PDA

Zobacz pełną wersję : Parę problemów po przeczytaniu samouczków



skarpy
06-12-2009, 20:06
Witam,

1. Pierwszym problemem jest to, że nie mogę dodać grafiki w MEDIA MANAGER. Nie mogę również utworzyć nowego folderu. Mam najnowszą joomla/ę :)

2. Zainstalowałem Joomla tak jak powinienem i zgodnie z zasadami poprzez ftp wrzuciłem pliki z językiem polskim na serwer. Nie wszystko wyświetla mi się po polsku.

3. W jednym z samouczków o tutaj: http://www.demo.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,10/Itemid,24/ jest napisane w pierwszym punkcie o zmianach w wyglądzie strony startowej (punkt 1) . Gdzie mam szukać ZAKŁADKI PARAMETRY?

zwiastun
06-12-2009, 20:25
Te samouczki poświęcone są Joomla 1.0. Materiały dla Joomla 1.5 masz na www.wiki.joomla.pl

nikszal
06-12-2009, 20:48
Witam,

1. Pierwszym problemem jest to, że nie mogę dodać grafiki w MEDIA MANAGER. Nie mogę również utworzyć nowego folderu. Mam najnowszą joomla/ę :)

2. Zainstalowałem Joomla tak jak powinienem i zgodnie z zasadami poprzez ftp wrzuciłem pliki z językiem polskim na serwer. Nie wszystko wyświetla mi się po polsku.

Prawa do katalogów masz poprawnie ustawione?
Dlaczego przez ftp? Instalator nie działa? Co nie jest po polsku? Tytuły modułów i teksty artykułów?

skarpy
06-12-2009, 21:20
Te samouczki poświęcone są Joomla 1.0. Materiały dla Joomla 1.5 masz na www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl)
Gdzieś tam było napisane że dla joomla 1.0 i 1.5 więc... ale okej. dziękuje.



Prawa do katalogów masz poprawnie ustawione?
Dlaczego przez ftp? Instalator nie działa? Co nie jest po polsku? Tytuły modułów i teksty artykułów?

1. Hmmmm nie wiem właśnie. Gdzie mogę to znaleźć?
2. Tak przez ftp. Od początku kiedy zainstalowałem joomlę nie mogłem normalnie zainstalować ani języka ani np templates... ale to ine problem moge to robić przez ftp.

zwiastun
06-12-2009, 21:23
To nie takie proste, że możesz przez ftp: to powód problemów. Widocznie nie możesz (przesłać a zainstalować, to nie to samo).
Podaj informacje o konfiguracji serwera, jeśli chcesz uzyskać jakąś konkretniejszą odpowiedź:
http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?f=2

skarpy
07-12-2009, 00:04
czyli jakie mam podać dane?

nikszal
07-12-2009, 00:08
Regulamin, (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3) szczególnie część [A]
Informacja (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=33793&highlight=informacja+dla+nowicjuszy).Prawa do katalogów znajdziesz tu: Pomoc->Informacje o systemie->Prawa do katalogów.

rajcer
07-12-2009, 11:36
tak na szybko możesz zainstalować sobie dodatek JoomlaXplorer
Dzięki niemu szybko pozmieniasz uprawnienia do plików

tylko należy włączyć sobie legancy 1.0 w pluginach

skarpy
07-12-2009, 20:13
Prawa do katalogów masz poprawnie ustawione?

Prawa do katalogów mam od góry do dołu zapełnione tekstem: "niezapisywalny"

nikszal
07-12-2009, 20:41
To wsiadaj na FTP i zmieniaj na 755.

zwiastun
07-12-2009, 20:44
@nikszal - bez takiego pośpiechu! Prawa są pono ustawione poprawnie. Ale właścicielem może być FTP, a nie PHP. Pytający nie dostarczył informacji do diagnozy!

skarpy
07-12-2009, 21:04
Gdzieś tam w regulaminie było napisane, żeby nie pisać "błagam" "proszę" itp.

Ale co mogę napisać gdy czytam hieroglify z waszej strony. Do tego momentu doszedłem praktycznie sam. Teraz gdy czytam:

"Prawa są pono ustawione poprawnie. Ale właścicielem może być FTP, a nie PHP. Pytający nie dostarczył informacji do diagnozy!"

albo

"To wsiadaj na FTP i zmieniaj na 755."

to scyzoryk otwiera mi się w kieszeni. Rozumiem, że jesteście modami adminami i przynajmniej tu możecie trochę porządzić ale dla "nowych" moglibyście wyrażać się trochę bardziej zrozumiałym językiem.

Dziękuję.

nikszal
07-12-2009, 21:06
Masz w mojej stopce nr gg. Klikaj.

rajcer
07-12-2009, 21:07
To napisałem Ci wyraźnie w moim poście. Jeżeli to rozwiązanie nie odpowiada to szukaj dalej odpowiedzi

zwiastun
07-12-2009, 21:18
Ale co mogę napisać gdy czytam hieroglify z waszej strony. Do tego momentu doszedłem praktycznie sam. Teraz gdy czytam:

...

"Prawa są pono ustawione poprawnie. Ale właścicielem może być FTP, a nie PHP. Pytający nie dostarczył informacji do diagnozy!"

...
to scyzoryk otwiera mi się w kieszeni. Rozumiem, że jesteście modami adminami i przynajmniej tu możecie trochę porządzić ale dla "nowych" moglibyście wyrażać się trochę bardziej zrozumiałym językiem.

Dziękuję.

Scyzoryk otwiera się przede wszystkim wówczas, gdy się czyta takie pretensje. Nikt Ci nigdzie nie obiecywał, że administrowanie Joomla! nie wymaga żadnej wiedzy. Obiecywał co najwyżej, że posługiwać się Joomla! może każdy, kto potrafi posługiwać się komputerem, przeglądarką, edytorem typu Word. Ale posługiwać się a zarządzać, to dwie różne kwestie.
Niemniej:
1. Problem praw dostępu został wyłożony w materiałach na joomla.pl tak, że po podstawówce można bez trudu zrozumieć, o co chodzi.
2. Na forum jest pomocnik pisania postów dla tych m.in., co nie wiedzą, jak samemu zebrać niezbędne informacje.
Pierwszego nie przeczytałeś, bo pewno po co, drugiego nie poszukałeś, bo pewno "nie wiedziałeś", regulaminu forum nie przeczytałeś (też w nim pisze, jakie informacje są wymagane), bo kto by to czytał.