PDA

Zobacz pełną wersję : jogadgets problem z wyswietleniem miniatur



Tianzhu
26-07-2006, 17:31
Witam!
Zainstalowałem poprawnie jogadgets zgodnie z instrukcją, umieściłem kod w artykule z obrazkiem i pokazuje mi takie coś:

"/_jgfw/cls/phpthumb/../../../obrzy/strawberry.jpg" does not exist

Nie mam na stronie miniaturki tylko ten komunikat, po naciśnięciu na niego pokazuje sie obrazek.
Da się coś z tym zrobić?
Pozdrawiam

Joomla 1.0.10
jogadgets 0.3b2
serwer YOYO.pl (safe mode ON)

batbert
02-08-2006, 17:07
sprawdź czy masz wszystkie kwadratowe klamry, miałem to samo i wstyd się przyznac ale jednej nie zamknąłem:
{jgxtimg src:=[folder/plik.jpg] width:=[320]}
p.s. a w ogóle to wstawiłeś width?

Tianzhu
03-08-2006, 15:00
Witam!
Wstawiłem do artykułu:
{jgxtimg src:=[images/stories/fruit/strawberry.jpg] width:=[320]}
dałem przykładowe zdjęcie z joomli.

jax69
11-08-2006, 13:31
Witam. Walczyłem też trochę z jogadgets na yoyo.pl. Rozwiązanie okazuje się dość proste :) . U mnie pomogło odpowiednie ustawienie konfiguracji phpThumb (plik: phpThumb.config.php) przede wszystkim sekcja: "START USER CONFIGURATION SECTION:"
Do tego proponuję wrzucić najnowszą wersję phpThumb, 1.7.3 ale niekoniecznie.

Tu (http://www.wizytownik.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=42) jest przykład, że na yoyo działa.
W razie dalszych problemów pisz. Postaram się pomóc.
Pozdrawiam.

Tianzhu
11-08-2006, 22:00
Witam!
Dzięki za odpowiedź fajna strona z linka. Popatrze do pliku phpThumb.config.php ( w sumie nie wiem co tam zmienić ale może jakos dam radę).
Pozdrawiam
P.S. Też Ci się strony na yoyo ładują długo? Moze to u mnie coś jest nie tak.

jax69
14-08-2006, 20:34
Podpowiadam: "odkomentować" linię 29. "Zakomentować" pozostałe opcje root stronki. To jest odpowiednie dla konfiguracji yoyo. Dobrze jeszcze ustawić: $PHPTHUMB_CONFIG['cache_disable_warning'] = true; zapobiegnie to wywalaniu błędu w przypadku złego ustawienia ścieżki do cache'a. Notabene dobrze powalczyć z dobrym jego (cache'a) ustawieniem, przyspiesza to znacznie generowanie thumbnails przy wiekszym ruchu. Jak nie zadziała to poszukamy dalej. Pozdrawiam.

aja
19-08-2006, 15:36
Podpowiadam: "odkomentować" linię 29. "Zakomentować" pozostałe opcje root stronki. To jest odpowiednie dla konfiguracji yoyo. Dobrze jeszcze ustawić: $PHPTHUMB_CONFIG['cache_disable_warning'] = true; zapobiegnie to wywalaniu błędu w przypadku złego ustawienia ścieżki do cache'a. Notabene dobrze powalczyć z dobrym jego (cache'a) ustawieniem, przyspiesza to znacznie generowanie thumbnails przy wiekszym ruchu. Jak nie zadziała to poszukamy dalej. Pozdrawiam.

Mam podobny problem i niestety potrzebuję łopatologicznej pomocy.

jax69
22-08-2006, 17:02
Witam
No nie bardzo wiem jak bardziej "łopatologicznie" możnaby to wyjaśnić.
Chodzi o plik /_jgfw_/cls/phpthumb/phpThumb.config.php Jest to plik konfiguracyjny skryptu który odpowiada za generowanie miniaturek.
W sekcji "// * DocumentRoot configuration" jest kilka różnych ustawień ścieżek, które można dopasować do konkretnych warunków.
Dla yoyo zadziałałało właśnie to z linii 29 (przyjmując że nie było w tym pliku nic wcześniej zmieniane).
ma to wyglądać tak:

$PHPTHUMB_CONFIG['document_root'] = realpath((@$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] && file_exists(@$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].$_SERVER['PHP_SELF'])) ? $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] : str_replace(dirname(@$_SERVER['PHP_SELF']), '', str_replace($phpThumb->osslash, '/', realpath('.'))));

oczywiście w jednej linii. Wszystkie dalsze linie w tej sekcji należy zakomentować czyli na początku "//" przy każdej linii zaczynającej się od "$PHPTHUMB...(bla bla)"
Powinno zadziałać ... :)
Pozdrawiam
P.S. Jak dalej problemy to proszę pisać

aja
23-08-2006, 17:26
Niestety powyższe zmiany nie odniosly skutku ale natchneły do dalszych poszukiwań.
Odpowiedź znalazłem pod adresem http://phpthumb.sourceforge.net/demo/docs/phpthumb.faq.txt

Q: I'm getting "<filename> does not exist" when I know the
file does exist
A: Check that these two values are present and properly
configured in phpThumb.config.php (introduced in v1.6.0):
$PHPTHUMB_CONFIG['allow_src_above_docroot'] (default=false)
$PHPTHUMB_CONFIG['allow_src_above_phpthumb'] (default=true)
If your images are outside DOCUMENT_ROOT then you will have
to configure 'allow_src_above_docroot' to true.
Make sure whatever user the webserver is running as has read
permission to the file/directory you're reading fromDzięki za natchnienie

jax69
23-08-2006, 17:52
Witam
Oczywiście należy dodać, że na każdy serwer (pradopodobnie zależy to także od konfigu joomli) rozwiązanie może być inne. Przed chwilą sprawdzałem yoyo i rozwiązanie przedmówcy dotyczące zabezpieczeń nie zadziałało. Czyli testy, testy, testy. Na to mi wychodzi...
Proponuję wszystkim poszukującym zapisać każde rozwiązanie w mądrym kajecie. Nie wiadomo kiedy i na jaki serwer trafimy :) a zaoszczędzi nam to siwych włosów i frustracji.
Pozdrawiam

Randal
04-09-2006, 07:41
Ciężka sprawa.. jakto zakomentowaać wszystkie pozostałe :| w sekcji sekcja kończy sie na 192 wierszu :O

pieniak
04-09-2006, 08:15
Przeczytaj sobie poniższe posty

http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4016

może to Ci pomoże. U mnie wszystko chodzi.

http://agroportal.iq.pl/index.php?option=content&task=view&id=126

Pozdrowienia

Randal
04-09-2006, 19:28
pieniak dzieki za pomoc ale ja mam dokładnie taki problem jak w temacie .. raczej nieco inny niż Twój .. bo ja mam po prostu yoyo.. a rozwiązaniami wymienionymi w tych tematach to raczej sobie tylko nagrzebię .. prosił bym raczej jaxa oto aby jakoś mi podał pozmienianuy najlepiej folder _jgfw_ bo według instrukcji nic mie nraczej nie pomaga.. zreszta tyle ich jest że juz całkoem nie wiadomo która z Nich.. :/