PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja 1.0 do 1.5 z forum JoomlaBoard



Altey
04-12-2009, 16:21
Witajcie. Mam takie pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie właśnie przeprowadziłem migrację z 1.0.12. do 1.5.15 Nie bez problemów ale w końcu się udało. Na 1.0.12 miałem forum joomlaboard i teraz pytanie? Da się to wszystko przenieść na nową wersję? Jeśli tak to w jaki sposób. Rozumiem że trzeba skopiować odpowiednie tabele z bazy tylko które? Jeśli ktoś miał podobne przejścia to bardzo proszę o pomoc.
I dodatkowe pytanie: Jest gdzieś pełne spolszczenie site'u dla wersji 1.5.15? Bo to które jest na joomla.pl jest niekompletne.
Pozdrawiam i z góry dziękuje

nikszal
04-12-2009, 18:28
Teraz to forum nazywa się Kunena, ale szczerze mówiąc nie wiem czy sam import tabel pomoże. Nie mam doświadczenia, nie kombinowałem przy takim przenoszeniu. Co do języka polskiego to chyba sobie kpisz. Jest całe i kompletne spolszczenie.

Altey
05-12-2009, 01:13
Nikszal dzięki za odpowiedź. Mnóstwo tematów już przeczytałem i niestety nic nie znalazłem na ten temat. Jakby ktoś był łaskaw podpowiedzieć co nie co to byłbym wdzięczny.
Co spolszczenia - sory - znalazłem na jomlapl kompletne. Wcześniej jednak pobrałem z joomla.pl i pfff...... Ale ważne że już działa jak należy :)

nikszal
05-12-2009, 11:16
Jeśli sprawa przeniesienia forum nie jest bardzo pilna i gorąca, to możemy podziałać dzisiaj wieczorem, Teraz nie mam wiele czasu.

Altey
05-12-2009, 16:02
Jak na razie jakoś bardzo mi się nie spieszy. Mam wiele innych komponentów do zrobienia. Rozumiem że mam zainstalować najnowszą wersję kunena PL i z tego co gdzieś wyczytałem należy skopiować kilka tabel z bazy danych. Tylko które tabele mam skopiować? Nie mam pojęcia :/
Jakbyś miał jakieś rady to z góry dzięki :)

nikszal
05-12-2009, 16:11
O ile mnie pamięć nie myli to tabele mają przedrostek jos_jb_

Altey
05-12-2009, 16:42
Jos_JB_ nie ma. Ale znalazłem jos_sb_ , wpisałem w google i wygląda na to że to tabele z joomlaboard. Teraz po założeniu kunena w nowej bazie pojawiły się tabele jos_fb_. Jak się teraz za to zabrać?

nikszal
05-12-2009, 16:52
Sorry, to był mój błąd. Myślałem o Jos_fb_ a napisałem inaczej. Fireboard?

Altey
06-12-2009, 02:03
Kunena to najnowsza wersja fireboard. Wcześniej miałem joomlaboard. Mam tabele jos_sb i pytanie jak to zrobić by móc skopiować te tabele i wrzucić na nową bazę jako jos_fb. I czy to w ogóle będzie działać?

nikszal
06-12-2009, 02:08
Takich trików jeszcze nie robiłem, aby staroć połączyć ze świeżyzną. Nie wiem jakie będą skutki. Podejrzewam, że mizerne, ale warto spróbować.

zwiastun
06-12-2009, 02:25
Przeanalizować strukturę tabel w jedynym i drugim, zmienić nazwy (najlepiej w zrzucie BD), uzupełnić o brakujące pola... powinno zadziałać.

Altey
07-12-2009, 13:32
Niestety obie tabele różnią się znacząco od siebie. W każdej tabeli musiałbym zmieniać jos_sb na jos_fb a przy kilku tysiącach postów jest to co najmniej trudne do zrobienia. Udało mi się przerobić tabele kategorii co zajęło mi bite kilka godzin, ponieważ w kunena dochodzi około 8 kolejnych wskaźników, których nie było JB, więc każdy wskaźnik musiałem ustawiać ręcznie dla każdej kategorii w bazie. Pomyślałem żeby zainstalować jednak JB i wtedy przeniesienie bazy zajęło by kilka minut. Niestety z tego co wiem, żadna wersja JB nie działa na 1.5. :(
Co radzicie?

zwiastun
07-12-2009, 13:57
1. Zmiany nazw tabel dokonuje się w programie obsługi BD, a nie "ręćznie"
2. Moze więc taka kolej rzeczy:
instalacja JB na 1.0 -> migracja na FB -> migracja na 1.5 -> instalacja Kunena - > przeniesienie do obecnej witryny

Musisz po prostu przemyśleć metodykę postępowania.

Altey
07-12-2009, 14:04
Jak na razie zrobiłem nieco inaczej. Włączyłem tryb zgodności z 1.0. i zainstalowałem najnowszą wersję JB. Wszystko idzie ładnie tylko pytanie jakie konsekwencję będą z pozostawienia trybu zgodności?

zwiastun
07-12-2009, 14:10
Po przemigrowaniu odinstalujesz JB i wyłączysz tryb zgodności.

Altey
07-12-2009, 14:18
Udało się wszystko przenieść. Wyskoczyły jednak krzaki zamiast polskich liter, ale to już wina kodowania, więc z tym sobie poradzę.
Zwiastun, wątpię że dam radę to przerobić nawet na FB. Straciłem dwa dni na próby i żmudną pracę a efektów nie ma do dzisiaj. Pomyślałem więc czy jeśli zostawiłbym JB z trybem zgodności to czy mogą mnie spotkać jakieś przykre konsekwencje?

zwiastun
07-12-2009, 14:59
Tryb zgodności oznacza - najkrócej rzecz biorąc - że zamiast nowych rozwiązań zaimplementowanych w Joomla 1.5 - komponent będzie korzystał (i uruchamiał) przestarzały, niewydajny, a także podatny na uszkodzenia kod. Co więcej, taki kod będziesz mieć na serwerze.

Zrób kopię lokalną i ćwicz dalej. Skoro doszedłeś już dotąd to dalej pójdzie szybciej. Na joomlapl.com znajdziesz poprzednie wersje komponentów!

Altey
08-12-2009, 12:18
Jak na razie odinstalowałem JB i wyłączyłem tryb zgodności. Zainstalowałem Kunena i udało mi się przenieść kategorie. Resztę ważnych tematów i postów będę przenosił już ręcznie bo w mysql prawdziwe schody dopiero się zaczęły :) Ale będę się bawił z tym na innej bazie i zobaczymy - może w końcu uda się przenieść całość.

Tak czy inaczej wielkie dzięki za nikszal'a i zwiastuna za pomoc :)