PDA

Zobacz pełną wersję : nadawanie indywidualnego numeru, moduł zamawiania



sami
04-12-2009, 22:30
Witam
Poszukuje 2 dodatków, opcji mianowicie:

1- opcja/dodatek który przy zarejestrowaniu nada użytkownikowi indywidualny numer (ciąg znaków), przez który mógł bym później go odnaleźć

2- opcja/dodatek zamowienia produktu/uslugi w którym klient wybierze którą usluge chce itp. (wedle ustawień administratora), po kliknięciu zamawiam automatycznie zostanie wysłana wiadomość e-mail (ustalona przez administratora), oraz złożenie zamówienia do admina

Z góry dziękuję za pomoc...

moje
04-12-2009, 22:40
Odnośnie:
1. Każdy użytkownik dostaje swoje ID, zobacz do listy użytkowników.
2. Są dodatki sklepów internetowych, katalogów ofert/ogłoszeń.

Widać, że kolega nie poczytał za wiele o Joomla.

sami
04-12-2009, 22:44
1- wiem ze Joomla nadaje indywidualne ID, lecz próbowałem i nie udało mi się wyszukiwać użytkowników po nich

moje
04-12-2009, 22:46
Zakładam, ze miało to być potrzebne, to tego systemu zamówień ,który chciałeś zrobić, tylko po co jak są takie rzeczy?

sami
04-12-2009, 23:07
szukanie po np. ID ma służyć szybszym znajdowaniem danego użytkownika i jego danych itp. Ten sam numer przypisze mu do bazy danych w Accessie, ponieważ szukałem już dosyć długo i nie znalazłem rozwiązania problemu związanego z tabelami dokładnie aby danego użytkownika dodać do danej grupy
np. kowalski z zamówienia wybrał grupę motory i wpisał 10zł (10%), i automatycznie został dodany do grupy osób będących w 1 tabeli z innymi użytkownikami co wybrali motory (jeśli tabela osiągnęła wartość np. 100zł (100%), to już żaden użytkownik nie może się do niej wpisać, tylko automatycznie po wybraniu motory i sumy/procentów jest zapisywany do kolejnej itd.) :D taki jak by system bukmacherski

moje
04-12-2009, 23:09
Takiego rozwiązania tez poszukaj ;)

Przydatne linki:
http://extensions.joomla.org/

sami
05-12-2009, 19:44
nic do nadawania indywidualnego numeru/ciągu znaków nie znalazłem, a do zamawiania to głównie są tam cale sklepy a mi tylko jest 1 moduł/dodatek potrzebny :(

sami
07-12-2009, 18:39
a może istnieje dodatek/opcja do włączenia w CB która będzie nadawała taki indywidualny numer/ciąg znaków przy rejestracji ??

Jola
07-12-2009, 19:38
Witam,
moim zdaniem zabierasz się do kupna samochodu zaczynając od szukania radia samochodowego.
Najpierw zdecyduj się na komponent, w którym będziesz miał informacje o zamówieniach. Wyszukiwanie, sortowanie po id użytkownika - może być w niego wbudowane bądź będzie wymagało małej modyfikacji kodu.

sami
09-12-2009, 11:42
heh.. od radia..
Pomyślałem ze dodatek/moduł/opcja do CB będzie najlepszy bo używam CB do rejestracji użytkowników, wiec łatwiej by było jakoś przez nie go włączyć jak jest taka możliwość lub doinstalować ją.

malkowitch
09-12-2009, 14:48
Raczej mało prawdopodobne, albo jakiś katalog produktów, albo rozwiązanie autorskie na zamówienie