PDA

Zobacz pełną wersję : OpenX oraz template rhuk_milkyway



lormitto
08-12-2009, 20:22
Witajcie,


Staram się skonfigurować tworzoną stronę pod wykorzystanie OpenX'a (po stronie Joomla mod_OpenXplus).
Mam podstawowy problem z umieszczeniem bannerów na stronie. Chciałem dodać nowe "position" i umieścić je w layoucie zaraz po znaczniku "<body>", tak żeby pierwsza możliwa i potencjalna przestrzeń na banner znalazła się ponad stroną. Niestety nie wyświetla się tam nic, chociaż w kodzie strony widzę wpisy openX'a. Nie wiem czy jest to związane z CSS'ami, czy w innym miejscu popełniam błąd. Docelowo chciałbym kilka lokalizacji nietypowych na bannerki umieścić a za żadne skarby mi to nie wychodzi nawet w tym podstawowym kroku.

Przyznaję, że banner z OpenX'a jeszcze mi się nie wyświetla, jednak poprawność uruchomienia modułu weryfikuję po pojawiającej się nazwie modułu, która na czas testów jest włączona do wyświetlania.

Czy mogę prosić o wskazanie kierunku poszukiwań? Może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobną zagadką wcześniej?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie wskazówki.

nikszal
09-12-2009, 01:26
Nie trzeba wielu zabiegów aby stworzyć sobie w szablonie dodatkową pozycję na reklamę. Po znaczniku <body> dopisz:


<div id="reklama"><jdoc:include type="modules" name="banerek" style="xhtml" /></div>W arkuszu template.css dopisz:

#reklama {
width: 100%;
text-align: center;
padding-top: 5px;
padding-bottom: 5px;
}Swój baner wstawisz w pozycję 'banerek'.