PDA

Zobacz pełną wersję : Artisteer 2 Stopka



Kimjus
05-12-2009, 12:53
Witam od niedawna uzwam programu Artisteer 2. I chciabym zmienić te --- na wybrany text , mógłbym to zrobić w tym programie?
Tutaj screen
http://i45.tinypic.com/63rdog.png (http://i45.tinypic.com/63rdog.png)

big_krzysiek
05-12-2009, 13:36
w wygenerowanym pliku index.php templatki w miejsce copyright...wpisujesz inny tekst....

Kimjus
05-12-2009, 14:20
w wygenerowanym pliku index.php templatki w miejsce copyright...wpisujesz inny tekst....
dziękuję.

fooky
23-12-2009, 15:32
nO dobra...
A jak po wygenerowaniu templatki w artissteer edytowac szerokośc pola tekstowego dla artukułów? (breadcrumbs i right).
...ale tak by nie zmieniać umiejscowienia i wielkości modułów?
zakładam sie, zę gdzieć w CSS, ale nie moge znaleźć... Nie wiem jak Artisteer co nazywa... :(

Kimjus
23-12-2009, 15:44
To bardzo proste. Wchodzisz 'układ' ==> 'kolumny' i tam sie bawisz. :)

fooky
23-12-2009, 15:44
ale juz po wygenerowaniu... nie w trakcie..

fooky
23-12-2009, 15:48
pzrepraszam za śmieć. Tj. Bawiąc się w Artisteer mogę Edytować jakby calą tabelę w którekj póxniej wyświetlają mi sie moduły.
Robiąc to zmieniam szerokość modułu a nie samego tekstu.
Szerokośc modułu pasuje mi do grafiki, ale brak mi pzresunięcia tekstu w stosunku do grafiki...
Gdybym miał mozlowośc dodania wewnętrznego marginecu z lewej i prawej strony - byłbym w domu :)
Ale jak to zrobić w CSS? W której klasie gzrebać? bo jesli chodzi o nazewnictwo klas, to słabo mi jak mam przeglądac zyliard stron w google i nie odnajduje tego czego szukam...
Albo źle szukam, albo słabo z dokumentacja to Artisteer... ;( Wiec pytam doświadczonych...

nikszal
23-12-2009, 22:56
Doinstaluj Firebuga do FF i będziesz wiedział, gdzie dodać wewnętrzne marginesy.

nightmare
27-12-2009, 22:51
pzrepraszam za śmieć. Tj. Bawiąc się w Artisteer mogę Edytować jakby calą tabelę w którekj póxniej wyświetlają mi sie moduły.
Robiąc to zmieniam szerokość modułu a nie samego tekstu.
Szerokośc modułu pasuje mi do grafiki, ale brak mi pzresunięcia tekstu w stosunku do grafiki...
Gdybym miał mozlowośc dodania wewnętrznego marginecu z lewej i prawej strony - byłbym w domu :)
Ale jak to zrobić w CSS? W której klasie gzrebać? bo jesli chodzi o nazewnictwo klas, to słabo mi jak mam przeglądac zyliard stron w google i nie odnajduje tego czego szukam...
Albo źle szukam, albo słabo z dokumentacja to Artisteer... ;( Wiec pytam doświadczonych...
Cześć,
otóż w Artisteer kwestie o które Pytasz są wykonalne:
i tak - mogę Ci napisać jak reszta guru z tegoż forum poszukaj :-)
lub w przypadku "bloków" - kliknij zakładkę bloki i po lewej u góry Masz opcje tekstu w px (wygląda podobnie ja w wordzie).
W przypadku artykułów - analogiczny box, mniej więcej przed oczami, na środku (takie linijki tekstu ze strzałkami w lewo i prawo).
Jeśli chodzi o grafiki to Walczysz marginesem i rozciąganiem, żarzeniem o 100% przejrzystości, i Pamiętaj że ramka może mieć ten sam kolor co tło :D
No nie wiem czy pomogłem, może jednak. Jakby co to Pisz na np: trafanon@gmail.com ( o ile nie wywalą tego postu :-)
Pzdr: nightmare
P.S. Jeszcze odnośnie stopki: proponuję "pusty moduł" = mod_blank15v43.tar.gz , po instalacji wpisz np:<body>
<div align="center"><strong>tutaj wpisz swój tekst</strong>
</div></body>
Pamiętaj o zdefiniowaniu parametrów modułu, (wysokość, szerokość itp).
Moduł umieść na pozycji "copyright", wyłącz używanie zawartości artykułów.
Tym modem Możesz robić szereg różnych innych box.
:D

nikszal
28-12-2009, 00:25
Cześć,
otóż w Artisteer kwestie o które Pytasz są wykonalne:
i tak - mogę Ci napisać jak reszta guru z tegoż forum poszukaj :-)
lub w przypadku "bloków" - kliknij zakładkę bloki i po lewej u góry Masz opcje tekstu w px (wygląda podobnie ja w wordzie).
W przypadku artykułów - analogiczny box, mniej więcej przed oczami, na środku (takie linijki tekstu ze strzałkami w lewo i prawo).
Każdy "nie-guru" potrafi wyedytować szablon w Aristeerze, natomiast edycja "na żywo", juz na serwerze tak prosta nie jest.

fooky
31-12-2009, 10:44
No nie jest takie proste, ale jest mozliwe...
Zajelo mi wiele czasu (kilka dni) "rozpykanie" metoda prob i bledow ktora klasa css w artisteer za co odpowiada...
No rozpykanie to za duzo powiedziane, bo nadal w 80% dzialam po omacku...
Stad => jesli ktos wie czym dokladnie ktora klasa w tym CSS zarzadza - mozna by zrobic gdzies jakis tego opis, (chetnie w miare mozliwosci pomoge -bo sam potzrebowalbym czegos takiego) zaloze sie o paczke zapalek, ze nie tylko ja mam z tym trudnosc przy pierwszych podejsciach do tematu.
Sprawe komplikuje jeszcze taka akcja, ze korzystajac z Firebug (mega pozyteczne narzedzie) widze klasy css, ktorych w css templatki (pochodzenia z artisteer) nie ma...
i tu mam klops.

nikszal
31-12-2009, 11:39
... jesli ktos wie czym dokladnie ktora klasa w tym CSS zarzadza - mozna by zrobic gdzies jakis tego opis, Namawiasz do napisania książki, gdy tymczasem wystarczy skorzystać z dodatku do FF - Firebug i życie stanie się prostsze. Szablony nie są konstruowane schematyczne (prócz Artisteera), więc napisanie książki o ogólnych zasadach formatowania mija się z celem.
Sprawe komplikuje jeszcze taka akcja, ze korzystajac z Firebug (mega pozyteczne narzedzie) widze klasy css, ktorych w css templatki (pochodzenia z artisteer) nie ma...
i tu mam klops.Widzisz nie sformatowane klasy? To popatrz wyżej, albo na 'rodziców' - dziedziczone style.

fooky
02-01-2010, 12:22
"Namawiasz do napisania książki, gdy tymczasem wystarczy skorzystać z dodatku do FF - Firebug i życie stanie się prostsze"

Nie jest tak różowo jak piszesz... Owszem Firebug pomaga, ale nie jest idealny...

Szczególnie jeśli właśnie chodzi o dziedziczenie...
Tj. sprawdzam jakiś element, widzę co w CSS nim "steruje: - zmieniam to...


I nagle połowa elementów na stronie zmienia swoje miejsce.
Bo nagle się okazuje, że jedna klasa odpowiada za właściwości kilku modułów.


Mnóstwo czasu zajmuje odgadnięcie w czym rzecz... a dla początkującego rozdzielenie funkcji Css dla kilku modułów, staje się trudnym zadaniem.


Mój problem polega na tym, że nie w wielu przypadkach klasy Css zarzadzają czymś... a nie wiem, czym.
Dlatego przydałby sie jakiś spis... pt: klasa "x" odpowiada za "coś tam"


I nie namawiam do tworzenia mnóstwa książek - bo tak na serio to chyba o każdym szablonie można by taka napisać...

Ale napisanie tego do Artisteer'a załatwiło by problem szablonów tworzonych przy jego pomocy. A to właśnie jest celem.


Więc napisanie takiego zbioru informacji o CSS generowanym przez Artisteer, przestaje wydawać się karkołomnym zadaniem... acz czasochłonnym i wymagającym wiedzy... a ja te dopiero staram się zdobyć. :(


I tu pomoc "znawców tematu" by była drabiną ku wiedzy.

nikszal
02-01-2010, 12:31
W Firebugu dziedziczone style masz przekreślone, więc w czym problem? Po najechaniu kursorem na blok pokazują się niebieskie zaznaczenia, a to bardzo ułatwia odnalezienie szukanego kodu css. Wystarczy odrobina logiki i dotrzesz wszędzie, gdzie chcesz. Logiką niestety się nie zajmuję.

Pozdrawiam.

big_krzysiek
02-01-2010, 16:32
@fooky
po to firma artisteer stworzyla program do tworzenia szablonow do kilku znanych cms-ow i nie tylko, zeby robic je z automatu, a nie edytowac pozniej "recznie" ...
co za problem zapisac projekt, wygenerowac szablon...
a jesli bedzie potrzeba...otworzyc program, wczytac szablon, zrobic zmiany i poprawki, zapisac go pod nowa nazwa, wygenerowac kolejny szablon i przeslac na serwer...
mozna tez potestowac dzialanie i wyglad na swojej stronie na kompie lokalnym ...
jesli wykonasz zbyt duzo zmian "recznie" pogubisz sie w tym wszystkim, skopiesz walidacje css-a itd...

nikszal
02-01-2010, 16:38
@big_krzysiek - nie kazdy ma Artisteera, nie u każdego działa on prawidłowo (z różnych wzgledów, np. cracków), a szablony wykonane tym programem są dostępne w sieci i użytkownicy Joomla je wykorzystują. W tym wypadku nie ma innej możliwości niż modyfikacja css "na żywo".

big_krzysiek
02-01-2010, 16:55
:-)..wiem, wiem...:-)
ale mozna przy pomocy programu (wersja demo) zrobic sobie szablonik na wzor tego z netu...
nastepny troche zmudny krok to...sciagnac i podmienic obrazki na te wygenerowane przez artisteer...:-)..itp...
to taka drobna podpowiedz dla tych co nie maja 139$+koszt przelewu, a nie lubia crackow, szczegolnie tych z trojanem lub riskware-em..

fooky
03-01-2010, 19:11
W Firebugu dziedziczone style masz przekreślone, więc w czym problem?

...yyy., znaczy co sie przekresla? bo czegoś nei dowidzę.. a wydaje sie że mam i nową wersje Firebug'a i z logika u eni też w porządku jakoś...

nikszal
03-01-2010, 19:43
...yyy., znaczy co sie przekresla? bo czegoś nei dowidzę.. a wydaje sie że mam i nową wersje Firebug'aMoże zmień okulistę?

http://testsite.nstrefa.pl/screen.jpg


i z logika u eni też w porządku jakoś...Dyskusyjna sprawa.