PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja phocagallery do 2.6.0 i strona nie działa



marcin_op
07-12-2009, 19:06
Mam taki dziwny problem.
Maiłem na stronie galerie na Phocagallery 2.5.8, działała idealnie, a dzisiaj przeczytałem że ukazała się wersja stabillna 2.6.0 więc postanowiłem zaktualizować.
Wszystko zrobiłem po kolei jak się wyświetlało dałem aktualizacja i .... od tego momentu nie działa mi strona.
Nawet całkowicie odinstalowałem phocagallery a strona nie działa, wyskakuje komunikat Phoca Gallery Error - Phoca Gallery is not installed on your system.
co moze być przyczyną ?
strona to www.marcin.webd.pl/osp3 (http://www.marcin.webd.pl/osp3)
Czy coś zrobiłem źle przy aktualizacji do wersji 2.6.0 ?

marcin_op
07-12-2009, 19:13
Teraz nawet całkowicie odinstalowałem Phocagallery a strona nie działa tylko wyświetla się komunikat Direct Access to this location is not allowed.
:((

Jola
07-12-2009, 19:19
Witam,
do czego prowadzi strona startowa?
Może zostały dodatki do Phocagallery - moduły, pluginy.

abbadona
10-12-2009, 10:40
marcin_op - rozwiązałeś problem?Ja mam to samo - wprawdzie jak odpublikowałem wszystkie artykuły z głównej strony gdzie były zdjęcia z galerii Phoca - to serwis znów działa, ale nie rozwiązuje to zasadniczego problemu Phoca po aktualizacji.

nikszal
10-12-2009, 10:53
Podstrony osp3 nie ma na serwerze, a w adresie podstawowym marcin.webd.pl, w podglądzie źródła też nic niema. Możliwości mogą być dwie:
Masz w głównym drzewie katalogów zmodyfikowany plik htacces, blokujący dostęp do strony.
Być może webd.pl dzierżawi serwery od OVH. Wczoraj była tam potężna awaria. Ale tego pewny nie jestem.

abbadona
10-12-2009, 11:07
Podstrony osp3 nie ma na serwerze, a w adresie podstawowym marcin.webd.pl, w podglądzie źródła też nic niema. Możliwości mogą być dwie:
Masz w głównym drzewie katalogów zmodyfikowany plik htacces, blokujący dostęp do strony.
Być może webd.pl dzierżawi serwery od OVH. Wczoraj była tam potężna awaria. Ale tego pewny nie jestem.
Tjaaa.... ale ja mam wszytsko na swoim serwerze i po przejściu z Phoca 2.5.8 na 2.6.1 umieszczenie zdjęć w artykule daje błąd:
"Fatal error: Call to undefined method PhocaGalleryImageFront::displayImageOrNoImage() in /home/....../plugins/content/phocagallery.php on line 866"

nikszal
10-12-2009, 11:15
Tjaaa.... ale ja mam wszytsko na swoim serwerzeNa swoim czyli gdzie? Podałeś adres na webd.pl, więc mój domysł jednak może nie być chybiony.
i po przejściu z Phoca 2.5.8 na 2.6.1 umieszczenie zdjęć w artykule daje błąd:
"Fatal error: Call to undefined method PhocaGalleryImageFront::displayImageOrNoImage() in /home/....../plugins/content/phocagallery.php on line 866" Sprawdź chmody katalogów galerii po aktualizacji.

marcin_op
10-12-2009, 11:48
Oczywiscie masz rację podstrony osp3 już nie ma.
Nie poradziłem sobie z problemem i zainstalowałem Joomle całkiem od nowa w innym katalogu i zainstalowałem na czysto Phoce 2.6.0, stworzyłem na nowo aktykuły i witryna działa.
Innego rozwiązania narazie nie znalazłem, a w moim przypadku nowa instalacja to było najszybsze rozwiązanie.
pozdrawiam

abbadona
10-12-2009, 12:15
U mnie zadziałał powrót do 2.5.8 :(
No ale przynajmniej działa.
Na forum Phoca można znaleźć wprawdzie jakieś instrukcje do rozwiązania problemu, ale u mnie nic nie zadziałało :(

wojsmol
12-12-2009, 21:25
Witam
Mam podstawowe pytanie do osób mających problem po aktualizacji phoca do 2.6.0: Czy na waszych stronach były zainstalowane dodatki do phoca? Jeżeli tak to czy aktualizowaliście je do najnowszej wersji dostępnej na stronie autora? W phoca 2.6.0 zaszły duże zmiany i stare wersje dodatków mogą być niekompatybilne i powodować podobne problemy.
Pozdrawiam

qrdziel
14-12-2009, 00:42
mam tez problem z aktualizacja
z 2.5.8 na 2.6.1
w panelu admina wszystko ok, a na stronie nie widac zdjec i katalogow ??

nikszal
14-12-2009, 00:54
Zwracajcie uwagę na rodzaj wgrywanych plików. Muszą to być obrazki jpg w RGB a nie CMYK, inaczej jest duży problem z miniaturami. Właśnie przerabiam ten problem na stronie koleżanki. Zastałem jakieś fotki, które podobno się wyświetlały, a teraz w Phoca 2.6.1 nie chcą. Poprawiam format graficzny, wgrywam i jest ok.

Rodzaj wcześniej wgranych dodatków chyba nie ma znaczenia, bo mam świeżą instalację Joomla, a problem istnieje. Jest to jednak problem z grafikami, a nie galerią.

wojsmol
14-12-2009, 04:50
Witam
qrdziel zaloguj się do nelu administracyjnego swojej strony, a następnie przejdź do Komponenty>Phoca Gallery>Userrs i kliknij na przycisk Authorize All w przyborniku. Informacja o konieczności wykonania tej operacji wraz z uzasadnieniem znajduje się na stronie autora komponentu tuż nad linkiem do pobrania najnowszej wersji.
Pozdrawiam

nikszal
14-12-2009, 04:55
Autoryzacja następuję automatycznie, jeśli komponent nie został inaczej skonfigurowany. Problem jest z generowaniem miniaturek, a bez nich nie ma w galerii obrazków. To już tez przeskoczyłem, ale na czystej instalacji, bez uaktualnień.

wojsmol
14-12-2009, 07:54
Witam
nikszal po pierwsze odpowiadałem na postqrdziel, który miał probem z brakiem strych zdjęć po aktualizacje co jak pisze sam autor na swojej stronie jest spowodowane biakiem autoryzacji dla tych zdjęć
Important: After upgrade of Phoca Gallery version 2.5.x (and older) to 2.6.x go to Administration - Components - Phoca Gallery - Users and click on Authorize All button. Because in 2.6.x there is a new feature (authorize images), you need to make all images, which were added before this version, authorized to display them in the frontend.Opisz dokładnie problem z generowaniem miniatur to zastanowimy się co było nie tak.
Pozdrawiam

BenLomax
14-12-2009, 08:43
Tjaaa.... ale ja mam wszytsko na swoim serwerze i po przejściu z Phoca 2.5.8 na 2.6.1 umieszczenie zdjęć w artykule daje błąd:
"Fatal error: Call to undefined method PhocaGalleryImageFront::displayImageOrNoImage() in /home/....../plugins/content/phocagallery.php on line 866"

Zaktualizuj wszystkie dodatkowe komponenty do wersji 2.6.0. Ten błąd naprawi ten dodatek http://www.phoca.cz/download/file/320-phoca-gallery-plugin - o ile dobrze pamiętam :P.

nikszal
14-12-2009, 08:44
Mam świeżą instalację galerii, więc nie wiem jak się ona zachowuje po aktualizacji. Nie miałem problemu z autoryzacją ale wystąpiły błędy z generowaniem miniaturek, a bez nich nie mia widocznych zdjęć. Błąd generował plik administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/image/imagemagic.php (214 linia). Nie były to moje zdjęcia, ani moja strona, więc szczerze mówiąc zgłupiałem, ponieważ wgrywane zdjęcia na moim komputerze się wyświetlały. Podglądu jednak na stronie nie było. Przyjrzałem się dokładnie plikom i okazało się, że są to pliki jpg ale w CMYK a nie RGB. Po zmianie formatu zatrybiło.

Był jeszcze jeden problem z wyświetlaniem fotek w rożnych konfiguracjach, m. in. w JAK Lightbox. Mimo zmian trybu wyświetlania, zmiany te nie były widoczne na stronie frontowej. Winny temu był szablon siteground-j15-29. Po jego zmianie wszystko wróciło do normy.

wojsmol
14-12-2009, 09:59
Witam
nikszal po wpisanie na szybko ścieżki do pliku i numeru linii podanych przez Ciebie w poprzednim poście znalazłem ten (http://www.phoca.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=6855) temat na forum phoca. Wynika z niego, że mogą być 2 przyczyny tego blędu:
1. Przekroczenie limitu pamięci określonego w konfiguracji php na serwerze - za duże zdjęcia.
2. Zlę chmody lub właściciel dla images/phocagallery/nazwafolderugalerii co uniemożliwia j! utworzenie podfolderu thumbs, w starszych wersjach sam folder thumbs był tworzony z chmod uniemożliwiającym zapis do niego. Dzisiaj z ciekawości przetestuje jak podany przez Ciebie szablon współpracuje z phoca.
Pozdrawiam

nikszal
14-12-2009, 10:14
Może masz rację, choć myślę, że chyba nie do końca, bo średnia szerokość plików oscylowała w okolicy 600px (kwadrat), a maksymalna szerokość wgrywanych plików może wynosić 3072px.

Edit: z prawami do katalogów nie mam problemu. Tworzą się i mają odpowiednie chmody. Jestem tez właścicielem plików.

abbadona
18-12-2009, 18:46
Niestety tak. Niestety - ponieważ aktualizacja niczego u mnie nie naprawiła. Z przykrością, ale przesiadłem się już na inną galerię :(

marcin_op
18-12-2009, 19:44
Pochwal się na jaką inną, i jak możesz podaj linka do niej.
chętnie bym zobaczył jakieś inne ciekawe galerie :)