PDA

Zobacz pełną wersję : Zrobienie odnośnika do strony głównej w Joomla.



orygano
02-12-2009, 23:12
Muszę się uporać z tym, jak zrobić stronę wstępną z logo, który po wciśnięciu na logo otworzy mi się strona zrobiona w Joomla.
tak jak to tutaj jest zrobione http://www.logruss.pl/
Z góry dziękuję za pomoc!

moje
02-12-2009, 23:24
Modyfikujesz plik szablonu tak, że sprawdza czy ktoś jest pierwszy raz na stronie i jeśli jest pierwszy raz, to widzi intro i potem (po kliknięciu) resztę strony, jak już był na tej stronie wcześniej*, to od razu bez intra, możesz to rozwiązać za pomocą ciacha lub sesji.

Wcześniej czyli ponownie wszedł na stronę główną.

orygano
02-12-2009, 23:37
Ale najpierw musze stworzyć stronę która będzie jako główna a potem po kliknięciu otwiera mi się strona w Joomla.

Jak mam to zmienić w szablonie...?

Dylek
02-12-2009, 23:52
Przewaznie serwery czytaja jako pierwszy z katalogu plik index.html - wstaw wiec w niego swoja strone startowa i daj odnosnik do index.php - czyli strony startowej Joomli.

orygano
02-12-2009, 23:56
czyli w index.html mam wstawić stronę startową w pliku index.php w katalogu głównym gdzie mam Joomle czy w pliku index.php templatki ...?
to samo pytanie ale w odwrotną stronę w pliku index.php z którego katalogu wpisać index.html

Dylek
03-12-2009, 00:00
Przeczytaj ze zrozumieniem co napisalem powyzej :) Otrzymasz dokladnie taki efekt, jak na wspomnianej przez Ciebie stronie.

W plikach index.php NIC nie musisz ruszac, czy w glownym Joomli, czy w templatce - nie jest to do niczego potrzebne.

orygano
03-12-2009, 00:15
czyli mam stworzyć sobie plik index.html i tam wszystko wpisać ( ten index.php) i wysłać do katalogu głównego tam gdzie jest Joomla

Dylek
03-12-2009, 01:00
W plik index.html wrzuc to, co ma sie wyswietlac jako strona startowa PRZED odpaleniem Joomli.

nikszal
03-12-2009, 02:50
Przewaznie serwery czytaja jako pierwszy z katalogu plik index.html - wstaw wiec w niego swoja strone startowa i daj odnosnik do index.php - czyli strony startowej Joomli.
Dylek - ten sposób działa połowicznie. Po kliknięciu na link w pliku index.html
<a href="http://strona.pl/index.php"> przejdzie do Joomla, ale... po kliknięciu na link w menu, który jest w Joomla domyślny znów go przekieruje do pliku index.html. Zabawa w ciuciubabkę.

Rozwiązanie jest proste - domyślnym linkiem w Joomla musi być link ukryty.

Dylek
04-12-2009, 00:46
A to juz zalezy od
a) jak ma ustawione domyslne linki
b) ruszenia glowa uzytkownika

Podalem jeden z najczesciej wykorzystywanych sposobow :)