PDA

Zobacz pełną wersję : Mambot Tabs&Slides



januszczyk
03-12-2009, 22:42
Witam
Mam pewnego rodzaju problem ze zmodyfikowanie pliku css wspomnianego mambota (joomla 1.0.11). Chodzi mi o sekcję Tabs, która:
http://www.sp14krosno.pl/foto/tabs.jpg
Wszelkie moje próby grzebania w pliku tabs_slides.css nie dały pożądanego rezultatu. Proszę bardziej wtajemniczonych o sugestie dotyczące zaradzenia temu problemowi. Z góry dziękuję :)

Jola
03-12-2009, 23:39
Witam,
od razu widać, że chodzi o styl wyświetlania listy (list-style-type)- w dodatku domyślny (kwadraciki).

januszczyk
04-12-2009, 08:31
Dziękuję, jednak Twoja sugestia choć prawidłowa to nietrafiona. Podany przez Ciebie parametr jest ok. Dodatkowo polecenie list-style-type: none; dodałem wszędzie tam gdzie jest paramety ul i li. Efekt bez zmian. Oto część pliku css dotyczący tabsów przed zmianą

/* --- Tabs --- */
.tabberlive .tabbertabhide {display:none;}
.tabber {}
.tabberlive {margin:8px 0px;}
ul.tabbernav {margin:0px;padding:3px 0px;border-bottom:1px solid #bbb;font-size:11px;font-weight:bold;}
ul.tabbernav li {list-style:none;margin:0;display:inline;}
ul.tabbernav li a {
padding: 3px 4px;
margin-left: 3px;
border: 1px solid #bbb;
border-bottom: none;
background: #ff8901;
text-decoration: none;
list-style-type: none;
}
ul.tabbernav li a:link {color:#333}
ul.tabbernav li a:visited {}
ul.tabbernav li a:hover {color:#C64934;background:#f2f2f2;border-color:#aaa;}
ul.tabbernav li.tabberactive a {background:#fff;border-bottom:1px solid #fff;}
ul.tabbernav li.tabberactive a:hover {background:#fff;border-bottom:1px solid #fff;}
li.tabberactive {background-image:none;padding:0px;}
li.tabberinactive {background-image:none;padding:0px;}
.tabberlive .tabbertab {padding:5px;border:1px solid #bbb;border-top:0;
/* If you don't want the tab size changing whenever a tab is changed you can set a fixed height */
/* height:100px; */
/* If you set a fix height set overflow to auto and you will get a scrollbar when necessary */
/* overflow:auto; */
}
.tabberlive .tabbertab h2 {display:none;}
.tabberlive .tabbertab h3 {display:none;}
.tabberlive#tab1 {}
.tabberlive#tab2 {}
.tabberlive#tab2 .tabbertab {overflow:auto;/*height:200px; */}i po zmianie

/* --- Tabs --- */
.tabberlive .tabbertabhide {display:none;}
.tabber {}
.tabberlive {margin:8px 0px;}
ul.tabbernav {list-style-type: none;margin:0px;padding:3px 0px;border-bottom:1px solid #bbb;font-size:11px;font-weight:bold;}
ul.tabbernav li {list-style-type: none;list-style:none;margin:0;display:inline;}
ul.tabbernav li a {
padding: 3px 4px;
margin-left: 0px;
border: 1px solid #bbb;
border-bottom: none;
background: #ff8901;
text-decoration: none;
list-style-type: none;
}
ul.tabbernav li a:link {list-style-type: none;color:#333}
ul.tabbernav li a:visited {}
ul.tabbernav li a:hover {list-style-type: none;color:#C64934;background:#f2f2f2;border-color:#aaa;}
ul.tabbernav li.tabberactive a {list-style-type: none;background:#fff;border-bottom:1px solid #fff;}
ul.tabbernav li.tabberactive a:hover {list-style-type: none;background:#fff;border-bottom:1px solid #fff;}
li.tabberactive {list-style-type: none;background-image:none;padding:0px;}
li.tabberinactive {list-style-type: none;background-image:none;padding:0px;}
.tabberlive .tabbertab {padding:5px;border:1px solid #bbb;border-top:0;
/* If you don't want the tab size changing whenever a tab is changed you can set a fixed height */
/* height:100px; */
/* If you set a fix height set overflow to auto and you will get a scrollbar when necessary */
/* overflow:auto; */
}
.tabberlive .tabbertab h2 {display:none;}
.tabberlive .tabbertab h3 {display:none;}
.tabberlive#tab1 {}
.tabberlive#tab2 {}
.tabberlive#tab2 .tabbertab {overflow:auto;/*height:200px; */}

nikszal
04-12-2009, 08:36
Podaj adres strony. Nie chce mi się i nie mogę zainstalować tego "wspaniałego bota" bo nie mam Joomla 1.0.xx.

josh
04-12-2009, 09:39
sugestia jolaass jest jak najbardziej trafiona, dziedziczysz liste wypunktowana z ktoregos stylu ul szablonu strony

januszczyk
04-12-2009, 18:37
Tak, to też prawda, jednak nie chciałbym zmieniać list punktowanych w plikach templatki. W innych miejscach strony są one jak najbardziej ok. Jak można w związku z tym wyeliminować dziedziczenie?:confused:
Pozdrawiam

zwiastun
05-12-2009, 00:52
1. Najpierw rzec Przepraszam za nietrafioną ocenę!
2. Zastosować przyrostek klasy menu lub przyrostek klasy modułu

januszczyk
05-12-2009, 17:28
Dziękuję
Ośmielę się jeszcze zapytać - jak to ugryźć praktycznie w tym konkretnym przykładzie. Wyrozumiałym dziękuję raz jeszcze, wtajemniczonych przepraszam.
Pozdrawiam

zwiastun
05-12-2009, 19:40
Tak samo, jak w każdy innym: materiały na wiki.joomla.pl w kategorii szablony!

januszczyk
09-12-2009, 11:32
Nigdy takich sztuczek nie robiłem, a za dużo mam do stracenia, aby eksperymentować. Zwiastun wybacz, wiem że to wkurza człowieka że coś prostego może być dla kogoś nieco trudniejsze. Prosiłbym o praktyczne sugestie i pomoc. Przepraszam

nikszal
09-12-2009, 11:45
Nigdy takich sztuczek nie robiłem, a za dużo mam do stracenia, aby eksperymentować.Jasteś na tyle 'dorosły', że pewnie wiesz o potrzebie wykonania kopii szablonu przed wprowadzeniem zmian.
Zwiastun wybacz, wiem że to wkurza człowieka że coś prostego może być dla kogoś nieco trudniejsze. Prosiłbym o praktyczne sugestie i pomoc. PrzepraszamProblem jest w tym, że sam nie chcesz sobie pomóc. Wspominałem o podaniu linku do strony? Jak myślisz - po co istnieje Firebug?

zwiastun
09-12-2009, 13:34
Ja nie mam co dojaśniać. I nie chodzi o "wkurzanie". Mickiewicz też nie pisał dwa razy Pana Tadeusza, a ja Mickiewicza to najwyżej czytać mogę. I nie pytam na forum, jak się zabrać za lekturę!