PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla nie wyświetla pozycji menu głównego.



akwiatkowski
05-12-2009, 22:12
Witam Serdecznie drodzy forumowicze potrzebuje Waszej pomocy mianowicie;
Wrzuciłem Joomle 1.5.15 na serwer, zainstalowałem i podczas instalacji nie wczytywałem przykładowych danych ponieważ chciałem wszystko zrobić zgodnie z poradnikiem. Problem mój polega na tym że stworzyłem w Projektancie pozycji menu: [mainmenu] pozycje jeden artykuł nieprzypisany, dwa odnoszące się do kategorii i jeden związany z kontaktem (tak jak poradnik mówił). Wszystko w ustawieniach mam analogicznie do poradnika a menu na stronie a w sumie jego pozycje nie są widoczne po otwarciu menu (tak jakby ramka nie chciała się rozwinąć na pozycje). Dzieje się tak bez względu na templatkę. Dodam jeszcze, że z ciekawości porównałem sobie ustawienia ze stroną w której podczas instalacji zostało włączone wgrywanie przykładowych danych i tam np. po wejściu w moduły i edycję "spisu treści' mam możliwość ustawienia parametrów modułu w opisanej problematycznej stronie tej możliwości nie mam. Dlaczego?
Link do strony: www.wksokon.pl (http://www.wksokon.pl)
W razie potrzeby mogę udostępnić stosowne zrzuty ekranu.

Poniżej reszta zrzutów

/usunięte - reklama serwera /

Bazyl
05-12-2009, 22:17
Nie wiem, co to za poradnik, ale lepiej poznawać Joomla! po zainstalowaniu przykładowych danych.
Na www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl) masz wszystko, czego potrzebujesz.

Może nie opublikowałeś tych pozycji menu...
Któż to wie.
Zainstaluj raz jeszcze, testuj.

akwiatkowski
05-12-2009, 22:37
Postanowiłem że wrzucę Wam jeszcze zrzuty ekranu a co do poprzedniego pytania / odpowiedzi to wszystko mam opublikowane, nie chce ponownie instalować Joomli :)
/usunięte - reklama serwera /
/usunięte - reklama serwera /
/usunięte - reklama serwera /

zwiastun
05-12-2009, 22:42
Jeśli jeszcze raz wrzucisz tę reklamę, zablokuję Ci dostęp do witryn joomla.pl!

akwiatkowski
05-12-2009, 22:45
Potrzebuje pomocy a nie jakiegoś reklamowania :O wrzuciłem cztery zdjęcia zrzuty ekranu a pliki umieściłem na swoim serwerze

Bazyl
05-12-2009, 22:51
Kolego,

Zacznij spokojnie od początku.
Musisz poznać podstawowe podstawy!

www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl) - czytaj dużo.

I po dodaniu jakiegoś linku czy zdjęcia sprawdź, co przedstawia...

akwiatkowski
06-12-2009, 00:06
Temat można zamknąć...problem rozwiązany! Jedyne wytłumaczenie to jakiś błąd w tworzeniu przez joomle baz msql bo po reinstalacji wszystko w należytym porządku.
Dodam jeszcze, że jakieś dziwne zasady na tym forum są dlatego nie będę z niego korzystał. Moderator to osoba która powinna pilnować ładu składu i porządku. Jednak wszędzie w realnym świecie jest tak, że jeżeli mamy z czymś problem i zwracamy się z prośbą do specjalisty - lekarza, mechanika, elektryka itp. to on rozwiązuje problem mówiąc co mamy sprawdzić czyt. czy boli nas głowa, stopa, czy ząb, czy nam stuka puka czy cieknie, a może żarówka w wc przestała nam świecić i trzeba kupić nową. A nie tak jak tutaj "specjalista" daje przepasłe źródło w postaci instrukcji i przeczytaj ją sobie Panie sam. Ludzie nie czytają bo albo są leniwi albo wyznają podobną zasadę co ja czyli lekarz nie daje podstaw medycyny i wszystkich dodatkowych książek z fizjonomi, biologii, chemii, matematyki, fizyki itp po 5 latach studiów, mechanik nie daje nam podstaw budowy maszyn, mechaniki i termodynamiki a elektryk etc. Musiałem to napisać bo sam jestem moderatorem w dość trudnym temacie przewozu materiałów niebezpiecznych ADR. Pozdrawiam Wszystkich

zwiastun
06-12-2009, 00:47
Komentarz do 2 usuniętych postów: Panowie, proszę, nie dyskutujcie w takich kwestiach.
Nikt nikogo do korzystania z forum nie zmusza.
Zasady tego forum nie różnią się od innych tego typu. Po co sobie i innym podnosić poziom adrenaliny.
Panu @akwiatkowskiemu z korzystania z joomla.pl dziękujemy!

PS Instalator Joomla potrafi sam stworzyć bazę danych, jeśli użytkownik ma do tego prawo. Wystarczy nazwa konta, nazwa bazy i hasło użytkownika.