PDA

Zobacz pełną wersję : Krzaczki w module JEA Emphasis



Aeon
04-12-2009, 10:46
Witam, zakładam stronkę biura pośrednictwa nieruchomościami. Korzystam z Joomli 1.5.8. Zainstalowałem na niej component Joomla! Estate Agency, dodatkowo moduł JEA Search i JEA Emphasis. Następnie wgrałem spolszczenia.
Mój problem polega na tym że w module JEA Emphasis nie ma polskich znaczków, jak mi wyświetla np. Dom Kraków to nie ma ó tylko jakieś krzaki.. Problem do oglądnięcia na http://www.nieruchomosci.amflat.pl - dział promowane oferty.
Macie na to rade? :) pozdrawiam

nikszal
04-12-2009, 10:50
Sprawdź format kodowania tego modułu. Skąd go pobrałeś?

Aeon
04-12-2009, 10:52
pobrałem go stąd: http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/real-estate/6755
wchodziłem pokolei notatnikiem w pliki .php modułu zapisywałem z kodowaniem UTF-8 to samo robiłem z plikiem języka dla tego modułu.. nic nie pomogło :(

nikszal
04-12-2009, 10:54
Kolego - bez urazy, ale Notatnikiem to Ty sobie możesz... Sciagnij i zainstaluj Notepad++ (jest darmowy) i koduj w nim w formacie UTF-8 bez bom.

Aeon
04-12-2009, 10:55
zawsze jak miałem problem z językiem w php to robiłem to notatnikiem bo było najszybciej.. ale ściagne notepada ++ i spróbuje

nikszal
04-12-2009, 10:57
Napisz, czy ten sposób edycji pomógł.

Aeon
04-12-2009, 11:04
dlaczego mi nie chce kodować bez bom? otwieram daje format-> koduj UTF-8 (bez bom) zapisuję i zamykam, a jak otwieram jeszcze raz ten sam plik to w zakładce format mam zapisane koduj jako ANSI...?
PS. pliki zapisane w kodowaniu UTF-8 bez bom wrzuciłem na serwer mimo że po otwarciu pokazywało mi ANSI i nic to nie pomogło jak narazie.... czekam na dalsze wskazówki

nikszal
04-12-2009, 11:08
Ustawienia -> Preferencje -> Nowy dokument i zaznacz tam formatowanie utf-8 bez bom.

Aeon
04-12-2009, 11:09
apply when open ANSI file też zaznaczyć? :)

nikszal
04-12-2009, 11:10
yes (tak)

Aeon
04-12-2009, 11:13
ok nadpisałem i przesłałem, jak narazie nie pomogło...
może zrobić z bom? choć sam nie mam pojęcia co to jest i czy zrobi różnicę..

nikszal
04-12-2009, 11:20
Oba oryginalne moduły są kodowane w utf-8, więc nie wiem po co w nich grzebałeś notatnikiem. Przyczyny błędu szukaj raczej w tłumaczeniach.

Aeon
04-12-2009, 11:25
grzebałem w emphasis bo były krzaki..
tłumaczenie nie jest od tego w czym jest problem, krzaki robi w nazwie nieruchomosci a tą pobiera z bazy danych. problem jest w pliku który wyswietla promowane przedmioty..
druga sprawa jest taka że jak w preferencjach ustawiam to co pisałeś to mi niby koduje bez bom, ale jak ustawię tam np UTF-8 to przy otwieraniu ponownym dokumentu dalej pokazuje ANSI tak jak by ciągle takie kodowanie miał ten dokument :| tak jak by wymuszało UTF-8 bez bom przez to ustawienie w preferencjach a nie miało takie kodowanie rzeczywiście..

PS. nie wiem czy zauważyłeś, w promowanej ofercie np. na temat wrocławia, w tytule krzakiem jest literka Ł, a niżej jest mały opis gdzie jest wyraz działka - i tu Ł wyświetla się ok... moze to nie w emphasis jest problem? choć w sumie moduł search pobiera te same miasta i wrocław wyświetla dobrze... więc sam już nie wiem..

Pomóżcie :D

iros
04-12-2009, 12:21
Jeżeli błąd tkwi w błędnym kodowaniu plików i w nich pojawiają się krzaczki to może pomóc Gżegżółka. Chociaż nieraz kilka razy trzeba konwertować z rożnymi kodowaniami.
Jeżeli problem tkwi w bazie to może wystarczy zmienić kodowanie tabel?

Aeon
04-12-2009, 12:32
metode porównywania napisów w tabelach w bazie mam utf8_general_ci a System porównań dla połączenia MySQL mam utf8_unicode_ci

nie wiem czy o to Ci chodziło ale podaję.. jak zmienię na utf8_polish_ci nic sie nie zmienia (dalej jest błąd na stronie)

PS. jeśli ktoś z Was używa Joomla! Estate Agency i nie ma problemu z wyświetlaniem polskich znaków w tytułach ogłoszeń promowanych w module Emphasis prosiłbym o przesłanie folderu mod_emphasis i pliku pl-PL.mod_emphasis.ini z Waszego serwera, może to pomoże... z góry dzięki.

maxikaz
24-02-2010, 17:03
A jednak wujek google jest WIELKI:)

Problem naprawiamy zmieniając 12 linię pliku default.php w folderze modules\mod_jea_emphasis\tmpl

W miejsce istniejącej lini 12 wklejamy poniżą zawartość



<?php echo ucfirst( JText::sprintf('PROPERTY TYPE IN TOWN',
htmlentities($row->type, ENT_COMPAT, 'UTF-8')
,htmlentities($row->town,ENT_COMPAT, 'UTF-8') ) ) ?>


i działa:):)

Aeon
25-02-2010, 09:09
DZIAŁA !!! :D

Dzięki wielkie :) już straciłem nadzieję że to zrobię po tygodniach poszukiwań w sieci... A jednak :)