + dodawanie 2 zdjęć do arta (zmiana rozdzielczości wagi itp )
(też miałem problem z formatowaniem tekstu w wordzie po w klejeniu do edytora w Joomli, ochrzaniłem i wysyła w office :))
2-dodawanie 2 filmów video w tygodniu + konwertowanie przesłanego pliku na odpowiedni format.

3- od czasu do czasu zmieniam co nieco wedle życzeń np sonda przedwyborcza , nowe reklamy itp jak mi się chce i mam czas dodaje coś od siebie ot tak w ramach ćwiczeń :)

za to mam ustalone 600 PLN miesięcznie + raczej zawsze dodaje gość coś od siebie to na mikołaja to na urodziny :)

Jest ok jak dla początkującego :)

Pozdrawiam .

Ps: współpraca trwa już prawie rok więc myśle że na początku nie przesadzaj z cenami potem w miarę uzależnienia klienta możesz podnieść , ja mam ten plus że cała strona jest na moim serwerze , za który on płaci ^^