PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe pola w formularzu VM



Randal
26-07-2006, 19:24
Witam. temat formularzy poruszany był w kwestii rozszerzenia standardowego "Napisz do nas lub robienia czegoś od podstaw... Ja zaś potrzebuje PO prostu NIPu i Regonu w standardzie VM ale tak żeby to pojawiało się w Mailach i wogóle wszędzie gdzie reszta pól .. Nie jestem super kojarzący ale z prostymi zmianami kodu według instrukcji sobie poradzę. A może jakiś mogó/komponent rozrzeżający tę opcję w VM? I Wiem że się da bo:

http://slas.pl/x.jpg

josh
26-07-2006, 20:28
najprosciej byloby abys wzial te pola ktore sa nieuzywane np drugie imie, adres 2 i przerobil na NIP (w pliku z langiem trza bedzie poprawic oraz troche przestawiania w plikach z zamowieniami bedzie)

Randal
26-07-2006, 20:37
Właśnie już tak próbowałem. Ale bez konkretnych instrukcji kiepsko mi to wyszło.. Wprawdzie w w formularzu zmieniłem FAX na NIP Ale formularze są w kilku miejscach i nie wszędzie to zadziałało a juz napewno nie w mailu po zamówieniami na czym mi najbardziej zależało.. Więc moe ktoś wie jak to zrobić mówiąc ściślej.. ?

piotrszy
24-08-2007, 20:00
Też mam problem z NIP-em, czy ktos sobie z tym poradził

haponiuk
24-08-2007, 23:46
Użytkownicy powiem krótko nie da się zrobić tak aby podmienić nazwy i aby wszystko dobrze chodziło i funkcjonowało, więc niech nikt nie pisze żadnych bzdur. Bo to bujda.

Przykład poniżej przedstawiam jako niezbyt dobry i nie polecany. Ale jak ktoś chce to niech się dalej męczy i kombinuje.

PRZEPIS
1. Trzeba wykasować wszystkie zamówienia.
2. W pliku językowym polish.php zmieniamy:
"Miasto" na "NIP", linie: 110,225,431,467,528
"Kod pocztowy" na "REGON", linie: 112,227,433,470,531
"Adres 2" na "Kod pocztowy, miasto", linie: 109,224,430,5273. W pliku checkout_register_form.php w lini nr. 35

$required_fields = Array( 'first_name', 'last_name', 'address_1', 'city', 'zip', 'country', 'phone_1' );

kasujemy "city" i "zip" a dopisujemy "address_2"
Podczas rejestracji NIP i REGON nie będą wymagane a "kod pocztowy, miasto" będzie wymagane.

4. Należałoby jeszcze to samo zrobić w "zarządzaniu kontem" na stronie "Informacje o koncie" ale nie chciało mi sie już szukać

5. I mamy całą filozofię, ale ...
jak korzystamy z moduły płatnosci.pl albo allpay to już mamy problem, bo tam gdzie miasto wpisze NIP a tam gdzie kod pocztowy wpisze REGON :-)
jak korzystamy z druku przelewu to też zamiast miasta NIP, kodu pocztowego REGON, ale to można jakoś ominąć
a przy następnej aktualizacji sklepu będziemy musieli uważać co robimyWidziałem jednak na stronie http://www.sklepzbielizna.pl/ pole z NIP i myślę że to jest klucz do rozwiązania.

:D

haponiuk
25-08-2007, 00:01
Właśnie już tak próbowałem. Ale bez konkretnych instrukcji kiepsko mi to wyszło.. Wprawdzie w w formularzu zmieniłem FAX na NIP Ale formularze są w kilku miejscach i nie wszędzie to zadziałało a juz napewno nie w mailu po zamówieniami na czym mi najbardziej zależało.. Więc moe ktoś wie jak to zrobić mówiąc ściślej.. ?

Zmień FAX na NIP w liniach:
116 var $_PHPSHOP_USER_FORM_FAX = 'Faks';
230 var $_PHPSHOP_ORDER_PRINT_FAX = 'Faks';
437 var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_FAX = 'Faks';
480 var $_PHPSHOP_STORE_FORM_FAX = 'Faks';
541 var $_PHPSHOP_VENDOR_FORM_FAX = 'Faks';
597 var $_PHPSHOP_CHECKOUT_CONF_FAX = 'Faks';
604 var $_PHPSHOP_CHECKOUT_CONF_SHIPINFO_FAX = 'Faks';

lang mam do wersji 1.0.12

Jak i to nie pomoże to wykasuj wszystkie zamówienia i będzie śmigać
:)

ainow
25-08-2007, 01:16
:D Dobrzy Ludzie... "Nieczytanie dokumentacji jest przyczyną wielu problemów" ;) Proponuję zainteresować się zmiennymi "$_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD" w pliku językowym. Wykorzystanie ich daje dużo więcej możliwości, niż tylko wstawienie pola z NIP. ;)

safemode
25-08-2007, 18:07
Rany ale rzeźnie urządzacie... A kolega @haponiuk, to widzę wszystkim chce zmienić Fax na NIP!
ainow już podpowiedział a ja uzupełnię.
w pliku językowym Virtuemart administrator/components/com_virtuemart/languages/polish.php w okolicach linii 430 mamy taki bloczek:


var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_1 = 'NIP ';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_2 = 'Regon ';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_3 = 'Numer buta';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_4 = 'Lubisz mnie?';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_4_1 = 'Tak';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_4_2 = 'Nie';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_5 = '';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_5_1 = 'aaa';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_5_2 = 'abc';
var $_PHPSHOP_SHOPPER_FORM_EXTRA_FIELD_5_3 = 'cda';

Pola z sufixami 1,2,3, to typowe pola do wprowadzania tekstu.
Pole 4 generuje nam radio button
Pole 5 listę z możliwością wyboru 3 opcji.
Wszystkie te wartości pojawiają się ( o ile klient je wprowadzi) na karcie klienta w panelu zarządzania sklepem.
Przy odrobinie chęci, można je wykorzystać w różnych innych miejscach serwisu (w emailu potwierdzającym zamówienie, w karcie zamówienia itp.) ale to wymaga już głębszego dłubania w plikach.

Na pocieszenie dodam, że przygotowywana właśnie wersja VM 1.1 pozwala na dodawanie pól użytkownika z poziomu panelu admina, niestety jeszcze trochę wody w Renie upłynie zanim pojawi się wersja finalna.

Pozdrawiam.
TO