PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmieszczenie modułów



Karczowqa
08-12-2009, 19:10
Witam

Wczoraj zainstalowałem Joomlę i mam pierwszy problem. W PA chciałem przejść do strony z rozmieszczeniem modułów. Według instrukcji na joomla.pl powinienem postąpić tak:

Witryna ⇒ Podgląd ⇒ Szablon - pozycje modułów [Site ⇒ Preview ⇒ In line with Position]

Niestety jednak, u mnie nie ma ani "Podglądu", anie angielskiego odpowiednika "Preview".

http://i47.tinypic.com/2gwf8dc.jpg

Proszę o pomoc.

CanJ
08-12-2009, 20:15
Tak było w 1.0. W 1.5 ścieżka wygląda tak:
Rozszerzenia -> Szablony -> Wybierz interesujący Cię szablon -> Podgląd (w prawym górnym rogu)

Bazyl
08-12-2009, 21:37
Dodaj na końcu adresu: ?tp=1.
Nie zobaczysz pozycji, w których nic nie jest wyświetlane.

Mastercheat
17-12-2009, 23:47
ok, może mi ktoś pomoże, bo to pewnie jakaś drobnostka.

W podglądzie pozycji modułów mam pozycję "banner".
Ale jak chce któryś moduł dodać do tej pozycji to nie ma jej na liście wyboru...

co trzeba zrobić żeby się tam pojawiała?

zwiastun
18-12-2009, 00:08
Bo nie masz jej zapewne w pliku templateDetails.xml

Mastercheat
18-12-2009, 00:35
w tym pliku nie mam żadnych pozycji

zwiastun
18-12-2009, 00:54
I co? Mam Ci je dopisać? Poszukaj na wiki, jak to się robi i sobie wpisz. Albo zobacz w standardowych szablonach!

Mastercheat
18-12-2009, 13:03
heh, ale z ciebie zgrywus ;)
chodzi mi o to, że w pliku nie ma zdefiniowanych żadnych pozycji, a mimo to są większość się wyświetla.

zwiastun
18-12-2009, 13:23
Zgrywus? Może z Ciebie! Jeśli sądzisz, ze nie mam nic lepszego do roboty, tylko objaśniać Ci rzeczy objaśnione gdzie indziej, to się grubo mylisz. ALe chętnie udzielę korepetycji z dojazdem do domu.

Mastercheat
18-12-2009, 13:58
ok, dopisałem do pliku całą wiązankę zgodnie z wytycznymi na

http://docs.joomla.org/What_is_the_purpose_of_the_templateDetails.xml_fil e%3F

plus pozycję banner

<positions>
<position>breadcrumb</position>
<position>left</position>
<position>right</position>
<position>top</position>
<position>user1</position>
<position>user2</position>
<position>user3</position>
<position>user4</position>
<position>footer</position>
<position>debug</position>
<position>syndicate</position>
<position>banner</position>
</positions>

no i już działa.

Dzięki za pomoc

nikszal
18-12-2009, 14:10
@zwiastun - z korepetycji nici, a przydałoby się pewnie kilka dodatkowych złotówek przed świętami. Proponuję następnym razem takie propozycje wysyłać na PW, a nie publicznie. Może zatrybi.:)

zwiastun
18-12-2009, 14:51
Ale widzisz! jak postraszyć, że to kosztuje, to nawet w angielskiej dokumentacji znalazł, choć wcześniej w polskiej nie potrafił! Jedynym sposobem wyjaśniania niektórym, że na forum udziela się pomocy, a nie korepetycji, jest jak widać bariera cenowa!

Mastercheat
18-12-2009, 16:15
Bez przesady, kolega Zwiastun aż taki straszny nie jest :rolleyes:

A ja po prostu, uczę się joomli organoleptycznie (rozgryzam po kawałku gotowe elementy) No ale czasami brakuje sił więc trzeba dopytać.

Ps. w dalszym ciągu nie wiem dlaczego pomimo nie wpisania do tego pliku żadnych pozycji, część się wyświetla a część nie.

Podejrzewam, że że po wczytaniu przykładowych danych na standardowym szablonie wykorzystane jest większość pozycji, i po zmianie na szablon bez wpisanych pozycji, te pozycje które były użyte zostały na liście wyboru, a te do których nie był wpisany żadem moduł, po prostu zostają pominięte. Ale to tylko moje domysły.

nikszal
18-12-2009, 16:30
Ps. w dalszym ciągu nie wiem dlaczego pomimo nie wpisania do tego pliku żadnych pozycji, część się wyświetla a część nie.

Podejrzewam, że że po wczytaniu przykładowych danych na standardowym szablonie wykorzystane jest większość pozycji, i po zmianie na szablon bez wpisanych pozycji, te pozycje które były użyte zostały na liście wyboru, a te do których nie był wpisany żadem moduł, po prostu zostają pominięte. Ale to tylko moje domysły.To jeszcze zdradź tajemnicę panie 'archeologu', gdzie wykopałeś tak niekompletny szablon? Może to własna produkcja?

zwiastun
18-12-2009, 16:42
Czarno na białym i po polsku: http://wiki.joomla.pl/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w :)

Bazyl
18-12-2009, 16:48
Ps. w dalszym ciągu nie wiem dlaczego pomimo nie wpisania do tego pliku żadnych pozycji, część się wyświetla a część nie.
Wyświetlają się te, które są umieszczone w index.php szablonu.


Świąteczna paczka - podziel się... (http://www.szlachetnapaczka.pl/)

zwiastun
18-12-2009, 16:50
@niestety, bazylu, nie tak - sprawdź info pod podanym wyżej adresem :)

Bazyl
18-12-2009, 16:51
No przecież sam...

//
No, teraz tam przybyło ;)

del

zwiastun
18-12-2009, 17:23
Jest jeszcze objaśnienie w innym miejscu albo na forum (nie wiem, czy przypadkiem nie w FAQ)

Mastercheat
18-12-2009, 22:28
Czarno na białym i po polsku: http://wiki.joomla.pl/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w :)

:cool:

Super, teraz wszystko jasne.

Mastercheat
18-12-2009, 22:30
To jeszcze zdradź tajemnicę panie 'archeologu', gdzie wykopałeś tak niekompletny szablon? Może to własna produkcja?

szablon darmowy :) na razie nie kumam na tyle css żeby samemu montować od podstaw, więc musiałem znaleźć coś mniej więcej co mi pasowało i dostosować do swoich potrzeb.