PDA

Zobacz pełną wersję : Proble z "więcej" w artykule



bogdanos
07-12-2009, 23:28
Witam.
mam problem taki że wstawiam do artykułu "więcej" czyli że chcę mieć takie coś że nie pokazuje na stronie całego atykułu tylko po kliknięciu więcej ukazuję się cały artykuł
no i to nie działa albo ja coś źle robię
sami zobaczcie
www.utkomp.yoyo.pl i budowa komputera PC
__________________________________________________ __
jak coś to strona założona kilka dni temu
mój numer gg: 9257931

bogdanos
07-12-2009, 23:29
to ta strona sory za pomyłkę
www.utkom.yoyo.pl

bogdanos
07-12-2009, 23:43
Jak zaczynają się zdjęcia to tam powinien być link "więcej"
i po jego kliknięciu powinien się pojawić cały artykuł z właśnie tą grafiką, z tymi zdjęciami

kjt
10-12-2009, 09:20
Jaki edytor? Wstawiasz ten podział w artykule? Sprawdź w ustawieniach globalnych albo tegoż artykułu czy zezwalasz na taki podział.

tzn. "Tekst wprowadzający" oraz "Przycisk "Więcej..."

bogdanos
10-12-2009, 10:20
TAK właśnie chodzi o ten przycisk więcej.
mam wersję joomla 1.5.14

zwiastun
10-12-2009, 13:40
Radzę zainstalować najpierw Joomla! z przykładowymi danymi i zapoznać się z regułami działania. Podział na Wprowadzenie i ...Więcej działa po zainstalowaniu Joomla bez żadnych problemów, chyba że się chce, by działał nie tam, gdzie to jest możliwe.

ossy
13-12-2009, 16:32
Witam,
wcale nie do końca jest tak jak piszecie. Używam joomla od dawna, więc laikiem w jej kwestii totalnym nie jestem. Wczoraj zaktualizowałam dwa serwisy do wersji 1.5.15 (z 1.5.14). Ku mojemu zaskoczeniu ani w kategoriach, ani w sekcjach wyświetlających skróty artów przycisk więcej został tylko i wyłącznie przy pierwszej informacji najnowszej. Z pozostałych zniknął.

Coś musi być nie tak z 1.5.15. Dodam tylko że ustawień nie zmieniałam, bo robiłam tradycyjnie nakładkę podczas instalacji. Templatki są płatne jedna gavicka druga joomlart. Ale more się nie wyświetla.
Nie wiem czemu w 1.5.14 się u kogoś nie wyświetla - u mnie chodziło w porządku, a aktualizowałam serwisy do czasu, gdy weszła do użytku joomla 1.5, a wiec wszystkie jej kolejne wersje. Z tą jest jak dla mnie ewidentnie coś nie tak. Właśnie szukam rozwiązania - jak znajdę to się podzielę. Chyba że ktoś już odkrył i rozwiązał ten problem? To chętnie poznam rozwiazanie.
pozdrawiam
Sylwia

zwiastun
13-12-2009, 16:43
@ossy: być może masz rację, ale gdyby było, jak piszesz, to nie dwie osoby zgłaszałyby problem na forum, a dużo dużo więcej.
Tradycyjną odpowiedź administratora zapewne znasz - u mnie działa. Więc niekoniecznie problem tkwi w samym Joomla! Ale szukaj :)
Może coś edytor miesza? Może trzeba zmienić kolejność wykonywania dodatków?

ossy
13-12-2009, 16:53
No własnie szukam. Edytor już od lewa do prawa poprzestawiałam, korzystam ze standradowego Tiny MC, ale zaraz spróbuję z innym jeszcze zobaczyć. Patrzę też u dostawców szablonów, widzę na forum joomlart, ze problem też został zasygnalizowany, wiec może znajdę coś więcej.

Dzieki i pozdrawiam
S.

pyziak
13-12-2009, 18:20
@ossy u mnie gdzieś tam po jakiejś aktualizacji na powiedzmy to jakimś lekko egzotycznym hostingu pojawił się podobny problem a mianowicie, ze linia w edytorze, która jest znacznikiem 'więcej' zamiast zniknąć w artykule to się wyświetlała i oczywiście nie było pozycji 'więcej' i wyświetlał się cały artykuł. Pomogło wyedytowanie artykułu skasowanie tej linij i ponownie wstawienie 'więcej'.

ossy
13-12-2009, 18:25
Hej, dzięki;-)
Niestety próbowałam już tego o czym piszesz - bez zmian, na razie po prostu robie totalną reinstalkę joomli i templatek, najwyżej wrócę do wersji 1.5.14 - jesli nie nastąpi poprawa.

Z serwerem wszystko ok. Ja nie mam egzotycznego hostingu, posiadam dobrze skonfigurowany dedyk i inne portale (też postawione w oparciu o joomla, ale jeszcze nie nadpisane do 1.5.15 działają bez zarzutu.

Cholera czary i dziwy jakieś...

A u mnie jest to o tyle dziwne, że robi się more, artykuł oczywiście wyświetla wstęp, ale... gdy wchodzi się na strone kategorii (mówie o froncie templatki) to nie ma buttona więcej pod wstępniakami. Jest tylko pod pierwszą informacją na stronie. Tytuły oczywiscie mogą być linkami, ale... wielu internatutów jak nie widzi więcej to nie wie że może kliknąć w tytuł, żeby przejść do pełni artykułu...
Myślałam że to jakiś błąd templatek, ale cholera chyba nie...Wrzucilam standardową z joomla i ten sam problem.

pyziak
13-12-2009, 18:28
wiesz jeżeli chodzi o 1.5.15 to mam ich powiedzmy dobre kilka i nigdzie nie ma problemu, więc jak pisał @Zwiastun problem nie jest typowy (no ale jest), może zamiast robić totalną reinstalkę to zobaczyć co bedzie się działo jak wżucisz sobie to na localu na świeżej instalce ze starą baza i już ;] jak zadziała można przenieść

ossy
13-12-2009, 19:11
Dzieki za pomoc;-)
Nie wiem co było nie tak... Ponowne nadpisanie wszystkiego także na 1.5.15 i problem znikł był.

Prosze usunąć wątek, jesli zaśmiecilam, bo ani nikomu nie pomogłam, ani w sumie nie znalazłam sensownego rozwiązania. Być może przy instalowaniu za pierwszym razem nie wszystko się nadpisało.