PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja - Moduły



Dalback
06-12-2009, 14:15
Witam,

Przeglądałem forum w poszukiwaniu problemu związanego z instalacją modułów ale taki jak mój jeszcze nie wystąpił (przynajmniej nic takiego nie znalazłem).

Instalacja jooml'i odbyła się pomyślnie. Spolszczenie również bez problemu.
Pliki zaparkowane na serwerach home.pl.

Mianowicie:

Być może gdzieś robię błąd, być może coś jest nie ustawione ale...safe mode=off, obsługa biblioteki zlib - jest.

Próbuje załadować do instalatora moduł - obojętnie jaki tak na prawdę - wszystkie zaciągnięte ze "zbiorów". Za każdym razem mam informację - Unable to find install package. Archiwa są poprawne, pliki xml leżą swobodnie.

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie: Gdzie robię błąd, co się dzieje ? Jak wykonać automatyczną instalację ?

zwiastun
06-12-2009, 14:41
1. Po co w ogóle instalujesz Joomla 1.0?
2. Czy na pewno wybierasz moduły do tego wydania?

Dalback
06-12-2009, 14:45
Ad1. Zainstalowałem wersję - 1.5.15.

Ad2. Tego nie wiem, nie zostało to napisane, przynajmniej na przykładzie Fireboard 1.0.4-pl dodanym przez Ciebie w "zbiorach".

Nie zmienia to faktu, że ten moduł jak również pack_virtuemart_106_complette i com_ezstore_11_pl nie działają, mam ten sam problem.

zwiastun
06-12-2009, 14:48
No to radzę trochę wiedzy zdobyć.
1. Piszesz w dziale J. 1.0 a instalujesz J. 1.5.x
2. Data wydania (opublikowania) pakietu np. komponentu w zbiorach mówi dość dużo, jeśli chce się rozumieć, że ona też coś oznacza.
3. Zmienia: bo instalujesz w 1.5 rzeczy w wersjach napisanych dla 1.0

Dalback
06-12-2009, 14:54
Rozumiem. Faktycznie mój błąd.

Powiedz mi w takim razie czy są takie komponenty jak wyżej wymienione dla wersji 1.5 ?

alex51
06-12-2009, 15:04
Zainstalowałeś wersję 1.5.15, więc dlaczego umieszczasz post w dziale poświeconym Joomla 1.0.?
Kolejna sprawa, to pobieranie rozszerzeń z datą dodania 12.07.2006 i 03.12.2006, wyłącznie przeznaczonych na J!1.0, co całkowicie mija się z celem. Sugerowałbym poszukiwania bardziej aktualnych wersji i co ważniejsze - przeznaczonych dla J!1.5.
Niektóre z pobieranych rozszerzeń należy przed instalowaniem rozpakować, jak np. wspomniany przez Ciebie pack_virtuemart_106_complette.zip, który zawiera w sobie komponent i cały szereg modułów oraz jakis bot. Wszystko to jest przewidziane do oddzielnego instalowania.
Komponent forum Fireboard 1.0.4 jest również projektem już zaniechanym i zastąpionym przez nową propozycję - komponent Kunena.

PS. Widzę, że spóźniłem nieco swoje uwagi.

Dalback
06-12-2009, 22:10
To proszę wytłumaczcie mi dlaczego komponenty przypisane pod wersje 1.5.X również nie działają. Sprawdzałem archiwa i po rozpakowaniu nie ma nic więcej co należałoby dodatkowo rozpakować. ???


Dodam, że te samo komponenty bez problemu instalują się na Mov'AMP'ie...

zwiastun
06-12-2009, 22:23
Zatem działają. A dlaczego nie działają na serwerze? Tu nie ma jasnowidzów!

Dalback
06-12-2009, 22:39
Nie oczekuje wróżki na forum, ale raczej podpowiedzi gdzie może być błąd...

nikszal
06-12-2009, 22:44
Od kilku miesieczy powtarzam to samo pytanie - prawa do katalogów masz prawidłowe? Zapoznaj się z regulaminem, bo trudno zgadywać.

big_krzysiek
06-12-2009, 22:47
na poczatek zobacz w ustawieniach joomla , czy masz dostep do katalogow i prawa zapisu w nich:
informacje o systemie-Prawa do katalogów-zapisywalny

Dalback
06-12-2009, 22:55
Prawa do katalogów mam prawidłowe - odczyt i zapis ustawiony.

nikszal
06-12-2009, 22:58
Poszukaj wczorajszego postu @jolas. Pisała coś o katalogu tmp na home.pl.

Dalback
06-12-2009, 23:02
U mnie wygląda to w taki sposób, że tmp jest w głównym katalogu i podkatalogu ale wszystkie komponenty, które próbowałem załadować zostały w tmp w głównym katalogu. Nie chcą się załadować do tego odpowiedniego w podkatalogu...

Dalback
07-12-2009, 19:42
Jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć jak mam rozwiązać problem ?

alex51
08-12-2009, 06:59
Nie podałeś żadnych informacji na temat serwera, skąd więc mamy wiedzieć co w nim ogranicza Twoje próby standardowej procedury instalacji rozszerzeń. Miałem kiedyś podobny przypadek z serwerem na 8p.pl na którym nie można było niczego zainstalować z powodu "przekraczania limitu czasu wykonywanego skryptu". Opisywałem ten przypadek >>TUTAJ<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=18363&highlight=8p.pl&page=2) i >>TUTAJ<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=101784#post101784).
Wówczas pozostawała mi opcja wykupienia dodatkowych, bardzo kosztownych opcji rozszerzających funkcjonalność serwera, lub "ręczne" dodawania tych rozszerzeń. Nieco skomplikowane, ale jeśli zainstalowałeś je na Mov'AMP'ie to możesz skopiować z niego potrzebne katalogi na serwer i utworzyć też odpowiednie tabele w bazie danych, również wzorując się na identycznych tabelach utworzonych w bazie na Mov'AMP'ie. Również było to opisywane na >>FORUM<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=32359).