PDA

Zobacz pełną wersję : Czat do Joomla 1.5



DobleYou
05-12-2009, 14:47
Witam poszukuję jakiegoś modułu który by umożliwiał rozmowę użytkowników strony. Coś w stylu chatu, najlepiej żeby był po polsku, albo jakiś polski shoutbox (oprócz nshoutbox-już próbowałem). Jeśli ktoś zna jakiś czat lub coś w tym stylu. proszę o pomoc..

seba.adm
05-12-2009, 14:50
http://extensions.joomla.org/extensions/communication

Bazyl
05-12-2009, 14:51
Naprawdę przesadzasz.
http://extensions.joomla.org/extensions/search/shoutbox

big_krzysiek
05-12-2009, 14:55
a nie pomyslales w widget gg ... w polsce sie sprawuje ok...bo kazdy wie jak z niego korzystac...
do innych ludzie podchodza jak do jeza...:-)

alex51
05-12-2009, 16:46
(...) albo jakiś polski shoutbox (oprócz nshoutbox-już próbowałem)(...)
Mogę spytać jakie masz zastrzeżenia do wspomnianego modułu nshoutbox?
Wydaje mi się, że z dość licznej oferty shoutboxów działających na J!1.5 jest jednym z bardziej udanych.
Osobiście uważam, że najbardziej funkcjonalnym i estetycznie dopracowanym był komponent i moduł shoutboxa Shout it, niestety nie działa pod J!1.5, nawet w legacy.

DobleYou
09-12-2009, 19:28
Moduł ten po pierwsze pokazywał mi białe tło i białe litery co uniemożliwiało mi odczytanie wiadomości(może to nie wina shoutboxa) a po drugie po wpisaniu długiego tekstu tekst zamiast przechodzxic do następnej linii wychodził poza obszar tekstu..

DobleYou
09-12-2009, 19:29
Mogę spytać jakie masz zastrzeżenia do wspomnianego modułu nshoutbox?
Moduł ten po pierwsze pokazywał mi białe tło i białe litery co uniemożliwiało mi odczytanie wiadomości(może to nie wina shoutboxa) a po drugie po wpisaniu długiego tekstu tekst zamiast przechodzxic do następnej linii wychodził poza obszar tekstu..

alex51
09-12-2009, 19:41
Pobierz ostatnią opublikowaną i poprawioną wersje modułu nshoutbox 1.1 dla joomla, ustaw sobie odpowiednio planowany wygląd w pliku css, dodaj kolorowanie loginów administratorów. Od niedawna używam tego komponentu i jestem z niego zadowolony, możesz go sobie obejrzeć na mojej stronie (http://gramsam.pl).

KejeN
09-12-2009, 19:47
nshoutbox moim zdaniem jest bardzo udany sam go uzywam i sobie chwale. co do tego ze masz biale literki to masz przeciez wszystko w .css shoutboxa i mozesz urtawiac sobie jak chcesz. sprawdz jaka wersje nshotboxa sciagneles bo ostatnio nospor udostepnil wersje 1.1

DobleYou
15-12-2009, 19:11
Jeśli chodzi i shoutboxa to już się z tym uporałem... znalazłem innego.

alex51
15-12-2009, 19:22
Zechcesz łaskawie wspomnieć jaki shoutbox wybrałeś i co Cię w nim ujęło?

isteata
08-02-2010, 13:02
Jeśli chodzi i shoutboxa to już się z tym uporałem... znalazłem innego.
Za takie [cenzura] wypowiedzi powinny być kary :mad:.

//KYCu

Bazyl
08-02-2010, 13:44
@isteata: za takie, jak Twoja też.

isteata
08-02-2010, 14:00
zgodzę się, ale przynajmniej ja mam wymowkę, że bylem czyjąś denerwującą wypowiedzią sprowokowany :p.

dorzeszek
08-02-2010, 16:39
Osobiście korzystam z BlastChat. Instalacja po darmowej rejestracji na stronie producenta.
Czat na jego serwerze. Przechowuje dane 7 dni.
Opcja "odpięcia" okna czatu
Strona Domowa (http://www.blastchat.com/)

isteata
08-02-2010, 19:14
BlastChat to bardziej Chat niż Shoutbox. Jakies logowania, pokoje, cuda niewidy. To ma być takie proste: wchodzisz na stronkę i widzisz dyskuję w tematyce witryny stanowiące dodatkowe "żywe" źródło inforamcji dla odwiedzającego witrynę.

Coś jak "artykuł" ale każdy swoj punkt widzenia dorzuca, pisane przez ludzi na żywo. Czyli bez konieczności logowań i wyborów pokoi, to w ogole nie pasuje do idei spontanicznych wtrąceń swojej opinii i dzielenia się informacjami.

Mało komu się chce klikać na link "Chat" w menu, potem czekać na chacie aż się ktoś pojawi, blee. To nie zdaje egzaminu. A tak wpadasz na stronę główną, ktoś coś napisał w shoutboxie jak na murze, Ty coś dopiszesz, ktoś inny wpadnie i znowu coś dopisze. Wiele shoutboxów ma powiadomienia dźwiekowe.

Cały urok shoutboxa to brak pokoi, treść rozmowy widoczna dla wszystkich bez logowania.

ksiadz
03-03-2010, 06:45
A może ktoś mi poradzi. Dołączę się do tematu.
Strona na której jest kilkunastu konsultantów w zależności od lokalizacji. Miasto1, Miasto2, Miasto3. Mogą to być np pokoje chat`a.
Klient chodząc na stronę ma do wyboru, miasto1, miasto2, miasto3. Przez co łączy się z odpowiednim konsultantem.
Konsultanci widzą tylko to co pisze klient w obrębie jednego pokoju,nie widzą siebie na wzajem, nie moga ze sobą rozmawiać.
Jak coś takiego ugryźć ?

stasio
03-03-2010, 09:17
czy to będą pokoje na zasadzie konfesjonału? 1.grzech ciężkie 2.grzechy zbywalne 3. drobne oszustwa :)
generalnie zawsze ktoś szuka czatu shuotboxa a potem wraca z żalem "Co robi Transfer przekroczony" "ktoś włamał sie na stronę" gg widget jest naprawdę fajny

ksiadz
03-03-2010, 15:50
Ale ja na prawdę nie potrzebuję gadu tylko opragramowanie działające totalnie z web`a.
Konsultanci mogą korzystać raz z jednego/raz z innego komputera.
Pokoje mają być na zasadzie lokalizacji jak to opisałem.

Forest
01-07-2010, 10:56
Próbowałem zainstalować mod_nshoutbox1.1 jak również różne inne moduły albo komponenty oznaczone "1.5 Native"
Moje parametry na serwerze webhost.pl:
System operacyjny: Linux sv1.webhost.pl 2.6.18-164.15.1.el5PAE #1 SMP Wed Mar 17 12:14:29 EDT 2010 i686 Wersja bazy danych: 5.0.90-community-log Porządek znaków w MySQL: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.12 Serwer WWW: Apache/2.2.14 (Unix) mod_ssl/2.2.14 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 mod_bwlimited/1.4 PHP/5.2.12 PHP działa na: apache2handler Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.15 Stable [ Wojmamni Ama Mamni ] 05-November-2009 04:00 GMT Klient użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Co jest grane?
Wchodzę na menu Rozszerzenia /instalator/instaluj z pakietu wskazuję plik zip z modyłem i ciągle wyskakuje komunikat


Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.

HELP!

DobleYou
01-07-2010, 19:48
Za takie [cenzura] wypowiedzi powinny być kary :mad:.

//KYCu

To wolny demokratyczny kraj .. więc wolność kulturalnej wypowiedzi jest tu wskazana... Wybrałem inny shoutbox bo jest lepszy..cóż konkurencja.. co prawda jest anglojęzyczny ale jak ktoś potrafi to bez problemu można przetłumaczyć.. ja sobie jakoś poradziłem., Jest to Djice Shoutbox oparty o Java bardzo fajny z dużymi możliwościami

---------- Post dodany o 19:48 ---------- Poprzedni post był o 19:44 ----------


Próbowałem zainstalować mod_nshoutbox1.1 jak również różne inne moduły albo komponenty oznaczone "1.5 Native"
Moje parametry na serwerze webhost.pl:
System operacyjny: Linux sv1.webhost.pl 2.6.18-164.15.1.el5PAE #1 SMP Wed Mar 17 12:14:29 EDT 2010 i686 Wersja bazy danych: 5.0.90-community-log Porządek znaków w MySQL: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.12 Serwer WWW: Apache/2.2.14 (Unix) mod_ssl/2.2.14 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 mod_bwlimited/1.4 PHP/5.2.12 PHP działa na: apache2handler Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.15 Stable [ Wojmamni Ama Mamni ] 05-November-2009 04:00 GMT Klient użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Co jest grane?
Wchodzę na menu Rozszerzenia /instalator/instaluj z pakietu wskazuję plik zip z modyłem i ciągle wyskakuje komunikat



Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.


HELP!

Sądzę że problem tkwi w folderze tymczasowym tmp zmień chmody tego folderu.. a jeśli nadal błąd będzie się pojawiał.. masz tam w instalatorze ścieżkę instalacyjną więc sprawdź czy odwołuje się to do dobrego folderu (tmp)...

alex51
01-07-2010, 19:49
Kolega @isteata dał wyraz swojemu "szczeremu oburzeniu" stosując dosadne wyrażenie, stąd interwencja [cenzura]. Dyskutowałbym na temat bezgranicznej wolności wypowiedzi, bo również jestem przeciwnikiem zbyt dosadnych sformułowań. Kwestia uzasadnienia wyboru jest już, jak sądzę zamknięta i mocno przedawniona.:D

DobleYou
01-07-2010, 20:11
Nie bezgranicznej lecz wolności kulturalnej wypowiedzi... bo ja jakoś niecenzuralnych wypowiedzi nie używałem więc nie ma czemu się oburzać .. to tak jakby mój sąsiad był oburzony bo nie kupiłem piwa w najbliższym sklepie tylko poszedłem kilometr dalej..bo tam było tańsze.. A jeśli za takie wypowiedzi w stylu wybrałem inny bo był według mnie lepszy ma być ktoś karany to jest przesada...

alex51
01-07-2010, 20:16
Nie bezgranicznej lecz wolności kulturalnej wypowiedzi... bo ja jakoś niecenzuralnych wypowiedzi nie używałem więc nie ma czemu się oburzać(...)
Nie zrozumiałeś, cenzura nie dotyczyła Ciebie, tylko wypowiedzi kolegi @isteata a Ciebie nikt z nas za nic nie karał.

DobleYou
01-07-2010, 20:20
Rozumiem...ale ja nie mówię o karaniu za moją wypowiedz tylko o tym że wypowiedz wyżej wspomnianego użytkownika o karaniu za takie posty jak moje nie miała sensu bo za to że wybrałem inny shoutbox karanie wydawało by się śmieszne... a zresztą temat starty i jak wcześniej wspomniałeś zamknięty :)

alex51
02-07-2010, 07:46
Cieszę się, że wszystko zostało wyjaśnione. Możemy już zamknąć ten temat.