PDA

Zobacz pełną wersję : Problem - Kilka artykułów wyświetla się w jednym dziale



marc1551
08-12-2009, 16:49
Witam. Dawno nie udzielałem się na forum bo nie było takiej potrzeby :)

W końcu nastąpił jakiś błąd, którego nie wiem jak rozwiązać, mianowicie mam na swojej stronie np. 30 artykułów, również jest jedno główne Menu, a pod nim inne Menu. W tych Menu są działy w każdym praktycznie widnieje ta sama nazwa (nie całego menu, tylko pod Menu, nie wiem dokładnie jak to się nazywa :D ). Chcę przypisać do każdego pod Menu - osobny artykuł, wszystko przebiega pomyślnie, odświeżam stronę główną wchodzę w Menu 1, później pod Menu np.inne i wyskakuje ten sam artykuł co w Menu 2, mimo że do Menu 2 przypisałem inne artykuły.

Nazwy artykułów są bardzo podobne, jednak nawet przy zmianie artów na kompletnie inne to problem nie ustepuje.

Może był taki temat już jednak przeszukałem google i kilka stron na forum Joomli i nie widzę nic podobnego. Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi.

Moja wersja Joomli to ta najnowsza 1.5.15

moje
08-12-2009, 20:04
A link do strony?

marc1551
08-12-2009, 20:44
www.szok.org.pl

Jednak chyba nic to nie da, ponieważ na razie mam nieopublikowany po prostu ten artykuł co chcę dodać do konkretnego działu bo do rzuca się w oczy jak ktoś wchodzi i przegląda działy.

marc1551
09-12-2009, 22:32
Sory, za PPP, ale skoro nie chcecie odpisywać bo za dużo do pisania był już podobny temat to chociaż linka zapodajcie. Pozdro

moje
09-12-2009, 22:51
... Jednak chyba nic to nie da, ponieważ na razie mam nieopublikowany po prostu ten artykuł ...

Jak mamy cokolwiek doradzić, jak tego nie widzimy?

big_krzysiek
09-12-2009, 23:52
zobacz czy nie masz wlaczonego cache joomla ...

marc1551
10-12-2009, 15:03
Mam wyłączoną opcje Pamięci Podręcznej, poczytałem jednak w internecie, żeby nie doszło do sytuacji zapchania serwera, powinna ta pamięć podręczna być włączona. Ale na jaki czas ?

Jak włączyłem to błąd jaki opisałem w pierwszym poście nadal występuje.

moje
10-12-2009, 15:06
Pamięć podręczna powinna być wyłączona.

Włącz ten artykuł, bo jak mamy Ci coś doradzić, skoro go nie ma?

marc1551
10-12-2009, 15:29
Dobra, załączone - nie działają :

Menu : Call of Duty - Artykuł "Mecze/Spary" (kolidują z menu - Counter Strike, artykuł "Mecze/spary"

Menu : Left 4 Dead - Artykuł "Team/Ekipa" (kolidują z menu Call of Duty, artykuł "Team/Ekipa"

moje
10-12-2009, 16:32
Jak się nie chciało sekcji i kategorii porobić, to tak jest.

A wystarczyło zrobić sekcję np. Left 4 Dead w niej kategorię o tej samej nazwie, a do tej kategorii przypisać odpowiednie artykuły

Lub

Wyłączyć proste adresy.

Lub

Zmienić aliasy artykułów.

A najlepiej zrobić 2 menu, główne i z grami, gdzie odnośnikami byłby obecne nagłówki poszczególnych menu (gier). A otwierały by listę artykułów w danej kategorii.

marc1551
10-12-2009, 17:02
Niestety, ale gdy tworzę nowe menu, sekcję i kategorie - później dodaje wszystko jak należy do danych menu, sekcji i kategorii to po wejściu w dane menu i wybranie odpowiedniej sekcji to nic w nich jakby nie było, tzn. jest tyle wolnych miejsc "na link/odnośnik" do artykułów ile dodałem do sekcji, ale wejść w dany artykuł się nie da ... Po prostu nie ma żadnej nazwy itp.

moje
10-12-2009, 17:12
Nazwy artykułów mają pokazać się na środku strony, a nie w menu, stare menu trzeba usunąć.

Ma być tylko Menu Główne i Gry, w którym były by linki Counter Strike, Call of Duty, Left 4 Dead, Inne, które wyświetlały będą listę artykułów z danej kategorii.

marc1551
10-12-2009, 18:20
Niestety, ale robię to co napisałeś i ciągle ten sam efekt :

http://img193.imageshack.us/img193/5665/obrazek1ka.png

Edit : Na razie nie robię takich menu jak napisałeś, na razie chcę sprawdzić czy ten pomysł działa i jak widać coś nie tak..

moje
10-12-2009, 18:25
Nie zadziała dopóki nie zrobisz takich menu jak napisałem, tych menu nie usuniesz wraz z linkami (również usunięcie ich z kosza).

marc1551
12-12-2009, 23:36
Okey, THX pomogło.

A da się zrobić, że tak jak teraz ktoś wchodzi w dany link w menu i ta lista artykułów w sekcji/kategorii to by była ładniejsza ? Estetyczniejsza ?

Teraz te linki do artów słabo wyglądają.

moje
12-12-2009, 23:47
Można musisz wprowadzić zmiany w arkuszu styli (css) szablonu, możesz też skorzystać z nadpisywania szablonem (nie mylić z nadpisywaniem plików szablonu), jeśli chcesz zmodyfikować kod odpowiedzialny za wyświetlanie treści (tutaj listy artykułów).