PDA

Zobacz pełną wersję : Ścieżki: var $log_path = '/logs'; var $tmp_path = '/tmp';



Dalback
07-12-2009, 23:01
Witam,

Chciałbym się poradzić osób, które mają zaparkowaną jooml'ę na serwerach home.pl, na dodatek w podkatalogu.

Jaka będzie ścieżka dostępu:
var $log_path = '/logs';
var $tmp_path = '/tmp';

moje
08-12-2009, 20:22
Co do podkatalogu to zmieniasz live site- poczytaj o tym.

a z tego co mi wiadomo to to samo /logs czy /temp, to trochę mało nie brakuje '/usr/home/"Twoje konto-strona"/public_html/'?
Czyli coś takiego: '/usr/home/"Twoje konto-strona"/public_html/podkatalog/log' i '/usr/home/"Twoje konto-strona"/public_html/podkatalog/tmp' ?

Dalback
08-12-2009, 20:27
Joomla leży w podkatalogu o nazwie "B" przypisana do domeny "C".
A - to konto główne.
C.org - domena

Jak powinna wyglądać ścieżka bo próbowałem wiele rozwiązań i nie mogę rozgryźć tego problemu.

'/A.home.pl/A/B/C.org/logs'

moje
08-12-2009, 20:40
Nie wiem skąd ten A.home.pl zobacz na podaną przeze mnie ścieżkę i zobacz co tam musisz wpisać. Musisz wpisać "Twoje konto-stronę" i podkatalog.

Dalback
08-12-2009, 21:24
Czyli wedle Twojej instrukcji ścieżka powinna wyglądać tak:


[nazwa usera] [nazwa konta ftp] [konto] [public_html] [podkatalog]
/tanie_nieruchomości/tanie-nieruchomosci.home.pl/tanie-nieruchomosci/tanie-nieruchomosci.org/domy/tmp'

moje
08-12-2009, 21:28
A gdzie "zjadłeś" '/usr/home/' i '/public_html/' ?

A nie możesz napisać prostego skryptu w php, który pokaże Ci ścieżkę do podkatalogu?

Dalback
08-12-2009, 21:55
Gdybym umiał napisać taki skrypt to nie byłoby problemu związanego z podstawowymi ustawieniami :)

moje
08-12-2009, 22:00
Kursy php są za free w necie, no i ja napisałem co masz wstawić w ścieżce.

trzepiz
08-12-2009, 22:22
@moje - to mogłeś podać skrypcik ..


<?php
//pwd dla joomla

exec('pwd', $out);

//co zwraca $out
foreach ($out as $line)
echo"<br/>$line\n";
?>

tak zapisany skrypt do pliku np: pwd.php i uruchomiony z katalogu w którym masz joomla powinien pokazać dokładną ścieżkę bezwględną serwera.

Oczywiście nie będzie to działać wszędzie ze względu na ograniczenia dla użytkowników wykonywania poleceń za pomocą php .. ale na home.pl powinno działać ..

Dalback
08-12-2009, 22:38
Czy do tego skryptu musze coś jeszcze dodać?

moje
08-12-2009, 22:39
trzepiz, szkoda, tylko, ze to nie ten kod ;)


<?php
echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'];
?>

Tworzysz plik sciezka.php i do niej wklejasz kod, a następnie wgrywasz do tego katalogu, gdzie masz joomla, odpalasz w przeglądarce- "adres do katalogu z Joomla"/sciezka.php.

trzepiz
08-12-2009, 22:42
żeby się dowiedzieć jaka jest ścieżka do właśnie tego pliku nic nie musisz dodawać .. wystarczy że zapiszesz w/w skrypt w jakimś pliku z rozszerzeniem *.php, wrzucisz do katalogu z twoją joomla i uruchomisz z poziomu przeglądarki ..

Poczytaj co daje komenda "pwd" .. i jak pisałem wcześniej nie koniecznie musi działać na każdym hostingu (szczerze mówiąc na większości nie będzie działać)



trzepiz, szkoda, tylko, ze to nie ten kod

a tamten nie będzie działać ? - trzeba było od razu dać chłopakowi a nie teraz się licytować :) Wpadłem tu na 3 min .. i napisałem pierwsze co mi przyszło do głowy ..

Dalback
08-12-2009, 22:49
Efektem odpalenia wedle powyższej instrukcji jest jeden znak na stronie, a mianowicie: /

moje
08-12-2009, 22:50
W sumie to żaden z nas nie musiał pisać ;)

Google + ścieżka absolutna php

EDIT:

A po zalogowaniu klientem ftp w jakie katalogi klikasz po kolei?

Dalback
08-12-2009, 22:59
w jeden - podkatalog aby dostać się do plików joomla.

moje
08-12-2009, 23:40
Zastosuj się do mojej wskazówki z pierwszego postu, tylko nie dopisuj tych rzeczy, które uważasz że powinny być w ścieżce- podmieniasz tylko 2 rzeczy 1, to nazwa podkatalogu, a druga, to nazwa "Twojego konta-strony" (jedna nazwa).

EDIT:

No i czy kolega czyła o wspomnianym już live site?

Dalback
09-12-2009, 11:07
Szukałem informacji na temat live site ale nic co by wiązało się z naszym temat nie figuruje w google. Na forum.joomla.org była mowa o live site adress ale nie tłumaczyło tego pojęcia.

trzepiz
09-12-2009, 11:52
jesli instalujesz w katalogu (podkatalogu) to:

w configuration.php w

var $live_site = 'http://adres_strony/podkatalog';

var $log_path = '/podkatalog/logs';
var $tmp_path = '/podkatalog/tmp';

Pamiętaj aby w głównym katalogu hostingu na home.pl był także katalog tmp

Powinno działać ..

Dalback
10-12-2009, 22:48
@trzepiz dziękuje za pomoc. Wszystko działa jak należy.