PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla , dużo zdjęć w galerii i zjadany transfer



Vectra
02-12-2009, 23:08
Witam , pierwszy raz się tu odzywam.Więc liczę na wyrozumiałość jeśli pytanie jest zadane nie w tym dziele co trzeba.
Mój problem polega na tym , że moja strona ma głównie składać się ze zdjęć , mam ich kilka tysięcy ... joomle mam na płatnym serwerze , pojemność dysku 1gb a transfer miesięczny 5gb i okazuje się że mało jak na taką ilość zdjęć.
Podpowiedzcie mi , jak umieścić te zdjęcia , ale by tak nie pochłaniały transferu ? obecnie miałam zoom Galery ...
Moja strona jest o tematyce psiej , mam hodowle ... więc zdjęcia są podstawą.Naturalnie są zmniejszone do minimalnej wagi i rozmiatu nie wiecej niż 640x640 pixeli ... dodam może to , że mam JoomlePE

z góry dziękuje za wskazówki.

xfm
02-12-2009, 23:34
Sugeruję Ci zwiększenie planu hostingowego na taki, którego parametry będą bardziej wystarczalne na Twoje potrzeby. Możesz oczywiście istniejące zdjęcia jeszcze bardziej skompresować ustawiając w przypadku jpg stopień kompresji na 50%, ale wtedy będzie już zauważalny spadek ich jakości, więc to raczej mija się z celem jak i dalsze zmniejszanie ich formatu.

big_krzysiek
02-12-2009, 23:39
co moze ci ktos poradzic...?
chyba zmienic hosting na inny...nie wiem gdzie masz strona , ale z parametrow wyglada na start1g w ovh ...
transfer liczony jest w obie strony, przy wgrywaniu tez jest wykorzystywany...
zzeranie transferu uzaleznione jest tez od ogladalnosci strony ...
jesli nie wchodzi w gre zmiana hostingu...zrezygnuj z galerii...na serwer wrzuc miniaturki zdjec, a zdjecia w wiekszych rozmiarach na inny np darmowy hosting i podlinkuj...

xfm
02-12-2009, 23:45
Już sobie wyobrażam to podlinkowywanie kilku tysięcy zdjęć... a hosting o takich parametrach ma dużo więcej firm niż tylko ovh.

Vectra
02-12-2009, 23:51
nie mam w ovh :) moja strona to www.penn-staff.osa.pl ,z hosti.eu mam serwer
a może jakaś inna galeria ? do tej pory używałam zoom galery ...
a może galerie dać na innych serwerach ? da się tak ? na darmowych , gdzie nie ma ograniczenia transferu , np cba czy unl

to moja pierwsza samodzielnie wykonana strona , w zasadzie uczę sie dopiero joomli

big_krzysiek
02-12-2009, 23:51
:-)...
dlatego osobiscie nie robilbym tego...stracony czas nie jest tego wart...

o o hosting spytalem, bo na niektorych mozna zmienic opcje bez przenoszenia joomli...

dodano:
100zl/rok za takie parametry...hmm..

Dylek
02-12-2009, 23:58
Tutaj (http://www.000webhost.com/206852.html) masz darmowe 100GB transferu na miesiac - sam tam wywalilem swoje filmy o Joomli (http://video.joomlapl.com) :)

Vectra
03-12-2009, 00:24
Tutaj (http://www.000webhost.com/206852.html) masz darmowe 100GB transferu na miesiac - sam tam wywalilem swoje filmy o Joomli (http://video.joomlapl.com) :)
Dziękuje !!! filmiki też obejrzę , bo ja głównie joomli uczyłam sie i uczę z kursów multimedialnych :D

podlinkowanie , to abstrakcja , dam fotki na inny serwer , ten przez Dylek podany i odnośnik , tam widzę są jakieś skrypciki do fotek więc może się uda jakoś to czytelnie zrobić ...
Zdjęć mam dużo , żal je zmniejszać do jakiś śmiesznych rozmiarów czy wagi , bo jakość ucierpi ... te 30-50kb , to już zbrodnia ;)

Hosting jest świetny, ja jestem zadowolona , bo mam duże wsparcie na wypadek jak coś namieszam ;)

Dziękuje za szybką pomoc

Vectra
05-12-2009, 02:19
Nie przyjmuje mi edycji poprzedniego postu :(

więc rozwiązałam swój powiedzmy problem , z dużą ilością zdjęć i znikającym przez nie transferem. Założyłam nową stronę , na podanym przez Dylek hostingu , tam zainstalowałam Joomle z komponentem galerii , moją templatką , co by nie zmylić oglądających , że się lekko przemieścili po kliknięciu w odnośnik Foto Gallery.Tam mam bardzo dużo przestrzeni dyskowej jak i transferu , a jak zabraknie transferu , to przynajmniej strona domowa moja nie zawiesi działalności.
Dzięki jeszcze raz za pomoc , może się mój problem komuś przyda .. znaczy rozwiązanie tegoż problemu.
Teraz pozostało mi wgrywać foty na serwer i publikować je .. bo powiedzmy z głównego serwera musiałam wszystko skasować , bo niestety transfer szalał niesamowicie.
Może niektórzy zdziwią się czemu nie jakiś skrypt galerii tylko druga strona z joomla , ale ja już się tak przyzwyczaiłam do tej joomli , że nie umiem się odnaleźć w innych skryptach :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

big_krzysiek
05-12-2009, 10:11
super...

jesli mozna podpowiedziec malutkie rozwiazanie... to mozna zrobic jeszcze tak..
nowa strone podpiac jako wraper na obecnej...tak zeby w glownym oknie wyswietlala sie sama galeria ( na nowym hostingu odpowiednio poustawiac joomla)...

jesli masz 5 gb transferu na miesiac, a zaczal sie nowy...pojemnosc sewera 1 gb, to moze zamiast wgrywac do galerii zdjecia, przenies cala joomle na nowy serwer...starczy transferu...i bedzie szybciej...
jesli skasowalas wszystko z "glownego serwra"..mam nadzieje ze robisz kopie...i przechowujesz je u siebie w kopmuterze na dysku...

Vectra
05-12-2009, 13:37
To też jakiś pomysł i całkiem dobry z tym wraperem , ale problem jak ustawić stronę - muszę się pobawić :)
Oczywiście mam kopie zapasową , początki z Joomla były cieżkie ;) dużo razy coś popsułam ;) w związku z tym , robię kopie - tak na wszelki wypadek.A zdjecia to podstawa z kopiami ...
Całości nie chcę przenosić na nowy serwer , strona już jest rozreklamowana , odwiedzana , adres znany ..

Dylek
08-12-2009, 22:59
ale adres nie ma nic wspolnego z hostingiem - chyba ze adres masz w stylu twojanazwa.nazwahostingu.pl - a to jest lekko mowiac... nierozsadne.

Vectra
08-12-2009, 23:06
pewno nierozsądne , ale tak właśnie mam .. bo jak tworzyłam tą stronę , to nic o domenach nie wiedziałam :(

może nie będę nowego tematu tworzyć , mam mały problem , nie wiem jak to zmienić , a mianowicie , gdy na zapleczu , tworzę artykuł , to kolor tła w oknie jest biały , a kolor templatki granatowy , więc używam białych literek , co za tym idzie , piszę w oknie jak niewidomy .. bo nie widzę białego na białym ...
Gdzie to mogę zmienić ? pewno w templatce w stylu css - tylko pytanie - które to to zmienić - nie znam się na tym :(
pewno wyda się banalnie to moje pytania - ale cóż , nie każdy jest geniuszem :)

Jdwind
08-12-2009, 23:32
Jaki edytor? Szukaj w opcjach: use template css i zaznacz to.

Vectra
09-12-2009, 16:23
JCE editor mambot - tego używam
a gdzie znajdę tą opcję ?

Jdwind
09-12-2009, 18:22
Komponenty - JCE edytor - (chyba) opcje czy konfiguracja. Masz tam tą, o której wcześniej pisałem.

Vectra
09-12-2009, 20:31
zmieniłam jak poradziłeś i nadal to samo .. to w ramce to to o czym pisałam, może coś w templatce jest nie tak ?

http://img710.imageshack.us/img710/8302/beznazwy1c.jpg (http://img710.imageshack.us/i/beznazwy1c.jpg/)

bo zrobiłam też inną stronę , tam jest ok , takie okno do pisania artykułów , jaki kolor tła na stronie ... a na tej mojej białe :(

Jdwind
09-12-2009, 20:55
Nie wiem, co zmieniłeś, ale standardowo, po instalacji JCE domyślnie korzysta z css templatki. Więc zrobiłeś coś nie tak. A poza tym, jeżeli chcesz, by JCE korzystał z innego pliku css, musisz w katalogu CSS Twojej templatki umieścić plik editor.css. Ale Ty chcesz korzystać z tego, co JCE daje zaraz po instalacji przecież.

big_krzysiek
09-12-2009, 22:06
@Vectra..przygladam sie tej fotce..i czy na pewno jest to edytor jce (porownuje wersje 1.5.6), czy przypadkiem nie tiny mce?

Jdwind
09-12-2009, 23:58
Może zainstalował JCE ale nie wybrał jako domyślnego? Tyle, że JCE jak się zapisuje jakieś zmiany w konfiguracji pokazuje komunikat, że nie jest domyślnym edytorem. Jak nie jest oczywiście...

Vectra
10-12-2009, 00:16
fotka jest faktycznie z innym edytorem , bo sprawdzałam jak wygląda okienko w innych edytorach - ale jak na obrazku , w każdym jest białe ...

w katalogu templatki nie ma pliku editor.css ... może tu problem ?

Vectra
10-12-2009, 01:10
Już sobie poradziłam , dorzuciłam do kodu takie znaczki i jakoś się udało :)

body.mceContentBody {
background-color: #1d324e!important;
color: #fff;
}

nie wiem czy dobrze , ale działa na razie

Vectra
10-12-2009, 23:34
No i znowu ja :( tym razem , to nie wiem co się stało - serwer padł ?
tam gdzie miałam galerie , z mnóstwem zdjęć - wszystko znikło - nagle folder public_html - zrobił się pusty - nie wiem czemu , nie wiem dlaczego ... to było na www.000webhost.com (http://www.000webhost.com/) ... teraz nie mogę nagrać tam joomli ... wykasowałam wsio , skasowałam stronę , założyłam nową domene .... to po wgraniu plików na serwer , albo nie chcą się wszystkie pliki wgrać .. po jakimś czasie - pisze mi - że nie można połączyć się z serwerem .. a jak sie udało wgrać pliki/katalogi , to po instalacji joomla , nie mogłam wykasować katalogu instalacyjnego :(
czemu to tak przeciw mnie działa ? wszystko robie jak trzeba , nie jeden raz stawiałam joomle na serwerze , ale takie hocki mam pierwszy raz :(

jakieś pomysły ?

trzepiz
10-12-2009, 23:49
Vectra - o jakim transferze my rozmawiamy ? ile ty potrzebujesz miesięcznego transferu i miejsca na dysku żeby Twoja strona spokojnie działała ?

bo chyba nie warto bawić się z darmowymi hostingami tylko zacząć szukać czegoś sensownego i pewnego.

Jeśli masz witrynę z dużą galerią włącz cache dla zdjęć na powiedzmy tydzień i ci spadnie o przynajmniej 1/4 transfer .. sposobów jest masa żeby obniżać transfer ..