PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie w sprawie Kunena 1.5.7



ona77
07-12-2009, 19:06
Od jakiegoś czasu używam Kuneny. Moj problem polega na tym iż na forum zarejestrowało się z 5 osob, i te osoby nie otrzymały maila aktywacyknego, co za tym idzie, nie mogą praktycznie zalogoać się na forum.. Ja załozylam tam konta 2 razy, i wpisalam 2 razy innego maila, i linki doszly do mnie, jednak osoby ktore sie tam logowały, takiego linka nie otrzymały. Chcialabym wylaczyc opcje z tymi linkami aktywacyjnymi bo mam przez to sporo klopotów. Chcialabym aby zaraz po zarejestrowaniu mozna bylo udzielac sie na forum, bez aktywacji. Czy istnieje taka mozliwosc? Dodatkowo - na CCBoard jest taki dodatek - w sumie bardzo przydatny - ze bedac na zapleczy i wchodząc w cc.. widzimy kto się zarejestrował, nawet wtedy gdy nie kliknał w link aktywacyjny. W prawdzie taka osoba jest wciaz blokowana, ale administrator ma pelny wglad do takich rzeczy. Czy mozliwe jest takie cos na kunenie? Blagam, piszcie "in polish" bo jestem raczkujacym wlascicielem strony www :)

Z gory dzieki za odp!

alex51
08-12-2009, 07:13
Mieszasz problem procedury rejestracji użytkowników z funkcjonalnością forum Kunena. Nie ma w tym żadnego związku. Sposób rejestracji użytkownika określony jest w konfiguracji globalnej witryny: PA => Konfiguracja => System => Użytkownicy, a tam w Rejestruj nowych ustaw Tak i również Tak w Automatyczna aktywacja.
Jeśli używasz dodatkowo komponentu Community Builder, to ma on własne ustawienia rejestracji w swojej konfiguracji. Można o tym poczytać na wiki.joomla.pl w przewodniku.

ona77
08-12-2009, 14:45
Mieszasz problem procedury rejestracji użytkowników z funkcjonalnością forum Kunena. Nie ma w tym żadnego związku. Sposób rejestracji użytkownika określony jest w konfiguracji globalnej witryny: PA => Konfiguracja => System => Użytkownicy, a tam w Rejestruj nowych ustaw Tak i również Tak w Automatyczna aktywacja.
Rozumiem, ale ustawienia w systemie mam wlasnie takie jak Pan podał, a problem dalej istnieje.. :(
Użytkownicy:
Rejestruj nowych - Tak
Przypisz do grupy - Rejestrowany
Automatyczna aktywacja - Tak
Własne ustawienia - Pokaż


Jeśli używasz dodatkowo komponentu Community Builder, to ma on własne ustawienia rejestracji w swojej konfiguracji. Można o tym poczytać na wiki.joomla.pl w przewodniku.

Nie uzywam tego komponentu.

Może byc jakas inna przyczyna?

ona77
08-12-2009, 17:56
Okay, juz wiem na czym polegał problem.. :)
Otóż, "w konfiguracji globalnej witryny: PA => Konfiguracja => System => Użytkownicy", w rubryce "automatyczna aktywacja" jednak musialam zaznaczyć opcje "nie", a nie "tak" . Wybór opcji "tak" wlaczał wysylanie linków aktywacyjnych na podany adres e'mail a mozliwosc zalogowania byla mozliwa tylko i wylacznie w momecie klikniecia w link. Zaznaczona opcja "nie" sprawia, ze uzytkownik zaraz po rejestracji może zalogowac sie na forum i przystapić do pisania :)

Tak czy inaczej dziekuje za pomoc
Bez Pana nie wpadłabym na to, że mój problem z którym borykam sie juz od miesiaca, mozna zlikfidowac jedym kliknieciem :p :D

Kusy
18-12-2009, 18:01
To może ja moje pytanie podepnę pod ten wątek.
Zmodyfikowałem na własne potrzeby tłumaczenie Kunena 1.5.7 za, które serdecznie dziękuję ekipie tłumaczącej. Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć na serwerze pliku tłumaczenia żeby go nadpisać. Chodzi o plik Kunena.polish.php. Na wiki jest napisane, że powinien być w komponenty/com_kunena/language u mnie w ogóle nie ma tego katalogu.

seba.adm
18-12-2009, 18:11
/administrator/components/com_kunena/language/

Na pewno jest.