PDA

Zobacz pełną wersję : Parametry formularza Lista - Artykuły w kategorii



istm
08-12-2009, 21:20
Chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć domyślne parametry formularza filtrowania na stronie Lista - Artykuły w kategorii - konkretnie chodzi o ilość wyświetlanych artykułów na liście - domyślnie jest to 20 ja potrzebuję ustawić tę wartośc na wszystkie. Problemu nie ma gdy można samodzielnie zdefiniować parametry Listy - Artykuły w kategorii. W moim przypadku lista jest tworzona automatycznie po przejściu z Listy kategorii w Sekcji. Przeszukałem dokumentację ale niestety bez rezultatów. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

moje
08-12-2009, 21:22
A do konfiguracji globalnej kolega zajrzał?

EDIT:

Ewentualnie czytał o nadpisywaniu szablonem?

istm
08-12-2009, 21:51
Oczywiście że zaglądał nadpisywał ale to nic oprócz wygładu nie zmienia. Zaglądałem także do pliku dafault.xml w katalogu com_content/.../category ale zmiana parametrów także nie pomaga.

moje
08-12-2009, 21:57
Czyli w konfiguracji nie ma możliwości wyboru ile artykułów ma się wyświetlać?

Nie chodzi o nadpisywanie plików, tylko nadpisywanie szablonem.

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl

istm
08-12-2009, 22:01
W jakiej konfiguracji i gdzie ją znależć bo już sam nie wiem. Miałem na myśli nadpisywanie szablonem. Aczkolwiek edytowałem też wymieniony plik i inne.

istm
08-12-2009, 22:17
jeżeli chodzi o konfiguracje globalną witryny to jedyna opcja to wybór liczby pozycji na listach, ale maksymalna wartość to 100 a ja potrzebuję zęby wyświetlać wszystkie artykuły w kategorii.

moje
08-12-2009, 22:32
To musisz zmodyfikować kod odpowiedzialny za wyświetlanie artykułów tak, żeby wyświetlał wszystkie i skorzystać z nadpisywania szablonem.

istm
13-12-2009, 12:04
Tak, tak oczywiście. Problem nie tkwi w tym co trzeba zrobić bo to wiedziałem przed opublikowaniem tego postu, tylko jak i gdzie? Może jestem za bardzo wymagający, ale nie liczę, że ktoś to zrobi za mnie. Piszę tylko i dlatego, że może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał. Czekam na konstruktywne podpowiedzi.

moje
13-12-2009, 14:44
Wszystko jest napisane w jednym poście wyżej, tak ciężko poszukać na czym polega nadpisywanie szablonem (inaczej podmiana, czy nawet z ang: template overrides)?
A gdzie to napisałem, że w kodzie wyświetlającym artykuły- wystarczyło poczytać o nadpisywaniu szablonem.

zwiastun
13-12-2009, 16:15
Może zatem, @moje, podasz, co i w którym pliku!?

@istm: spróbuj do pliku konfiguracyjnego (xml) dla listy kategorii w sekcji przekopiować z pliku konfiguracyjnego listy artykułów w kategorii sekcję parametru display_num

moje
13-12-2009, 17:46
Jęli chodzi o listę artykułów z sekcji/kategorii, to jest to w ustawieniach danego odnośnika menu.

Jeśli chodzi o przegląd artykułów z sekcji/kategorii, to należy w pliku viev.html.php z katalogu components\com_content\views\category\ (dla przeglądu artykułów z kategorii) lub components\com_content\views\section\ (dla przeglądu artykułów z kategorii) dodać kod, który zamiast wyświetlania limitu stron wyświetli wszystkie.

Mała pomoc:
http://docs.joomla.org, $total, $limit

Jola
13-12-2009, 19:55
Witam,
plik administrator/components/com_config/controllers/application.php linia ok 87 jest:

$listLimit = array (JHTML::_('select.option', 5, 5), JHTML::_('select.option', 10, 10), JHTML::_('select.option', 15, 15), JHTML::_('select.option', 20, 20), JHTML::_('select.option', 25, 25), JHTML::_('select.option', 30, 30), JHTML::_('select.option', 50, 50), JHTML::_('select.option', 100, 100),);
$lists['list_limit'] = JHTML::_('select.genericlist', $listLimit, 'list_limit', 'class="inputbox" size="1"', 'value', 'text', ($row->list_limit ? $row->list_limit : 50));zamienić na:

$listLimit = array (JHTML::_('select.option', 5, 5), JHTML::_('select.option', 10, 10), JHTML::_('select.option', 15, 15), JHTML::_('select.option', 20, 20), JHTML::_('select.option', 25, 25), JHTML::_('select.option', 30, 30), JHTML::_('select.option', 50, 50), JHTML::_('select.option', 100, 100), JHTML::_('select.option', 0, 'wszystko'),);
$lists['list_limit'] = JHTML::_('select.genericlist', $listLimit, 'list_limit', 'class="inputbox" size="1"', 'value', 'text', ($row->list_limit ? $row->list_limit : 0));Podana zmiana spowoduje pojawienie się w konfiguracji witryny->Pozycji na listach możliwości wyboru opcji "wszystko".